OLED Philips 803 vs 873 vs 903

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod luek 4. 5. 2019 07:09

Ahoj,
muzete mi prosim poradit s vyberem? Jde samozrejme o penize, kdy resim jestli dat ted 40 za 873 a nebo pockat nez na podobnou castku padne 803...

903 se lisi asi predevsim jen zvukem od 803, tim padem mne nezajima, mam rec. Yamaha s tannoy repro (+ plasma Panasonic 50). TV mam na sledovani filmu pres HDMI prehravac a sledovani TV programu pres klasickou antenu.

Jde mi ted jen o to, jaky je zasadni rozdil mezi 873 a 803... Ve kvalite obrazu = barvy a predevsim skubani obrazu. Dost se pise ze to je opet problem, tak nevim jestli je to obecne zhorseni proti puvodnimu stavu u Phillips nebo je to porad stejne dobre jako to bylo (skube, ale porad mene nez jine znacky).
luek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 5. 2019 07:53

Co sa podania pohybu tyka, Philips praveze patri v ramci oledu k tomu najlepsiemu co je na trhu.

803 by mal mat novsi panel a aj procesor. Realne je to ale rozdiel v rovine nuancii. Otazka ci cakat kym zlacnie je vzdy akademicka.To uz asi budu na trhu nove modely a mozeme sa dohadovat znova.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod anton12345 4. 5. 2019 09:54

O permanentnom "skubani obrazu" som sa docital len v recenzii tu na AV manii, v ziadnej inej recenzii na zahranicnych weboch alebo casopisoch som to nenasiel. Ostatne mam ten TV doma uz pol roka a nic take som zatial nepozoroval.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luek 4. 5. 2019 09:58

procesor maji oba P5, to je stejne, cekat na novy model je porad to same dokola, souhlasim, o tech nuancich v rozdilu obrazu asi mas pravdu, v nejlepsim pripade to nakrmim 2k datama a tim padem asi nemuze byt rozdil...

slo mi o to skubani jen, tak snad to nebude problem

jeste lidi nadavaj na ten android, ze se to dost seka, pozorujete neco takoveho?
luek
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 4. 5. 2019 10:13

Co sa seka ? Samotny android ? Opat musim konstatovat, ze mne sa android neseka. Musim ale podotknut, ze ja nepouzivam interny tuner, na bezne vysielanie mam set top box od Telekomu (Magio), takze to, ako sa sprava interny tuner, neviem posudit.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yamer 4. 5. 2019 10:27

luek píše:procesor maji oba P5, to je stejne, cekat na novy model je porad to same dokola ...

Pokud vim, tak 803 ma procesor P5 druhe generace. Cili neni to uplne 100% to same.

A dale, nejsem si jist, jestli v 873 nemuzou byt nejake starsi verze OLED panelu s vyssim rizikem burn-in. 873 je o neco starsi model. Vyssi riziko burn-in u OLED panelu modelovy rok 2017 bylo potvrzeno nezavislymi testy. Ale samzorejme netusim, zda v realne koupenem 873 bude takovy ci makovy panel.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 5. 2019 11:17

Jsem spokojeným majitelem 873 ale používám jí jen jako "zobrazovač" pro nVidia Shield ze které si přehrávám soubory z NASu takže pohodlnost prostředí moc nemůžu posoudit. Shield jsem kupoval protože televize samotná není schopná plynule přehrávat všechno co vás napadne zato Shield přehraje cokoliv. Co se vypalování týče tak nepozoruji naprosto žádné a obraz je skvělý (na nastavení film, vše ostatní je těžkej bizár).
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luek 4. 5. 2019 11:18

o tom vypalovani mluvi na videu nize
https://www.philips.co.uk/c-f/XC0000169 ... -oled-sets

vicemen standartni poucky ze nemas mit vic jak 20 min staticky obraz a ze mas vypinat televizi ovladecem na standby, ne z elektriky... Tak snad vypalovani neni problem u normalni TV (kde jsou uz loga stanic uzpusobene na tohle) a sledovani filmu. typicky problem je PS a hrach kde je nejaky staticky motiv (tachometr atp.)
luek
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 5. 2019 11:28

Je tam silný pixel orbiter který obrazem stále hýbe snad až o centimetr, samozřejmě plynule takže si toho lze všimnout jen podle toho že se mění tloušťka černých rámečků okolo. Televize sama už po pár desítkách vteřin sníží jas statického obrazu (třeba zapauzovaný film) tak o 75% Navíc na přehrávači jsem si samozřejmě nastavil spořič obrazovky po minutě - na to jsem zvyklý z plasmy. Ani při hraní her jsem si nevšiml žádného (byť dočasného) vypálení.
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 5. 2019 12:17

luek píše:procesor maji oba P5,

Ako piše Yamer, ten novši ma 2. generaciu P5.

Yamer píše:Vyssi riziko burn-in u OLED panelu modelovy rok 2017 bylo potvrzeno nezavislymi testy.
To su ktore tie testy? Ak mysliš rtings, tak tam testuju len LG.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 4. 5. 2019 14:52

S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod luek 4. 5. 2019 20:23

Tak ted tu TV zkousim, obraz se samozrejeme cuka pri hodne slozitych zaberech, kdyz se nejaky rychly objekt pohybuje kolem jineho a cela kamera jeste jede s nim do strany treba, tam je videt ze to proste ta TV nedokaze dopocitat ty obrazky a litaj tam duchove.

Jasne ze pri ordinaci v ruzovce tohle clovek nemuze videt, to je ciste vec urictych filmu.
luek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 5. 2019 21:06

Za tu plynulost a ostrost to stojí
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 4. 5. 2019 21:17

luek píše:Tak ted tu TV zkousim, obraz se samozrejeme cuka pri hodne slozitych zaberech, kdyz se nejaky rychly objekt pohybuje kolem jineho a cela kamera jeste jede s nim do strany treba, tam je videt ze to proste ta TV nedokaze dopocitat ty obrazky a litaj tam duchove.

Jasne ze pri ordinaci v ruzovce tohle clovek nemuze videt, to je ciste vec urictych filmu.

Věř, že některé televizory limitní scény neumí vůbec, jiné umí lépe, či skoro dokonale... až na extrémní chvíle, resp. extrémní chvíle spojené s extrémním nastavením.
Já 903 viděl a byl zklamán. Philips pro mě vždy znamenal schopnost zvládnout plynulý až velmi hladký pohyb. U 903ky jsem, a nebylo to jednou, spokojený nebyl.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 5. 2019 21:25

Pro mě je vždy lepší ta plynulost a ostrost i za cenu nějaých těch interpolačních artefaktů
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luek 4. 5. 2019 21:29

ostrost je relevantni, dost jsem si hral s nastavenim abych tam nejakou dostal, styly obrazu jako "standart" a "jasny" jsou nekoukatelny, a obecne oblibene nastaveni "film" je hodne vyhlazene a 2K video vypada jak trochu lepsi DVB-T2 z anteny na strese...

Takze osobni nastaveni stahnout kontrasty, navysit ostrost, pak zase zredukovat sumy... tak jsem z toho neco solidniho dostal nakonec. Nicmene to sekani je porad, jak psali v recenzich. Starej Panasonic 50" Plasma na tom byl v tom ohledu lepe.

Prekvapilo mne, jak je ten Phillips cernej, jak briketa. Stara plasma P50V20E asi musela zesvetlat za tech 8 let co ji mam, je proti tomu Phi dosti seda.

Nemuze tu obrazovku prime denni svetlo taky vyblednout?
luek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 5. 2019 22:20

Myslím že LCD nevybledne, OLED nevím ale počítám že snad taky ne.
A ty nastavení a první dojmy jsou dost o zvyku. Jestli z toho chceš mít tu původní televizi, tak to myslím není zrovna dobrý nápad.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luek 4. 5. 2019 22:52

tak stejnou ne, lepsi :-), kdyz za to davam zase 40tis

Ta 873 plni vse co jsem chtel, super cerna, 65", levna, smart TV, tuner DVBT2 (ktery ted na plasme nemam)

ale ***** mne ty cukacky, musim to jeste nakoukat

Pokud je pravda ze novejsi 803 je to same ale o 15tis drazsi, pak otazka zni, jestli jiny vyrobce je nyni v cukani lepsi, pricemz cernou a kvalitu obrazu ma jako Phillips... Pokud ne a Phillips je mezi slepymi jednookym kralem, tak je to vyresene.
Naposledy upravil Nick Cave dne 4. 5. 2019 22:54, celkově upraveno 1
Důvod: vulgarita
luek
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 5. 2019 22:59

Nemam rád ambilight a nikdy jsem mu nepřišel na chuť ale dneska jsem se díval na komixového spiedermana multiverse který je opravdu ale opravdu barevný - tak jsem si ambilight zapnul a bylo to super. To bych taky bral jako drobnou výhodu philipsu, sice se to hodí pro jeden film ze sta ale pak to stojí za to :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 4. 5. 2019 23:06

Ještě se mi líbí na sport.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 6. 5. 2019 13:29

Ahoj, nechci znytecne zakladat nove tema, mam dotaz k temto typum 65oled philipsum:
1. Da se naprogramovat tlacitko na ovladaci? Napr. Misto funkce Netflix bude napr spusteni aplikace Kodi?
2. Predpokladam ze se da vypnout podsviceni loga pod obrazovkou?
Diky
maro2455
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 6. 5. 2019 14:48

pro maro2455 : ad1, ne - ovladač na philips oled 873 není programovatelný ad2, ano - logo (resp. prosvícení) jde vypnout 8-)
Audio - Onyko TX-8270, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Klipsch R-28F; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 + 350 M, Sony WH-1000XM2, Sony Xperia XZ1, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 6. 5. 2019 15:12

Díky.
Predpokladam ze taktez u 803 a 903 nebude ovladac programovatelny..skoda
maro2455
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 5. 2019 16:06

Existuje aplikacia, ktora to vie zmenit. Aspon na starsich androidoch fungovala. Appstarter tusim ze sa vola.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod luek 6. 5. 2019 22:18

no s Kodi mam dotaz taky, kdyz pripojim diky s filmy do USB vstupu televize, pusti se automaticky kdyz zapnu televizi a nebo az v okamziku kdyz prepnu na prehravani videa, treba spustenim Kodi nebo jinyho prehravace? A pokud se pusti vzdy automticky kdyz zapnui TV, tak jestli to jde vypnout a mit to az na povel...

Jde o to, abych kvuli tomu ze si 2x tydne pustim film z disku, tak aby se disk neroztacel po kazdem zapnuti TV kdyz sleduju normalni vysilani z anteny... To by totiz ten disk taky nemusel vydrzet, zapinani kazdy den...
luek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 5. 2019 22:41

Disk sa samozrejme zapne kedze donho zacne tiect prud. Taky TV nie je, na ktorom by sa dalo vypnut napajanie usb. Ani v tom nevidim zmysel.
Teda beznym sposobom urcite nie. Jedine niekde v servis menu.

Kazdopadne, disku to nejako zvlast nevadi. Ved caste odpajanie/pripajanie je podstata externeho disku a tak nejak sa s tym pocita.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MacPhenom 7. 5. 2019 08:34

Shopnost televize plynule přehrávat video soubory bych nepřeceňoval, třeba moje 873 to spolehlivě nezvládne - proto jsem si pořídil nVidia Shield a od té doby nemám problém. Podsvícení loga jde nejen vypnout ale i třeba jen ztlumit.
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 5. 2019 09:13

Lenze ono to je schopne prehrat plynulo, ten aktualny problem je len vec nejakeho bugu v novsich verziach FW, nie slabeho hardveru.

Hlavne, ine modely od Philipsu s tym problem nemaju.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Kutil71 7. 5. 2019 11:23

Dobrý den, k tomu disku. Já mám k satelitnímu příjmači připojen 350GB disk už téměř 8 let. Slouží k nahrávání programů a time shiftingu. Nahrané programy můžu přímo kopírovat do PC a tam s nimi dále pracovat. Běží každý den v průměru 3 hodiny a zatím žádný problém.
Kutil71
Junior

Odeslat příspěvekod luek 8. 5. 2019 09:11

Zkousel jsem zapojit MyBook (WD) 2TB disk (vlastni napajeni) do USB. Normalne funguje a jde pres prehravac v TV pustit cokoli. Pokud nic neresim a pak vypnu TV, disk usne. Kdyz ji zapnu, zase nabehne. To ja ale nechci, chci aby byl necinny do te doby, dokud nenajedu ve zdrojich na USB...

Zkousel jsem ho proto odpojit pres pokyn v TV, coz se sice na obrazovce potvrdilo, ale fyzicky moc ne. Sice pro TV zmizel, ale toci se porad dal a sviti dioda. Dokonce nejak zamrznul a nastartovat se ho podarilo az po odpojeni ze site. Zkusil jsem to same s prenosnym diskem MyPassport HD 250GB (napajeny USB) a podobny vysledek, po odpojeni neni videt, ale porad se toci a neusne... Pripojit jej znovu k TV pak muzu jedine tak, ze fyzicky vytahnu USB a zase zandam... To je proste na nic system. A porad pusteny disk je pruser (byt nekomu vydrzi 8let, jinemu 2 roky).
luek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 5. 2019 10:18

Na ziadnom TV to nefunguje tak ako si predstavujes. Ani to nema logiku.
V com konkretne je furt pusteny disk pruser?

Je to android, tak teoreticky by si mohol popatrat ci sa nenajde nejaka aplikacia na vypinanie napajania usb. Aj ked celkom pochybujem ze nieco take existuje.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod luek 8. 5. 2019 11:52

napajeni neni uplne tema, kdyz ma disk napajeni svoje z 220, velky disky USB neutahne. Jak rikam, pruser vidim v tom, kdyz budou porad nabyhat disky s televizi, myslim ze jim to zkrati zivotnost, respektive urcite jim nemuze prospivat neustale pouzivani. Proste by mi spis prislo logicky, aby disky zacaly fungovat az v okamziku, kdy na ne prepnu vstup a ne porad byt je nepotrebuji.

-- 8. 5. 2019 11:00 --

Nicmene jak jsem psal puvodne, tohle s USB se resit nejak da, takze to uplne neni KO kriterium. Co mne vadi je proste schopnost prehravat slozite sceny bez mihotani obrazu. Staticke filmy jsou uplne ok, ale ty akcnejsi je bida. Nastaveni nemam nijak zasadne extremni, predevsim pak jak bylo tady v recenzi na TV, moc dobre to ani odladit nejde, at se prehazuje co chce. Proste da clovek natural motion na plno a vic nic.

Je v tomhle ohledu neco na trhu lepsiho? Respektive jsou jen LG, Sony a Panasonic ve hre. Ma to nekdo nazkousene?
luek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 5. 2019 12:45

Diskom to az tak nevadi, tam sa s tym pocita, tak mi pride zbytocne sa tym zaoberat a trapit.

Zobrazenie pohybu na Philipsoch patri k tomu najlepsiemu na trhu. Podla niektorych recenzentov je to u oled dokonca top.
Proste prechadzas z plazmy, oled pouziva na zobrazenie pohybu uplne inu technologiu (rovnaku ako LCD) preto sa plazme v tomto parmetri nemoze LCD ani oled rovnat. S tym vela nenarobis, ak to teda mas vsetko spravne nastavene.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 5. 2019 15:53

Vem flešku a vyzkoušej to někde v obchodě tu stejnou scénu co dělá problémy.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luek 8. 5. 2019 18:47

no to mam v plane vyzkouset, co jinyho mi zbyde... myslel jsem si ze LCD je s cukacnou na tom lepe, takze neni? je to tedy jen a porad tim, ze jsou filmy 24 snimkovy a to je proste malo a ta televize dopocitava tak do 50 snimku?
luek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 5. 2019 21:58

Do 120.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 5. 2019 22:40

Se zapnutou interpolací pohybu by se nic cukat nemělo - aspoň co můžu potvrdit, tak Samsung co mám zobrazuje plynule až na nějaká škobrtnutí sem tam, co jsem měl starý LG, tak to bylo plynulý zcela
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 9. 5. 2019 10:37

Můžete být konkrétnější s tím cukáním?
O jaký film se jedná? V jaké kvalitě? Jaký je konkrétní zdroj z čeho se film tahá? Formát souboru filmu? Apod..
maro2455
Junior

Odeslat příspěvekod luek 9. 5. 2019 20:47

napriklad "Rush", mkv, 1080p, cca. 10GB... v podstate vetsina scen ze zavodu kde projizdi formule presne stylem tahly obraz rychleho objektu... Neni mi jasne, jak je mozne ze to spousta lidi nevidi. Proste kdo sleduje TV vysilani a zpravy na nove, tak to je bez debat plynuly pohyb Borhyove bez cuku, ale kdo si pousti mkv ve Full HD kvalite, tak musi vedet o cem je rec...

Ale opet, pokud mate LED 40" LCD, to je proste jina liga, tam neni videt asi nic... Na Oled 4k v 65" to je upne neco jineho

-- 9. 5. 2019 20:09 --

zkusim o vikendu ten film prohnat v elektroworldu, maji tam vystaveny vsechny Oled znacky a zarpoven tam maji QLED od samsungu, ktery tam strasne vyzdvyhuje prodavac... Ze prej podsatne lepsi nez OLED a idealne ten QLED v 8k....
luek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 5. 2019 21:55

Tak to jsem zvědavej na výsledek

Borhyjová je ovšem v 50i - tam by to mělo být plynulé na čemkoli, zatímco ten film je 24p
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 9. 5. 2019 22:13

Já bych to klidně vyzkoušel ale dělám zrovna rekonstrukci a televize je bohužel sbalená společně se vším ostatním.. (A už se mi po ní stýská, protože jsem u bratra a ten má LCD)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fybyfyby 10. 5. 2019 08:44

Ještě k tématu 803 vs 873. 803 má o 100 nitů vyšší jas, jak už bylo řečeno má novější image procesor, podporuje navíc HDR10+, má navíc také dual tuner a hdcp 2.2 má na všech hdmi (873 jen na dvou).

To už mohou být důvody pro sečkání. P5 druhé generace má prý mnohem lepší HDR upscale.

Jinak 873 je převlečená POS9002 z r.2017 - takže pro ni platí recenze na tuto tv. Je to tedy hardwarem o rok starší tv než 803. Jinak u philips proběhlo sloučení firmware pro mnoho modelů, včetně 803,873,8602,8601,9002 atd... tj. vychází jedna verze pro všechny. Což znamená, že by měly obě tv dostat podporu stejně dlouho.
fybyfyby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luek 11. 5. 2019 12:28

HDCP 2.2 staci 2x, HDR10+ ?, obe televize maji popis HDR Perfect, akorat 803/903 ma 4500 PPI oproti 4100 u 873, hadam ze to je jedno pri TV vysilani v HD a filmech jako 2k FullHD (a ani to spousta lidi nema). Rozdil neni ani v tom podstatnem, plynulost obrazu, alespon ja ho nevidim.

-- 11. 5. 2019 11:59 --

A zkousel jsem plynulost pohybu (Rush, v 0:10,00 nohavice, 1:10,0 prujezd) a StW Force awakens (0:28,10 beh trznicici)

panasonic 50oled803 (873 to same), pokud se nastavi perfect natural motion na max, tak je to cukani sileny, protoze tam je strane artefaktu kolem, pokud se da na stredni, tak se zda, ze to je velice podobne ostatnim a vetsina artefaktu zmizi.

65" LG OLED65E8PLA hodne pododne jako 65" Panasonic TX-65FZ800E, nastaveno na max plynulost, malo zbytkovych artefaktu, jinak se obrazy se cukaji asi stejne.

Co neposoudim je, jaky je celkovy vjem obrazu v klidu, protoze na prodejne nenakoukam nic. Doma mam 873 v zapujcce, a obraz je prijemny. Nevim tedy, jaka je plynulost ostatnich znacek u klidnych scen a jaky by byl obraz.

A jinak QLed se zda ze je naprosto perfektni v pohybu.
luek
Junior

Odeslat příspěvekod macmanar 11. 5. 2019 23:16

Mám čerstvě Philips 55OLED803 a zpracování pohybu mi přijde dokonalé (shodné s FZ800 a subjektivně lepší než LG B8)... asi dost záleží z jakého zdroje
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod luek 12. 5. 2019 07:37

Pocitam ze poustite predevsim televizi. Obraz mate nastaveno na film, souhlasi?
luek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 5. 2019 09:19

macmanar píše:Mám čerstvě Philips 55OLED803 a zpracování pohybu mi přijde dokonalé (shodné s FZ800 a subjektivně lepší než LG B8)... asi dost záleží z jakého zdroje

Zpracování pohybu konkrétně probírané v některých vláknech u OLEDů od Phlipsu, vykazuje defekty ve smyslu výrazného trhání. Viditelné je především u přehrávání filmů přes USB, ale nevyhlo se ani přehrávačům připojeným na HDMI. Zde záleží na více faktorech. Stačí si projít diskuzi pod články... i pod testem OLED903 na avmania.cz a víš, o čem je řeč. Dramatický problém byl také u pohybu v aplikacích - typicky IPTV. A vzhledem k popisovanému stavu, se nejednalo o chybu aplikací. To by to pak nedělalo v jiné a jinde.

Nejvyšší korektní pohyb byl u sledování běžného vysílání.

Nejde tedy o nějaké drobné rozmazávání atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod macmanar 12. 5. 2019 16:35

luek píše:Pocitam ze poustite predevsim televizi. Obraz mate nastaveno na film, souhlasi?

Aha , tak na nastavení film to vazne trha....
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod macmanar 12. 5. 2019 18:39

Ale stejne pouzivam nastaveni - prirozeny (perfektni plynulost, skvele barvy)
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod luek 12. 5. 2019 20:20

Ani prirozeny nic neresi, mody jsou jen na barvy, ostrost a spol. Co se pohybu tyce, to dela jen perfect natural motion, ktery se da nastavit jak chces. Respektive v modu prirozeny bude pocitam nastaven mod "plynuky" = motion na max. Mod poghybu film = minimum. Sport je stredni... Na max (plynuly) je pohyb plynuly, ale tvori se silene artefakty kolem. Kdyz se da na stredni, tak artefakty klesnou o 50% asi, ale pohyb uz neni tak plynuly, respektive cuka. Koukni treba na rychle strihanej fotbal, to je hnus (treba grand tour 3, dil 3., 30 minuta, pro priklad, je to vsude ale). Pro mne je to zklamani.

MgX
Tu recenzi jsem cetl prave a musim souhlasit. Barvy phillipsu jsou paradni, obraz celkove krasny, ale to cukani je sileny. A je to vsude. Dela to film co jde do TV pres HDMi, dela to uplne stejny film pripojeny pres USB primo. Dela to i TV vysilani, respektive jedine co mi prijde naprosto krasny je hokej na CT4 HD...

Je tohle chyba Phillipsu? Co jsem videl Panasonic 800, tak ten ma pohy naprosto paradni, ale obraz hroznej. A LG ma obraz podobny Phillipsu a pohyby jsou o neco lepsi, alespon na 2k.
Naposledy upravil luek dne 13. 5. 2019 16:35, celkově upraveno 1
luek
Junior

Odeslat příspěvekod macmanar 12. 5. 2019 21:20

To , co popisujes je ale vlastnost vsech OLEDU :D a prave Philips tuto vlastnost umi pekne eliminovat, subjektivne posuzovano na prodejne s LG B8, který trhal víc a obraz philipsu byl celkove lepsi..prave kvuli tomu cukani , ktere ted vidim pri vypnuti vsech vylepseni jsem vzal philips... zkus si nastavit hodnoty pro upravu pohybu a vylepseni obrazu(ostrost , redukce sumu a artefaktu) na stredni uroven (ale nevim jak 873. ktery ma prvni generaci P5)
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 5. 2019 21:45

A co když někdo preferuje plynulý pohyb = zapnutou interpolaci? Pak samozřejmě to préblém být může u toho Philipsu
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luek 12. 5. 2019 22:23

O problemu s pohybum na 873 a stejne tak 803 se psalo i tady v recenzi, respektive i pak v diskuzi.

https://avmania.e15.cz/philips-55oled90 ... howforum=1

Nastaveni mam sum obrazu na max, artefakty taky, HDR rozliseni a ultra resolution zapnuto, zvyrazneni kontrastu na min, ostrost 5, pohyb jako "vlastni" s perfect motion stred nebo max a ostrost pri pohybnu max. Vysledny efekt se pak ridi jen dle "perfect natural motion". S PNM na max je obraz plynulejsi s artefakty, s PNM na stred je pak cukavejsi s malem artefaktu. Plynuly bez artefaktu Phillips neumi.

A presne jak pise recenzent, dalsim lazanim se to eliminovat neda. Ani kdyz se vypne narocne "hdr rozliseni a ultra resolution", tak je pohyb porad stejny.
Naposledy upravil luek dne 13. 5. 2019 08:23, celkově upraveno 1
luek
Junior

Odeslat příspěvekod macmanar 13. 5. 2019 08:22

Pořád se bavíme o obecné vlastnosti zobrazení pohybu u OLED panelu (pokud vypnu zpracování obrazu (pohybu), tak se jedná o LG panel (stejný , který používají všichni výrobci)....

na rtings to popisují např. u LG B,C,E8:

4.7 Stutter
Frame Hold Time @ 24 fps
: 40.6 ms
Frame Hold Time @ 60 fps
: 15.6 ms

This LG OLED B8 has bad stutter on slow fps content. It has bad stutter on low fps content due to the instantaneous response time. This can result in jarring motion during panning shots on 24p movies. If you find stutter bothersome, you can remove it using the excellent motion interpolation features of the TV.

-- 13. 5. 2019 07:24 --

Sony je natom skoro stejně, konkrétně popis u A9F na rtings :

5.0 Stutter

Frame Hold Time @ 24 fps
: 39.2 ms
Frame Hold Time @ 60 fps
: 14.2 ms

Due to the near-instantaneous response time of the OLED panel, 24p motion in movies can look strange to some people and appear to stutter. This is especially noticeable in slow, wide-panning shots.

-- 13. 5. 2019 07:26 --

LCD je natom samozřejmě líp, např. Q9FN:

7.8 Stutter

Frame Hold Time @ 24 fps
: 26.2 ms
Frame Hold Time @ 60 fps
: 1.2 ms

There is very little stutter with 24 fps content. This is one advantage of the QLED over OLED TVs, the frame is not held on the screen as long so there is less visible stutter, especially on wide-panning shots.
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod luek 13. 5. 2019 09:36

jasny, takze je to problem OLED a zda se ze neresitelny... Tak to budu premyslet o Q LEDu, sice neni tak pekna cerna, nema ambient, ale zase prehraje sceny dobre
luek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 5. 2019 10:16

macmanar píše:Pořád se bavíme o obecné vlastnosti zobrazení pohybu u OLED panelu

Nie, nebavime. Miešaš jablka s hruškami. Problem, ktory sa vyskytol na tom Philipse nijako nesuvisi so stutterom.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod macmanar 13. 5. 2019 13:07

Ryane, já mluvím o problému, který trápí Lueka... o jiném problému , konkrétně Oled 803 vážně nevím (je možné , že jsem si něčeho nevšimnul)... a tento problém nesouvisí , jestli je přehrávání z USB, HDMI nebo TV vysílání (stejně jak to popisuje Luek)
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod luek 15. 5. 2019 21:23

...no a odzkousel jsem i ostatni OLED.

Sony F9 je na pohyb asi stejne jako Phillips 803/873, obrazove je na tom podobne. Protoze mne ale ovladani vyslovene stvalo, tak jsem tomu moc nedal.

LGB8, C8 je obrazove opet asi jako Phillips, ale pohyb ma zvlastni. Kdyz se motion nastavi na plnych 10, tak mi prijde jak Philips na stred. Tzn. ze uz neni takova plynulost, ale nejsou uz totalni artefakty. Phil naplno je temer naprosto plynuly, ale artefakty obrovske. Vsimnul jsem si ale, ze B8 neumi zobrazit valici se mic po trave, coz Phillipsu nedela moc problem.

Resenim je vypnout uplne podporu motion - coz doporucuji obecne i vsichni pomatenci, hipsteri, slunickari a netflix "nastavit to tak, jak to reziser filmu chtel mit a necpat tam zadna elektronicka udelatka...". Tim se dosahne naproste absence artefaktu, ktere tam reziser opravdu nechtel... Ovsem se tim take dosahne naprosteho kmitani obrazu, coz se vsadim, ze taky zadny resiser nechtel, ale to uz nikdo neresi.

A jak jsem psal u debaty Panakovcum, Pan FZ800 je pohybove naprosto nedostizny famozni skvost a dukaz toho, ze to resit jde. Bohuzel ale zakladni vec, pekny obraz, neudelali. A to po nich nechce clovek zadny kotrmelce, ale jen to, co umi LG a Sony - pokud tedy budeme tvrdit, ze Phillips je obrazove Top.
Naposledy upravil luek dne 16. 5. 2019 00:00, celkově upraveno 3
luek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 5. 2019 22:57

macmanar píše:Ryane, já mluvím o problému, který trápí Lueka...

Jeho netrapi stutter. ;-)
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod skorky 16. 5. 2019 10:31

luek-Tak interpolaci doporučují vypínat pomatenci,hipsteři,sluníčkáři a Panasonic na svých oledech neumí pěkný obraz.Ty jedeš tady dobrý bomby.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 16. 5. 2019 11:31

Jelikož jsem majitelem modelu 873 (65"), dovolím si prezentovat své zkušenosti z reálného provozu tohoto OLED, založené na empirii a nikoliv pouze teoretické znalosti fungování či nefungování. Resumé je jednoznačné - pokud je k dispozici kvailtní obrazový zdroj (lhostejno zda DVB-T2, Sat nebo jiný), předvádí TV vynikající obraz (a filmový režim je opravdu nejpřirozenější). Tolik diskutovaný pohyb je již naprosto excelentní u vysílání ve skutečném HD (míněno v DVB-T2), nikoliv však v pseudo HD předváděné komerčními stanicemi (1440x1080p 960x540p) a škrceným datovým tokem ...,tzn. aktuálně vysílané MS v hokeji je bez jakýchkoliv obrazových/pohybových problémů, včetně zmiňovaných artefaktů...atd. Taktéž jakékoliv video zpracované v kvalitě min. 1080p a s dostatečným datovým tokem přináší téměř stejný výsledek jako originální DVD, BR a UHD (pomiňme tedy HDR). Za mne tedy vynikající TV za dostupnou cenu (kupováno v akci s 20% slevou z aktuálních cen). Je to obdobné jako u hudby... Pustíte-li si mp3 (128 nebo i VBR bit rate) na aparatuře za 50,000,- CZK, určitě rozdíl oproti CD také uslyšíte..... (kvalitní master, samozřejmě). Howgh ! 8-)

Ještě přídavek - právě jsem objevil, že Eurosport bude vysílat tenisovou Paříž volně na Astře ve 4K. Takže následně přidám své postřehy....
Audio - Onyko TX-8270, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Klipsch R-28F; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 + 350 M, Sony WH-1000XM2, Sony Xperia XZ1, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 5. 2019 12:06

A 720p? Tohle právě byl taky problém, že ty TV uměly pohyb jenom u klasickýho 1080p a jiný formáty nebyly plynulé
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luek 16. 5. 2019 21:27

skorky píše:luek-Tak interpolaci doporučují vypínat pomatenci,hipsteři,sluníčkáři a Panasonic na svých oledech neumí pěkný obraz.Ty jedeš tady dobrý bomby.

Ja si to ovsem otestoval fyzicky, obe televize staly vedle sebe, obe dostaly stejne 2k a 1k video v mkv. Poustel jsem stejnou sekvenci kvuli pohybu a pak zapauzoval obraz kvuli ostrosti a sumu obrazu. Vice v diskuzi Panasonic 2018.

Problem je, ze 3/4 lidi tetuje tak, ze se kouka 10 minut na bezeci promo 4k se spidermanem v rezimu dynamicky a tim padem pozna leda kulovy. Nehlede na to, ze ty videa jsou delany tak, aby byly super na cemkoli a jejich slozeni absolutne neodpovida tomu, co si pak normalni uzivatel doma pusti.

-- 16. 5. 2019 20:37 --

Tapirovi

s tim co pises souhlas az na pohyb, ale zcela jiste na LG B8, C8 lepsi neni a na Sony F9 taky ne. Pricemz je vyrazne lepsi na panaku FZ800. A hokej CT4 v HD je opravdu naprosto cisty, obyc stanice se obcas melou. MKV ve 2k se trepe jest vic. A 4k jsem nevidel, nemam je, ale pry jsou uz celkem bez problemu, protoze ty se poustely ve vsech tech testech kdy Phillips vzdy zvitezil. A takovou zkusenost potvrdil i prodejce ze skoleni co maji.

Co se tyce 1080x720, tedy 1k videi, tam podle mne plati to same co na 2k, ty jsem zkousel. Rozliseni 720x480 a podobne, tam je uz problem, ale zalezi asi na tom, jak dobre je grabovany to AVIcko.

A k phillipsu zajimavost, 873 ma lepsi vycisteni obrazu nez novejsi 803... nechapu jak je to mozne ale videl jsem to jasne, stejne nastaveny obraz a tak o 30% mene sumu na starsi 873... to opravdu nechapu. Leda jestli nemela ta 803 stary software, protoze ta 873 ma posledni a nebo to byla nahoda u toho 1 filmu kde jsem to zkousel.

Takze za mne je ze soucasnych OLEDU zcela jiste vitez 873, momentalne za 40 je to nejlepsi pomer cena vykon.
luek
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 17. 5. 2019 07:08

U tebe to už bude na diagnózu.
Kup si Qled, nejlépe 8. nebo 9. Řadu a bude klid.

Na své Oled LG E7 jsem zatím žádné trhání obrazu nezpozoroval.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod macmanar 17. 5. 2019 08:34

luek píše:
skorky píše:luek-Tak interpolaci doporučují vypínat pomatenci,hipsteři,sluníčkáři a Panasonic na svých oledech neumí pěkný obraz.Ty jedeš tady dobrý bomby.

Ja si to ovsem otestoval fyzicky, obe televize staly vedle sebe, obe dostaly stejne 2k a 1k video v mkv. Poustel jsem stejnou sekvenci kvuli pohybu a pak zapauzoval obraz kvuli ostrosti a sumu obrazu. Vice v diskuzi Panasonic 2018.

Problem je, ze 3/4 lidi tetuje tak, ze se kouka 10 minut na bezeci promo 4k se spidermanem v rezimu dynamicky a tim padem pozna leda kulovy. Nehlede na to, ze ty videa jsou delany tak, aby byly super na cemkoli a jejich slozeni absolutne neodpovida tomu, co si pak normalni uzivatel doma pusti.

-- 16. 5. 2019 20:37 --

Tapirovi

s tim co pises souhlas az na pohyb, ale zcela jiste na LG B8, C8 lepsi neni a na Sony F9 taky ne. Pricemz je vyrazne lepsi na panaku FZ800. A hokej CT4 v HD je opravdu naprosto cisty, obyc stanice se obcas melou. MKV ve 2k se trepe jest vic. A 4k jsem nevidel, nemam je, ale pry jsou uz celkem bez problemu, protoze ty se poustely ve vsech tech testech kdy Phillips vzdy zvitezil. A takovou zkusenost potvrdil i prodejce ze skoleni co maji.

Co se tyce 1080x720, tedy 1k videi, tam podle mne plati to same co na 2k, ty jsem zkousel. Rozliseni 720x480 a podobne, tam je uz problem, ale zalezi asi na tom, jak dobre je grabovany to AVIcko.

A k phillipsu zajimavost, 873 ma lepsi vycisteni obrazu nez novejsi 803... nechapu jak je to mozne ale videl jsem to jasne, stejne nastaveny obraz a tak o 30% mene sumu na starsi 873... to opravdu nechapu. Leda jestli nemela ta 803 stary software, protoze ta 873 ma posledni a nebo to byla nahoda u toho 1 filmu kde jsem to zkousel.

Takze za mne je ze soucasnych OLEDU zcela jiste vitez 873, momentalne za 40 je to nejlepsi pomer cena vykon.

Trochu mi připadá , že si ohýbáš realitu, resp. vidíš jen to, co chceš vidět... to , co pišeš je nesmysl
1. panasonic můžeš nastavit , že nepoznaš rozdíl mezi Philipsem
2. 873 nemůže líp čistit obraz , resp. tu 803 si můžeš nastavit, že v obraze nebude žádný šum (ale samozřejmě vždy na úkor ztráty jemných detailů - navíc u rozumného zdroje (HD a výš) není důvod
to tak žehlit, P5-druhá generace má lepší algoritmy než P5 první gen, s tím se smiř...ikdyž rozdíl není výrazný
3. Pokud si koupím TV za 30+ tisíc , tak to nebudu krmit odpadem, ale minimálně HD obsahem
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 17. 5. 2019 10:52

Prosim o reakci majitelu jedne z techto tv. Mate zkusenosti s philips oled tv ve spojeni s o2tv? Jedna se mi o zda ovladacem televize muzu obladat i ten debilni o2tv settopbox. Ovladac od o2 je katastrofa. U novych samsungu to tusim lze. Diky
maro2455
Junior

Odeslat příspěvekod luek 17. 5. 2019 16:10

Macmanar
Pokud vím, tak si sám psal žes viděl chvíli 4k demo video v krámě. Tak mluvíš o něčem, cos neviděl.
Add1 nenastavis, zkoušel jsem to fest, na 2k phill bude vždy lepsi
Add2 jak jsem psal, na 2k videu to bylo lepší na 873, nechápu, ale vidím dobře, mohlo to být firmware, ale možné je vše, a taky lepší TV neznamená lepší obraz na horších datech
Add3 filmy 2k z prehragace a HD televize nepovažuji za bordel, většina lidí nemá ani to. A je mi jedno jestli panák a Phillips jsou se 4k zdrojem naprosto stejný, mne zajímá jak pracuji s tím co člověk běžné pouští, 2k v lepším případě.

Myslím že další debata je zbytečná a nemám potřebu někoho dal přesvědčovat. Napsal jsem své postřehy a je mi jedno ze s tím někdo nesouhlasí.
Naposledy upravil luek dne 17. 5. 2019 16:24, celkově upraveno 1
luek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 5. 2019 16:18

A když se tam nechá výchozí ostrost nějakého toho KINO režimu a vypne se odšumování tak nevypadá to pak na obouch stejně ten statický obraz?
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luek 17. 5. 2019 16:30

Ne, ale hlavně je blbost jedné TV dát kino a druhé něco takového, každý přednastavený režim se liší dle vyrobce. Ja měl uživatelské a obě srovnal jak to šlo nejvíc, psal jsem to v panaku diskuzi a tam kde panák konci jde Phil dále a to s 2k
luek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 5. 2019 20:58

Ono právě nějaký ten Kino režim by měl být na všech TV ideálně zhruba stejný
stormborec
Mírně pokročilý