ORIOLUS Finchi

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 5. 2019 19:57

Oriolus se během posledních let etabloval jako výrobce hybridních IEM sluchátek, který nechrlí nový model na trh s každým úplňkem, ale o to víc si dává záležet, aby jím uváděné nové modely byly vyladěné. Někdy v druhé polovině roku 2014 uvedl Oriolus na trh svůj první model ( uspořádání 1+3 ) a ten si poměrně dlouhou dobu získával respekt sluchátkářské komunity.

Jelikož je domovinou Oriolus Japonsko, tak z počátku byla dostupnost pro trh v Evropě velmi komplikovaná. Oficiálně byla verze pro trh v Japonsku, která byla vybavena kabelem PW Audio a pro zbytek Asie byl přibalen kabel obyčejnější. Časem nahradila verzi první verze Oriolus MkII, kterou známe i dnes. Mimo jiné byla jeden čas dostupná i na Massdropu. Současná situace s dostupností je již výrazně lepší a prakticky celou modelovou řadu lze pořídit např. u Penonu.

Já jsem měl před nějakým časem příležitost poslechnout si model Forsteni ( uspořádání 1+2 ) a ten se mi zvukově velmi zamlouval. Své dojmy jsem zde i sdílel. Nyní jsem si ze zvědavosti pořídil model Finchi ( uspořádání 1+1 ), který je na nejnižší příčce celé modelové řady a to i cenově ( 179USD ).

Oriolus má celkem dobře zmáknutou ergonomii mušlí. Ty jsou svým tvarem shodné napříč celou modelovou řadou. Všechny hybridní modely mají na lícní straně ventilační otvor. Jednotlivé modely se vizuelně liší barvou mušlí a lícní stranou. Na každý pád patří Oriolus k jedněm z nejpohodlnějších špuntů, co jsem kdy zkoušel.

V balení je plastová schránka, kabel a sada různých nástavců. Balení je zpracované na vysoké úrovni a ani Finchi nezapřou prémiový původ.

Hodnocení zvuku si nechám na později, až si na ně zvyknu. Už teď však můžu konstatovat, že u mne dobrý.
Přílohy
8-700x700.JPG
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 5. 2019 19:16

Finschi :-)
Občas se i mistr tesař utne... :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 19. 5. 2019 19:18

Omlouvám se.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 5. 2019 20:39

Errare humanum est. :-)
Snad s nimi budeš spokojený.
Slyšel jsem na srazu pouze Oriolus Fosteni a hrály velmi dobře. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 20. 5. 2019 08:41

Tak jest..:-)))) Forsteni. Není za co se omlouvat,jsme tu kvůli audiu,ne pismenu.Jak nám potvrdil kolega výše.;-))) Nikdo nejsme dokonalý.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 5. 2019 18:29

Takže po pár dnech intenzivního poslechu se vracím k tématu Orious Finschi. První čeho si posluchač všimne, zejména ten co už má něco naposloucháno, je to že na hybridní uspořádání je bas nezvykle kultivovaný a nemá tendenci vtírat se tam, kam nepatří.

Celkový projev se dá pokládat za vyrovnaný. Tonálně patří Finschi spíš ke světlejším špuntům, ale ne vyloženě světlým. Výtěžnost detailu a rozlišení je na dvouměničový model velmi dobrá. Basu nechybí důraz a je přednášen bez nežádoucích zkreslení. Dynamický měnič odvádí skvělou práci a dodává přednesu na tělesnosti. Středy jsou lehce, ale skutečně jen lehce vzadu a větší důraz je kladen na vyšší středy, což dává přednesu čistotu, ale v některých případech může působit tence. Výšky nejsou tak dominantní jako u Forsteni a celkově jim možná malinko chybí jiskra a vzdušnost. Neinklinují k sykavkám a přirozeným způsobem dokreslují celý přednes, nicméně někdy z nich mám takový syntetický pocit.

Zvukové naladění by mohli někteří považovat za nudné, nicméně mě osobně takto laděná sluchátka jsou pro každodenní poslech příjemnější, než např i Forsteni, která byla ve výškách až agresivní.

Nejlépe mi s Finschi chutná poslech klasických skladeb, zejména smyčcových nástrojů. Při tomto žánru odvádí Finschi fenomenální práci a podle mne jim není co vytknout. Obecně lze přednes strunných nástrojů označit za vynikající. Ale i takoví Monkey Business nejsou k zahození. Při nich zase vyniká rychlost přednesu spodního pásma a suverénní kontrola jeho podání.

Prezentace scény jde do šířky, ale nepatří svou hloubkou k premiantům.

Finschi bych doporučil těm, kteří pamatují slávu Trinity Audio a jejich beze sporu povedené modely Delta a Atlas. Jen Finschi jsou po všech stránkách propracovanější a přednes mají kultivovanější. Nejedná se o klasické hybridy s bumcink přednesem. Výtku bych směřoval k izolaci, která je i navzdory pohodlnému usazení spíš průměrná a v porovnání např s Tansio Mirai až možná podprůměrná.

Obecně jsou Oriolus Finschi velmi povedeným počinem od renomované firmy, která pro změnu není z Číny. Bohužel se svou cenou pohybují v pásmu, kde je v poslední době právě díky řadě zdařilých modelů z Číny poněkud přetlak. Přesto věřím, že si své zákazníky najdou a těm je s klidem a čistým svědomým doporučím. A jelikož já si je pořídil čistě ze studujních důvodů, tak pokud by někoho zajímaly a chtěl je prubnout, jsem připraven je pustit.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků