Transporty vs. placebo

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hergarok 11. 4. 2013 21:12

U PCI jde hlavně o to, že v napájení integrované zvukovky je hrozně bordelu. Navíc integrovaná zvukovka je součástí IC, ve kterém je integrované kdeco...
Jinak je-li něco nešťastné řešení, tak je to spíš PCI a ne USB. ;-)
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 12. 4. 2013 01:03

já myslim že to přeháníš, četl jsem nějaké recenze kabelů a takovýhle vliv jim ti recenzenti nepřikládají, a to jsou třeba redaktoři stereo a video.

BTW: jaktože ještě nemám žádný varování? když to tu koukám má kdekdo. To bych jako musel napsat něco ve stylu "admin je xxxx, že přesunul tenhle flame" :?:

já to s těma kabelama moc nevidím, já totiž už nemám vůbec čas pouslouchat, 99 % času poslouchám v pracovně 6m2 prťavé regálky jako kulisu a upřímně tam neslyším ani rozdíl mezi dekodérem v T773 a integrovanou zvukovkou na desce, tedy když pominu různé šumy a brumy, ale to je otázka odstínění, nikoli změny přednesu.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 12. 4. 2013 04:20

Slayers mas pravdu on si z nas robi RIŤ. :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ThalesX 12. 4. 2013 05:20

Hergarok píše:U PCI jde hlavně o to, že v napájení integrované zvukovky je hrozně bordelu. Navíc integrovaná zvukovka je součástí IC, ve kterém je integrované kdeco...
Jinak je-li něco nešťastné řešení, tak je to spíš PCI a ne USB. ;-)


Bavíme se o zvukovce pouze jako o transportu. Není to analog, bordel v napájení nehraje roli pokud to nebrání IO ve správné činnosti (což nebrání).

Čemu vadí integrace "kdečeho"?
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 12. 4. 2013 05:46

Není to analog, bordel v napájení nehraje roli

To znamena,ze digital nemoze zaniest bordel?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Hergarok 12. 4. 2013 06:19

ThalesX píše:Není to analog, bordel v napájení nehraje roli pokud to nebrání IO ve správné činnosti (což nebrání).
Roli hraje a ne malou, třeba citlivost PLL na napájení je docela velká. Co se týče integrace, tak myslíš, že je OK když je v jednom třeba čipu LAN, WLAN, zvukovka a třeba grafika?

joudá píše:BTW: jaktože ještě nemám žádný varování? když to tu koukám má kdekdo. To bych jako musel napsat něco ve stylu "admin je xxxx, že přesunul tenhle flame" :?:
Začni moderátorům kecat do moderování a budeš ho mít hned... :mrgreen:
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 12. 4. 2013 08:42

Ktoru pravdu?...... :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Nolwendil 12. 4. 2013 09:39

Rád bych zde vyjasnil, že tresty a varování se tu neudělují za to, že někdo kecá moderátorům do moderování. Udělují se za vulgarity a urážky ostatních členů fóra, za vyvolávání flamu, za zjevnou reklamu, atd. Prostě za porušování pravidel fóra. Pokud jste je ještě nečetli, doporučuji navštívit sekci "Jste tady poprvé?", zvláště pak Obecná pravidla fóra AVMania.cz a Deset základních pravidel slušného chování na internetu.
Trestům v drtivé většině případů předchází napomenutí přes SZ, které se uděluje často až po opakovaném porušení zmiňovaných pravidel, stejně jako trest se neuděluje hned při prvním prohřešku. Takže to není tak, že bychom dávali tresty podle nálady, a že by ke trestu uživatel přišel "jako slepý k houslím". Většinou moc dobře ví, za co to má. Jen to nechce přiznat. Nebo to neumí přiznat sám sobě.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 12. 4. 2013 09:40

ThalesX píše:Sorry že se do toho montuju, s děleným řešením transport-DAC nemám tolik zkušeností, abych z toho mohl samostatně něco vyvodit, ale napadla mě jedna myšlenka, na kterou bych se rád zeptal. Přijde mi, že hardwarově na transportu není mnoho co zkazit, to by se musel člověk jo moc snažit aby to fungovalo blbě. Jestli tedy není případný vliv na zvuk otázkou spíše kvality ovladačů a jeho souhry se zbytkem SW/HW? Přeci jen co si budeme povídat - vývojáři drahého a kvalitního HW pravděpodobně věnovali více péče softwarové stránce než vývojáři levného šmejdu určeného jako základní audio pro integraci na základní desku. Není toto možné? Však jsme se o tom v minulosti přesvědčili už vícekrát v rámci alternativních ovladačů pro různé zvukové karty.

Nevím jestli to tady bude někdo číst. Nicméně se ti pokusím vysvětlit problematiku jak to vidím já.
Celé ta věc má dva aspekty. Rozhodně nelze říct, že hardware funguje bez problému, nelze na něm nic zkazit a na vině je pouze software. Důležité si řict o jakém software zde hovoříme. Protože na jedné straně je software na straně hostu (např. PC apod) a na druhé straně je software na straně toho či onoho hardwarového řešení tj. device (lidé s oblibou používají termín firmware). Existují specifikace které říkájí jak by mělo to či oné zařízení fungovat, ale záleží na daném "výrobci" (ten co píše firmware nebo navrhuje čip) zda se bude té specifikace držet. Jak už asi víš existuje více různých impementací např. asynchronous, synchronous nebo adaptive. To je bohužel pouze část problémů. Každá tá věc se dá napsat různým způsobem a navíc "zmršit" i na straně hardware. Proč hardware? Protože celé řešení je třeba vnímat jako celek a né pouze tak, že existuje nějaký daný hardware a špatně může být pouze software. Software na straně PC už existuje řádku let a za tu dobu už je s velké míry odladěný. Problém se pak přesouvá na stranu hardwaru a jeho firmware.
Výrobci se snaží implementovat pokud možno to nejjednoduhší řešení a raději sáhnou po black-box řešení (např. Tenor). Výhodou je dané zapojení, nemusí investovat do drahého vývoje firmwaru atd. Toto řešení má však určité negativa, které se pak projeví na výsledném zvuku celého zařízení. Každé univerzální řešení má totiž i své stinné stránky.
Pak existují řešení jako používá Aquila (XMOS). Je to takový kompromis mezi custom řešením a řešením typu black-box. Nabízí určité možnosti, ten co píše software je od některé problematiky odstíněn a tím pádem když se řídí doporučením výrobce tak může dojít k celkem solidnímu řešení. Zvukově je to posunuté dál a pokud někdo nechce určité speciální věci např. speciální komunikace s DACem (myšleno s čipem) tak ve většině případů bude se zvukem spokojen. Navíc např. XMOS nabízí i "custom" software na straně PC, takže implementace je opravdu relativně lehká.
Pak existuje custom řešení (pominu návrh čipu jako takového). To je nejdrahší. Výrobce čipů dnes nabízí jistý základ jako takový framework, ale většinu věcí si musí vývojář napsat sám. Pochopitelně musí být s problematikou psaní takových věcí dokonale seznámen a rozhodně to není jednoduchá věc. Na to se pochopitelně pojí i navrh hardwarového řešení. Osobně jsem se setkal s řešením postaveném na AVR32, STM32Fxx a Freescale v případě, že hovoříme o 32 bitové architektuře. Existují i věci postavené na 8051/52, ale jsou už na ústupu protože většinou nemají podporu UAC2 (z důvodu absence HighSpeed).
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 12. 4. 2013 10:53

Nolwendil píše:Rád bych zde vyjasnil, že tresty a varování se tu neudělují za to, že někdo kecá moderátorům do moderování. Udělují se za vulgarity a urážky ostatních členů fóra, za vyvolávání flamu, za zjevnou reklamu, atd. Prostě za porušování pravidel fóra. Pokud jste je ještě nečetli, doporučuji navštívit sekci "Jste tady poprvé?", zvláště pak Obecná pravidla fóra AVMania.cz a Deset základních pravidel slušného chování na internetu.
Trestům v drtivé většině případů předchází napomenutí přes SZ, které se uděluje často až po opakovaném porušení zmiňovaných pravidel, stejně jako trest se neuděluje hned při prvním prohřešku. Takže to není tak, že bychom dávali tresty podle nálady, a že by ke trestu uživatel přišel "jako slepý k houslím". Většinou moc dobře ví, za co to má. Jen to nechce přiznat. Nebo to neumí přiznat sám sobě.

:hm :lol:
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Hergarok 13. 4. 2013 07:36

Nolwendil píše:Většinou moc dobře ví, za co to má. Jen to nechce přiznat. Nebo to neumí přiznat sám sobě.
Třeba já to moc dobře vím, jen moderátoři to evidentně neví / nechtějí přiznat (nebo taky nemůžou protože hádám, že číst SZ libovolného uživatele nemůžou, takže pak neví souvislosti). Výjimkou je jen xxxdvorixxx se kterým jsem to vše probíral v SZ...
O tom, že pravidla platí jen když se to hodí radši ani nebudu začínat... O:-)
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 13. 4. 2013 10:12

Trochu jiný pohled na věc,
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2001011201
Administrovat diskuse bude vždy sociální balanc, hraničící s politikou.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 13. 4. 2013 11:25

Nolwendil píše:Trestům v drtivé většině případů předchází napomenutí přes SZ, které se uděluje často až po opakovaném porušení zmiňovaných pravidel, stejně jako trest se neuděluje hned při prvním prohřešku. Takže to není tak, že bychom dávali tresty podle nálady, a že by ke trestu uživatel přišel "jako slepý k houslím". Většinou moc dobře ví, za co to má. Jen to nechce přiznat. Nebo to neumí přiznat sám sobě.



no a v případě že mám o sobě pocit, že jsem naopak hloupý a neschopný? to je jaký efekt?
já bych to pracovně nazval efekt jouda.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 16. 4. 2013 22:29

Spíš "defekt" než efekt.

Já to myslel trochu jinak. Nemyslel jsem firmware externích zařízení, ale obslužný software typu driver pro integrovaná zařízení. Vycházím z toho, že v době, kdy jsem se ještě zabýval IT jsem měl nemalé zkušenosti s provozem různého hardwaru s různými verzemi ovladačů nejen pod různými verzemi Windows, ale i pod jinými systémy. Bylo celkem zajímavé pozorovat jak se ten který HW chová v různých kombinacích. Někde fungoval zcela bezchybně a se solidním výkonem a jinde fungoval velmi pomalu a nebo s ním byly jiné problémy, přestože výrobce usoudil že aktuálně dodaná verze dodaného SW je OK a já jsem měl jistotu že v PC není nic s čím by to mohlo kolidovat (základní konfigurace). Tím netvrdím že chyba nemůže být v HW, ale mám pocit že se příliš často háže vina na HW a SW není věnována taková pozornost. Třeba zařízení připojené na některou z vnitřních sběrnic čistě teoreticky nemusí tolik trpět problémy s časováním (a problémy navazujícími) jako zařízení připojené na relativně pomalou USB. Co já vím zda to některé výrobce nesvádí ke zjednodušování a vyfláknutí se na danou problematiku? Běžný uživatel si toho na PC šrotech nevšimne ale náročný uživatel s adekvátním aparátem možná ano. Berte to prosím spíš jako takové mé zamyšlení protože mám stále pocit že pokud by tato stránka fungovala korektně pak se domnívám že při exportu v digitální podobě a externím DACu (obecně kvalitním DACu) by výsledky měly být stejné. Někdy až bude čas si s tím budu muset pohrát.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků