Přepínání AVR 5.2 & stereo zesilovač na jedny repro

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Simeksimek 14. 6. 2019 12:14

Ahoj. Prosím o radu. Bude toto fungovat? Neodpalim tím něco? Popřípadě jaké existuje jiné řešení?
Jde mi o to že mám koncovy zesilovač a do toho pustím signál buď z AVR receiveru 5.1 které mám na film, nebo předzesilovače pro poslech hudby. Druhý přepínač bych měl na subwoofer do kterého půjde signál zase buď z AVR receiveru nebo předzesilovače.

Dekuji
Přílohy
prepinac-audio-vstupu-3-1.jpg
prepinac-audio-vstupu-3-1.jpg (6.36 ) Zobrazeno 2683 krát
IMG_20190614_131309.jpg
Simeksimek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 6. 2019 13:55

Zdravím, mám někde ve skříni podobný přepínač. I jsem ho otevřel a interně je vše propojeno velmi tenkými vodiči. Primárně to tedy není určeno pro přepínání repro. Ale v základu to pro stereo fungovat bude. Jen musíte dodržet jedno hlavní pravidlo - před přepnutím vypněte zesilovače.
Každopádně, pokud budete super extra moc opatrný, pak připojte bedny rovnou. Tedy z každého zesilovače jeden pár vodičů do té samé bedny. Je to hodně rizikové, protože pokud zapomenete a pustíte oba zesilovače, velmi pravděpodobně o ně přijdete.

Ovšem nejednoduší řešení je pořízení přepínače k tomu přímo určeného :)
Odkaz je kvůli fotkám, najdete to i levněji.
https://www.secomp.cz/prepinac-reproduk ... d6795.html
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 15. 6. 2019 06:59

Hele, jsem jen laik, ale nemá to AVR náhodou pre-outy? Třeba můj Denon má preouty defakto pro všechny kanály. Takže můžu mít zesilovač na stereo či 2.1, to píchnout do pre-outu na Denonu a pak to AVR hraje jen zbylé kanály a ty vybrané propouští na zesilovač. Na co tedy přepínač?
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Simeksimek 24. 6. 2019 21:16

No otázka jaka bude kvalita hudby. Řeším ještě variantu, kdy bych koupil integrovaný zesilovač a přepínal si výstup na repro. A nebo koupit zesilovač s funkcí bypass..
Samozřejme řešení koncáku nebo bypass jede přes preout.
Simeksimek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod athlet008 29. 12. 2019 13:13

Koupil jsem zesilovač Parasound Hint 6 a plná spokojenost. Na filmy zapínám oba zesiky. Na hudbu pouze stereo zesilovač hint:-)
athlet008
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků