Co si koupit po Shure SE530?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 4. 2019 09:41

Přidal jsem do sestavy IFi nano iDSD Black Label a dobře k tomu sedí. Má bit-perfect podporu Tidalu a MQA, navíc "IEMatch" výstup na sluchátka, který eliminuje u citlivých CIEM možný šum.

Oproti Hidizs DAC kablíku za US$ 20 to hraje to velmi čistě, autoritativně, přirozeně, velmi se zvýšilo vnímání detailů. Lepší je separace kanálů a prostor. A díky IEMatch, aniž jsem si to s kablíkem uvědomil, taky nulová úroveň šumu. Předtím jsem jej nějak ani nevnímal, ale teď slyším, že tam není, v tichých pasážích. S výborným tlumením CIEM další podstatný rozdíl.

iFi.jpg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 4. 2019 10:13

Prečo nano ? Ja ti nerozumiem, investuješ do sluchátiek, s ktorými si podľa všetkého spokojný, ale potom k tomu capneš verziu nano. Aspoň si si mal možnosť porovnania nano a micro (alebo niečo iné) a na základe riadneho posluchu si sa rozhodol ? Nechcem sa ti do toho starať, sú to tvoje peniaze, len diskutujem...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 4. 2019 10:17

Protože nano vs micro jsou hlavní rozdíly PCM 384 vs 768, irelevantní, výkon 285 mV vs 500 mV, pro CIEM taky irelevantní, a pak Bass boost a 3DMatrix+ fakt nepotřebuji. Pro velká náročná sluchátka bych bral micro (a 6.35mm konektor), pro CIEM je lepší nano (s IEMatch) s 3.5mm bez redukce ;)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 4. 2019 10:22

Ja len ze ta micro verzia ma velmi dobre ohlasy, vela ludi pisalo, ze je lepsia ako Mojo. O tej nano sa tolko nediskutuje, asi nejde len o chip a vykon.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 4. 2019 10:36

Četl jsem na ně hodně recenzí.

micro má zbytečné funkce, jako ekvalizace basů, "3D", SPDIF/coax.
Pro mne stačí USB a výstup na 3.5mm sluchátka.
Navíc IEMatch.
O peníze vůbec nejde, beru ideální DAC pro *moje* potřeby.

micro bych zvažoval, kdybych chtěl utáhnout velká náročná sluchátka, ne CIEM.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 12. 4. 2019 11:01

Obecne jsou na iFi výborné reference.jsem sice zarytý príznivec Chordu,ale toto nelze opomenout.Sám jsem mel kdysi Nano,ale k nemu prevázne velká sluchátka,tak jsem se s ním rozloucil.
Osobne bych asi bral micro,ale pochopím preference Radka,ze k IEM si svoje odpracují.
Jinak k diskuzi o menicích,myslím,ze dobre odladené hybridy,s dynamickým basem a ostatek tlakové menice je dobrá cesta.
Ostatne práve Custom Art s verzí Black,kde je pouze jeden menic a speciálne naladená skorepina(navrzená)dokazují,ze dynamické menice rozhodne pole nevyklízejí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 12. 4. 2019 12:13

Poslechni Radku někdy Mojo a nebudeš chtít jinak :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 4. 2019 12:31

Pod toto sa mozem podpisat... odkedy ho mam a overil som si, ze nie som napriek veku hluchy, neostalo mi skoro nic zo stareho "zeleza", skoro vsetko slo prec... sluchatka,zdroje....
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 4. 2019 13:53

O Mojo jsem velmi uvažoval.
Je mi jasné, že je zvukově špička (snesl bych i hrozný design).

Podobně dobře jsou ale hodnocené i iFi produkty, a mají MQA.
To je pro mne zásadní, 90% toho co hraju je Tidal a Masters kvalita s MQA.
V telefonu mám cca 500GB offline hudby, stažené přes Tidal, s MQA.
A je to znát.
Takže jsem vyloženě hledal DAC, co umí druhý (MQA) unfold.

Mojo jej neumí a umět nebude.

Každopádně, pokud jste někdo z Plzně (kdykoliv) nebo domluvě Praha, a máte Mojo, můžeme to někde v kavárně poslechnout :) Zdroj zvuku ve formě Tidal / MQA, Samsung S10+ telefon a USB-C kabel donesu. Sám bych to rád s Mojo porovnal.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 12. 4. 2019 14:06

A to MQA je nějak zásadní? MQA mně rozlouskne Audirvana a s Mojo to hraje super. Už doma ani moc neposlouchám offline hudbu. Pravda netuším jak je to na mobilu v apce Tidal, ale obecně mám zkušenost, že mobil použitý byť jen jako transport pro rozhýbání jedniček a nul ze záznamového media neposkytuje zdaleka takový zvuk jako PC, nebo trochu lepší DAP.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 4. 2019 14:15

Rozdíl je slyšet :)
Přes Mojo funguje Tidal tak, že udělá softwarově první unfold.
A to je celé.
Když se do hry zapojí DAC s podporou MQA, udělá druhý unfold.
Toto Mojo neumí, iFi ano. Nebo DragonFly Red to umí, Black ne.

https://www.mqa.co.uk/customer/how-it-works

A je jedno, zda zdrojem je PC nebo telefon, dnes i Tidal pro Android podporuje 100% kvality co na PC.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 12. 4. 2019 14:40

Mojo žádná špička určitě není.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 12. 4. 2019 14:41

Pak zbývá ještě jedna věc. Bude celkově hrát líp Mojo bez podpory MQA, nebo iFi s podporou?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 4. 2019 14:42

Nevím, a to bych právě rád testnul :)
Pokud jste někdo z Plzně či Prahy a máte Mojo, dám rád kafe.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 13. 4. 2019 11:11

Btw, IFi nano iDSD Black Label nemá problém utánout velká Sony WH1000XM3 sluchátka, s použítím klasického sluchátkového výstupu (ne IEMatch verze), hlasitost je přitom cca na 40%. I na ně má nano velkou výkonovou rezervu. Hrají pak (Sony) mohem lépe než bezdrátově (byť je u nich použit kvalitní Bluetooth aptX HD či LDAC kodek, 990kbps).

Zatím jsem ty Soňáky přes kabel neposlouchal, ale budu :)

sony-ifi.jpg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků