Soundbar/repro k TV

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Cryingman 31. 5. 2019 15:01

Zdravím,
tak jsem konečně pořídil TV (Samsung UE55RU8002) a teď řeším ozvučení, protože zvuk nenadchl ani mou jinak nenáročnou manželku.
Zmiňoval jsem nedávno, že plánuji k nové televizi soundbar od AQ, ale bohužel jsem nevzal potaz rozměry (š x v x h): 97,2 × 16,2 × 26,5 cm a teď vidím, že to nemám kam nacpat.
Obrázek

Začínám se přiklánět k variantě standartního soundbaru a to buď yamaha yas-207 nebo samsung hw-n550.
Yamahu tu mnozí pochvalovali za zvuk, Samsung mne zase láká sdruženým ovládáním.

- na poslech jsme relativně nenároční, takže cca 8tis se mi zdá více než adekvátní cena pro naše uši
- chceme využívat soundbar i k poslechu hudby z mobilu přes bluetooth
- být možnost v této cenové relaci podpora DLNA pro poslech z NASu, tak budu jen rád

PS: existuje ještě jedna možnost jak tam dostat zmiňované AQ, ale musel bych TV hodit na zeď a odstranit polici pod TV. Moc se mi ale do této varianty nechce, ale pokud mne přesvědčíte ... :-)
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bobik1951 31. 5. 2019 17:50

A nemůže ta TV stát na tom zamýšleném sounbaru AQ ?
bobik1951
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cryingman 31. 5. 2019 18:29

To je zajímavá myšlenka
na šířku by to vyšlo: vnější rozteč nožiček TV 93cm AQ soundbar 96cm
na výšku by musela pryč spodní police a mezi TV a horní policí by zbylo cca 2mm.

Risknout bych to mohl, ale nebude se ta TV na soudbaru chvět?
Dále se bojím co udělá se soundbarem hmotnost TV (cca 19kg)
Když by to nevyšlo s tou 2mm mezerou, tak pak už bych musel jít do VESA držáku.
Je to všechno takové fousové...
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VashCZ 31. 5. 2019 21:27

Já právě myslel, že tu prostřední část pod televizí potřebuješ. Ta je taky volná? A ty kovové tyčky se dají dát pryč?
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Cryingman 1. 6. 2019 06:13

Když nebude zbytí tak soundbaru obětuji celý spodek pod televizí.
Pokud odstraním kovové vzpěry, tak už musí jít pryč celá police a TV pak bude sedět na soundbaru nebo na VESA.

Vzhledem, tomu, že AQ nemá HDMI Arc, tak repro budu muset nejspíše vypínat pěkně růčo.
Sekundárně odpínaná zásuvka (podle provozu TV) by sice byla ok, ale zas při poslechu jen přes Bluetooth je nesmysl zapínat i TV.
Napadá Vás nějaké řešení?
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 1. 6. 2019 08:47

Vyházet police a TV na soundbar nebo na zeď, není co řešit ;D Ten soundbar od AQ neni z papíru, je to klasická reprobedna položena na lezato, tu TV unese imho bez problémů, spíš bych se bál nějakých rezonanci z toho nábytku.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 1. 6. 2019 10:18

presne, ale jeste bych dodal, ze to aq urcite ne na zed :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 1. 6. 2019 10:47

Já si spíš nejsem jistej, jak mu ta televize na tom bude stát. Ty nožky maj nějaký rozpětí.
Jestli tam ale zbudou 2mm, tak tam něco napasuješ a máš bez chvění. To je ta nejmenší starost. Estetika bude větší problemu :-D.
Škoda že tam nemáš místo ani na regálovky :-/. Bazarovej reciever s Bluetooth a CEC za 5 tisíc a repro za 5 a jsi v suchu.

Mimochodem na AQ maj vystavený http://www.aq.cz/obchod/soundbary-322/t ... 50bt-3284/ ? Asi pro ně vyráběj. To jsem slyšel na živo... a že by to bylo lepší než co jde z televize... možná o chlup. Je to fakt ***** největší :-D. Ani ovladač k tomu není.
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 1. 6. 2019 14:54

tak ale ta police to unese, pokud nebude vadit, ze zvuk bude nahore...?
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 1. 6. 2019 19:27

Jako... já s tím zkušenost u home theatre nemám, ale logicky má být repro v úrovni uší. Takže na polici je stejně správně jako pod televizí.
Pokud tedy u TV spíš sedí než leží, tak to je taky logické umístění.
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Cryingman 2. 6. 2019 15:38

Chlapi, ten 15kg soundbar nemohu dát na tu horní polici. Ten nábytek je takovej foŕovej. No řekl bych, že to není ani lamino, ale nějakej slisovanej papír :-!

Už jsem se víceméně rozhodl, že tu telku hodím na zeď, spodní polici vyhodím a postavím tam ten soundbar od AQ.
Jen stále nemám vyřešené to zapínání/vypínání soundbaru podle zapnutí/vypnutí TV, tak aby byla i možnost zapnout samostatně soundbar pro poslech přes BT.

Jo a ještě musím dořešit upevnění VESA, protože stěna je ze sádroše a kdoví kde budou pod sádrošem nosné lišty.
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 2. 6. 2019 16:24

ono je tam taky prd videt, zeo, ale tech 15kilo neni zas tak moc...to se rozlozi,
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobik1951 2. 6. 2019 17:43

Můžeš prosím,až budeš mít nainstalovaný ten soundbar,napsat jak hraje? A zda to splnilo záměr.Děkuji.
bobik1951
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cryingman 2. 6. 2019 20:41

to: SmokeMan - Ne 15kg ta horní police opravdu neudrží, je to fakt jen slisovaný papír na kterém je tapeta.

to: bobik1951 - Budu objednávat snad následující týden, tak pak poreferuji.
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cryingman 21. 6. 2019 08:57

Tak mi nedávno AQ sountable došel domu a nakonec jsem se ho rozhodl vrátit :-(
Zvuk na mé požadavky super, výkon na 37m^2 místnost naprosto dostatečný, trochu jen pokulhávalo rozpoznání směru stereo, což je logické vhledem k tomu jak jsou L a P repro blízko sebe. Zcela se mohu ztotožnit s hodnocením p. Rušáka na heuréce i té na Stereo-video. Snad jen dodám, že již inovovali dálkový ovladač a tlačítko pro párování se již nejmenuje "MP3", ale "PAIR".
Důvody proč jsem se rozhodl jej vrátit jsou víceméně dva:
- nemožnost ovládat hlasitost na TV jedním ovladačem, včetně společného zapínání/vypínání s TV (požadavek ženy)
- designový/rozměrový - televize byla na soundbaru dost vratká, musela by dozadu na zeď a obrovský soundbar v popředí se tam prostě designově nehodí

Proč ale píši, hledám nějakou jinou téměř adekvátní náhradu (poslech TV/hudba 50:50)
1) která bude mít možnost propojení TV přes hdmi a nebo optiku, ale One Remote od Samsungu jej rozpozná a bude umět ovládat. Bohužel na Samsung podpoře mi nebyli schopni zaslat nějaký seznam podporovaných přístrojů
2) bude rozměrově kompaktní, aby se mi vešla do obývací stěny, police chci zachovat, ale věřím, že ta papírová police nad televizí by nějaké 2x3kg bedýnky unesla
3) bude umět přehrávat z Bluetooth
4) repro v odstínu tmavě hnědé nebo černé
5) Pokud by se jednalo o mikrosystém, tak ať to umí alespoň rádio.
6) Bonus by byla podpora DLNA pro poslech z NASu, ale vzhledem k rozpočtu to vidím bídně

Může se jednat o bazarové kousky a cena by měla být maximálně 12tis. Je mi jedno zda se bude jednat o stereo nebo 2.1, 3.1, 5.1 pokuď to neublíží reprodukci hudby (žánr 80-90 léta rock, folk, vážná hudba)

Napadá Vás něco? :-l
Cryingman
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků