Kamera Sony s externím mikrofonem - brum

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri_54675 27. 9. 2018 10:04

Prosím o radu, mám starší kameru Sony HDR-CX730 (a podobného stáří levnější Sony HDR-CX570) a při nahrávání potřebuji snímat zvuk cca 10m od kamery. Koupil jsem např. mikrofon ke kameře - RODE VideoMic GO s 3,5mm stereo koncovkou. Když jej připojím do jedné nebo druhé kamery (ať je kamera v provozu na akumulátor nebo napájená do 220V) a do sluchátek nebo do HDMI out je slyšet nepříjemný brum.

Brum je i s přiloženým originálním propojovacím 5cm kabelem 3,5mm i s prodlužkou 10m, i s jinými mikrofony podobných parametrů. Brum se neozývá jen z mikrofonu z headsetu Sennheiser DT 234 PRO. Zapátral jsem v parametrech pro porovnání:
Sennheiser - impedance 1.5 kOhm, max.SPL 125 dB
RODE - impedance 200 ohm, max.SPL 120 dB

Může to být impedancí a mám k této starší kameře hledat spíš mikrofon s nižší nominální impedancí? Zkoušel jsem vzít jinou kameru - nově zakoupenou Panasonic HC-V770 a žádný z testovaných mikrofonů nebrumí. Zkusíte mi někdo prosím poradit, co dělám špatně, případně jestli existuje zařízení, které by tu zemní smyčku eliminovalo (je to vůbec zemní smyčka?) ? Díky moc předem za rady.
Naposledy upravil jiri_54675 dne 27. 9. 2018 15:00, celkově upraveno 1
jiri_54675
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 27. 9. 2018 12:12

Těch 32 ohmů u DT 234 PRO (Beyerdynamic) je impedance sluchátek, mikrofonní výstup u nich má 1.5 kOhmu.

Je možné, že ty SONY kamery nedodají tomu mikrofonu dostatečné napájení.

-- 27. 9. 2018 13:14 --

Na druhou stranu, samotné napájení mikrofonu (podle údajů výrobce) nebere skoro nic.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků