OLED Philips 803 vs 873 vs 903

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 5. 2019 11:06

A 720p? Tohle právě byl taky problém, že ty TV uměly pohyb jenom u klasickýho 1080p a jiný formáty nebyly plynulé
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luek 16. 5. 2019 20:27

skorky píše:luek-Tak interpolaci doporučují vypínat pomatenci,hipsteři,sluníčkáři a Panasonic na svých oledech neumí pěkný obraz.Ty jedeš tady dobrý bomby.


Ja si to ovsem otestoval fyzicky, obe televize staly vedle sebe, obe dostaly stejne 2k a 1k video v mkv. Poustel jsem stejnou sekvenci kvuli pohybu a pak zapauzoval obraz kvuli ostrosti a sumu obrazu. Vice v diskuzi Panasonic 2018.

Problem je, ze 3/4 lidi tetuje tak, ze se kouka 10 minut na bezeci promo 4k se spidermanem v rezimu dynamicky a tim padem pozna leda kulovy. Nehlede na to, ze ty videa jsou delany tak, aby byly super na cemkoli a jejich slozeni absolutne neodpovida tomu, co si pak normalni uzivatel doma pusti.

-- 16. 5. 2019 20:37 --

Tapirovi

s tim co pises souhlas az na pohyb, ale zcela jiste na LG B8, C8 lepsi neni a na Sony F9 taky ne. Pricemz je vyrazne lepsi na panaku FZ800. A hokej CT4 v HD je opravdu naprosto cisty, obyc stanice se obcas melou. MKV ve 2k se trepe jest vic. A 4k jsem nevidel, nemam je, ale pry jsou uz celkem bez problemu, protoze ty se poustely ve vsech tech testech kdy Phillips vzdy zvitezil. A takovou zkusenost potvrdil i prodejce ze skoleni co maji.

Co se tyce 1080x720, tedy 1k videi, tam podle mne plati to same co na 2k, ty jsem zkousel. Rozliseni 720x480 a podobne, tam je uz problem, ale zalezi asi na tom, jak dobre je grabovany to AVIcko.

A k phillipsu zajimavost, 873 ma lepsi vycisteni obrazu nez novejsi 803... nechapu jak je to mozne ale videl jsem to jasne, stejne nastaveny obraz a tak o 30% mene sumu na starsi 873... to opravdu nechapu. Leda jestli nemela ta 803 stary software, protoze ta 873 ma posledni a nebo to byla nahoda u toho 1 filmu kde jsem to zkousel.

Takze za mne je ze soucasnych OLEDU zcela jiste vitez 873, momentalne za 40 je to nejlepsi pomer cena vykon.
luek
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 17. 5. 2019 06:08

U tebe to už bude na diagnózu.
Kup si Qled, nejlépe 8. nebo 9. Řadu a bude klid.

Na své Oled LG E7 jsem zatím žádné trhání obrazu nezpozoroval.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macmanar 17. 5. 2019 07:34

luek píše:
skorky píše:luek-Tak interpolaci doporučují vypínat pomatenci,hipsteři,sluníčkáři a Panasonic na svých oledech neumí pěkný obraz.Ty jedeš tady dobrý bomby.


Ja si to ovsem otestoval fyzicky, obe televize staly vedle sebe, obe dostaly stejne 2k a 1k video v mkv. Poustel jsem stejnou sekvenci kvuli pohybu a pak zapauzoval obraz kvuli ostrosti a sumu obrazu. Vice v diskuzi Panasonic 2018.

Problem je, ze 3/4 lidi tetuje tak, ze se kouka 10 minut na bezeci promo 4k se spidermanem v rezimu dynamicky a tim padem pozna leda kulovy. Nehlede na to, ze ty videa jsou delany tak, aby byly super na cemkoli a jejich slozeni absolutne neodpovida tomu, co si pak normalni uzivatel doma pusti.

-- 16. 5. 2019 20:37 --

Tapirovi

s tim co pises souhlas az na pohyb, ale zcela jiste na LG B8, C8 lepsi neni a na Sony F9 taky ne. Pricemz je vyrazne lepsi na panaku FZ800. A hokej CT4 v HD je opravdu naprosto cisty, obyc stanice se obcas melou. MKV ve 2k se trepe jest vic. A 4k jsem nevidel, nemam je, ale pry jsou uz celkem bez problemu, protoze ty se poustely ve vsech tech testech kdy Phillips vzdy zvitezil. A takovou zkusenost potvrdil i prodejce ze skoleni co maji.

Co se tyce 1080x720, tedy 1k videi, tam podle mne plati to same co na 2k, ty jsem zkousel. Rozliseni 720x480 a podobne, tam je uz problem, ale zalezi asi na tom, jak dobre je grabovany to AVIcko.

A k phillipsu zajimavost, 873 ma lepsi vycisteni obrazu nez novejsi 803... nechapu jak je to mozne ale videl jsem to jasne, stejne nastaveny obraz a tak o 30% mene sumu na starsi 873... to opravdu nechapu. Leda jestli nemela ta 803 stary software, protoze ta 873 ma posledni a nebo to byla nahoda u toho 1 filmu kde jsem to zkousel.

Takze za mne je ze soucasnych OLEDU zcela jiste vitez 873, momentalne za 40 je to nejlepsi pomer cena vykon.


Trochu mi připadá , že si ohýbáš realitu, resp. vidíš jen to, co chceš vidět... to , co pišeš je nesmysl
1. panasonic můžeš nastavit , že nepoznaš rozdíl mezi Philipsem
2. 873 nemůže líp čistit obraz , resp. tu 803 si můžeš nastavit, že v obraze nebude žádný šum (ale samozřejmě vždy na úkor ztráty jemných detailů - navíc u rozumného zdroje (HD a výš) není důvod
to tak žehlit, P5-druhá generace má lepší algoritmy než P5 první gen, s tím se smiř...ikdyž rozdíl není výrazný
3. Pokud si koupím TV za 30+ tisíc , tak to nebudu krmit odpadem, ale minimálně HD obsahem
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 17. 5. 2019 09:52

Prosim o reakci majitelu jedne z techto tv. Mate zkusenosti s philips oled tv ve spojeni s o2tv? Jedna se mi o zda ovladacem televize muzu obladat i ten debilni o2tv settopbox. Ovladac od o2 je katastrofa. U novych samsungu to tusim lze. Diky
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luek 17. 5. 2019 15:10

Macmanar
Pokud vím, tak si sám psal žes viděl chvíli 4k demo video v krámě. Tak mluvíš o něčem, cos neviděl.
Add1 nenastavis, zkoušel jsem to fest, na 2k phill bude vždy lepsi
Add2 jak jsem psal, na 2k videu to bylo lepší na 873, nechápu, ale vidím dobře, mohlo to být firmware, ale možné je vše, a taky lepší TV neznamená lepší obraz na horších datech
Add3 filmy 2k z prehragace a HD televize nepovažuji za bordel, většina lidí nemá ani to. A je mi jedno jestli panák a Phillips jsou se 4k zdrojem naprosto stejný, mne zajímá jak pracuji s tím co člověk běžné pouští, 2k v lepším případě.

Myslím že další debata je zbytečná a nemám potřebu někoho dal přesvědčovat. Napsal jsem své postřehy a je mi jedno ze s tím někdo nesouhlasí.
Naposledy upravil luek dne 17. 5. 2019 15:24, celkově upraveno 1
luek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 5. 2019 15:18

A když se tam nechá výchozí ostrost nějakého toho KINO režimu a vypne se odšumování tak nevypadá to pak na obouch stejně ten statický obraz?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luek 17. 5. 2019 15:30

Ne, ale hlavně je blbost jedné TV dát kino a druhé něco takového, každý přednastavený režim se liší dle vyrobce. Ja měl uživatelské a obě srovnal jak to šlo nejvíc, psal jsem to v panaku diskuzi a tam kde panák konci jde Phil dále a to s 2k
luek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 5. 2019 19:58

Ono právě nějaký ten Kino režim by měl být na všech TV ideálně zhruba stejný
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků