Videokamera pro dokumentární účely

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hammer1980 12. 7. 2018 14:01

Dobrý den, ahoj. Mám na Vás prosbu. Potřebuji poradit s výběrem digitální kamery pro dokumentární účely (příroda, zvířata). Bude použita pro natáčení v terénu (expedice), tím pádem řeším i velikost, hmotnost a vlastně i odolnost. Amatérskému natáčení se již nějaký čas věnuji. Cenová kategorie 90 - 120.000,- (pouze kamera, zvuk řeším samostatně a není v této ceně zahrnut). Původně jsem zvažoval Panasonic HC-X1 popřípadě Panasonic AG-UX180. Zvažoval jsem i variantu zrcadlovek a možnosti více objektivů dle situace, ale touto cestou pravděpodobně jít nechci (pokud mě přesvědčíte, tak se potom též nebráním) :-) .Prosím o Vaše názory a výběr. Moc děkuji. Petr
Hammer1980
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hammer1980 12. 7. 2018 15:55

A ještě do mého výběru patří Panasonic AG-DVX200. Na tu jsem málem zapomněl. :-)
Hammer1980
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 12. 7. 2018 21:18

Pokud bych měl vybírat z těch uvedených kamer Panasonic, tak bych nejspíš vzal HC-X1. AG-UX180 je totéž co HC-X1, navíc s HD-SDI výstupem který člověk v amatérské praxi nevyužije. V cenách profi variant kamer pak ještě bývá zahrnuta základní podpora od výrobce - tohle by eventuálně mohlo hrát roli při expedici - každopádně je potřeba se seznámit s podmínkami podpory, jestli to bude dávat v tomto případě smysl. AG-DVX200 si myslím pro zamýšlený účel má přiliš krátký zoom - na zvířata se hodí mít co nejdelší.
Pokud by nákup nespěchal tak bych uvedl novou kameru od SONY, která se začne prodávat v září a byla by docela svými vlastnostmi vhodná, viz. https://pro.sony/en_CZ/products/handhel ... s/pxw-z190
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hammer1980 13. 7. 2018 07:57

Moc děkuji za informace a názor.
Hammer1980
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků