Výběr TV dle operačního systému

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomas3 1. 6. 2019 16:27

Než si vyberu konkrétní model nové TV, potřeboval bych nasměrovat na výrobce se solidním operačním systémem. Hlavní požadavek je aby umožňoval serfování na internetu, blížící se PC. A to jak rychlostí, tak i ovládáním. Co jsem četl, tak mají všechny OS nějaké problémy- špatný prohlížeč, pomalost apod. Zajímali by mne hlavně aktuální verze, protože počítám s částkou kolem 30-40k Kč. Ostatní parametry v této cenové relaci by měli být vyhovující, protože kromě serfování budu TV využívat běžným způsobem. Díky za případné komenty.
Tomas3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 1. 6. 2019 16:42

Jestlo ti jde primárně o možnosti prohlížeče a ne o obraz, tak kup levnější TV a k ní HTPC. K tomu vezmeš bezdrátovou klávesnici s touchpadem, případně moderní aplikace ve Windows se dají ovládat i gamepadem, a budeš blíž svému ideálu než se patlat s kompatibilitou neaktualizovaných prohlížečů.
Ale kdybys moc trval na vestavěném řešení, nejvíc možností ti dá Android TV, aktuálně jsou nejvýkonnější asi Sony z Q2 2018 a novější (tzn. AF9, ZF9 a všechny androidy s G v názvu kromě AG8).
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas3 10. 6. 2019 19:28

Každopádně díky za odpověď. Možnost sestavy s HTPC jsem vůbec neznal. Možná to bude pro mne to nejlepší řešení.
Tomas3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sx02 10. 6. 2019 20:33

Mám starší televizi s androidem (Sony BRAVIA KDL-50W755C) a už bych si jí právě z důvodu OS nevybral. Jakékoliv spouštění aplikací je utrpení a ladění/sortování stanic je peklo.
Je možné že novější verze androidu budou lepší, ale pro mě to bylo zklamání a to primárně používám youtube/spotify nic moc dalšího.
Jediné dobré ovládání/rychlé posílání fotek/videí na obrazovku z telefonu a tabletu.
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 11. 6. 2019 06:59

Mam dve TV s Androidom /Philips 2015 a Philips 2018 / a uz si vzdy kupim TV len s Androidom.
Vsetko bezi ako ma./Youtube,Spotify,VLC,Bombuj,streamovanie zo sat.prijimaca do KODI v TV,zrkadlenie,.... / Jediny rozdiel je len ten ze pouzivam externy satelitny prijimac a teda nebranim sa pouzivat dva ovladace co robi mnohym problem.
gustoh
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 6. 2019 14:25

sx02 píše:Mám starší televizi s androidem (Sony BRAVIA KDL-50W755C) a už bych si jí právě z důvodu OS nevybral. Jakékoliv spouštění aplikací je utrpení a ladění/sortování stanic je peklo.
Je možné že novější verze androidu budou lepší, ale pro mě to bylo zklamání a to primárně používám youtube/spotify nic moc dalšího.
Jediné dobré ovládání/rychlé posílání fotek/videí na obrazovku z telefonu a tabletu.

Nemozes hodnotit dnesne modely na zaklade stareho TV so starym systemom a SoC. To je uz niekde inde ako bolo v r. 2015.
Ryan Giggs
TV expert