Receiver + regálovky 2.0 do obýváku

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nettopejr 30. 10. 2018 22:34

Pomůžete mi někdo vybrat, prosím?
Do obýváku hledám řešení zvuku pro hudbu a TV.
Současná situace je taková: nová TV XF9005, už nefunkční Philips https://www.philips.com.au/c-p/MCD139_7 ... ifications, místnost tak 4x4.
Co bych chtěl: finanční strop mám vnitřně nastaven na 20000,-. Chci regálovky 2.0 (max 2.1), poslouchat rock, pop., koukat na filmy. Filmy i hudbu po síti (NAS + PC), když bude Spotify a pod. bude to super.
Zvažoval jsem řešení jen k TV: Klipsch 15PM, ale kvůli "větším možnostem" se kloním spíš k splnění více požadavků síťovým recieverem. Asi cokoliv bude lepší než můj dosavadní zdroj zvuku.
nettopejr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 31. 10. 2018 08:46

Cokoliv je k TV, tak vyžaduje dobrou konektivitu (TV, konzole, STB, apod.), tady je určitě výhodou HDMI.
Co třeba tenhle Pioneer
https://zesilovace.heureka.cz/pioneer-s ... K-y_D_BwE#
a k tomu
https://www.htpshop.cz/regalove/dynavoi ... tion-dm-6/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 31. 10. 2018 10:23

pro nettopejr:
Nepíšeš jaký je poměr využití hudba/film/rádio a tak jen doplním další možnou alternativu zaměřenou tentokráte především na hudbu (protože o tu u receiveru jde především ;-) ). Zvukově vynikající a konektivitou skvěle vybavené Onkyo TX-8270 (z německého Amazonu za skvělou cenu) a k tomu třeba již tombasem doporučované regálovky Dynavoice nebo Wharfedale Diamond 11.2, Dali Spektor 2 ...atd. Jistě najdeš i třeba bazarovky z vyšší kategorie. Tak hodně zdaru ! 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 31. 10. 2018 10:52

Vzhledem k tomu, kolik se v poslední době vyrojilo zpráv o poruchách Onkya, jsem se mu raději vyhnul, ale proč ne, jen pozor na záruku, může se hodit, opravy nejsou levné!
Bazarové repro by mohly být třeba tyto:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3933
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simy 31. 10. 2018 11:53

Já pořídil Marantz NR1508 z Německého Amazonu za 8,3tis, k tomu Dali Zensor 7, pro tebe spíš Zensor 3.. Kupoval jsem v obchodě v Praze a osobně si domluvil úplně jinou cenu než je na netu (cca 50% sleva), takže vřele doporučuji. Kdyžtak pošlu název do SZ ať tu nedávám reklamu.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 31. 10. 2018 12:39

Marantz NR1508 je 5.1 AVR tedy na stereo poslech hudby spíše nevhodný. Dali jsi, předpokládám, koupil ve výprodejové akci na salonydenon, ale to nebyla sleva jen pro tebe, ale pro všechny :).
Držel bych se stereo receiveru, který je pro uvedené potřeby rozumnější volbou.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simy 31. 10. 2018 12:51

Souhlasím, AVR jsem dával do placu spíš kvůli ceně a ostudu taky neudělá, byť tvá volba pro daný účel lepší. Repro z shopu jak píšeš, ale domluvil jsem se na ceně i mimo zmiňovanou akci.. např. center v akci nebyl. Jak mi řekl prodavač "eshop je jedna věc, ale osobně se lze samozřejmě domluvit".
simy
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 31. 10. 2018 13:18

OK, samozřejmě osobní vyjednávání je v pořádku, já vyjednávám i na dálku s eshopama nebo když jsem kupoval repro, tak s hifi studiem, ale na takovou slevu jsem se nedostal, protože už tam byla asi 25%, tak jsem dostal už jen 5%, ale i to potěší.
Občas se vyplatí sledovat, co mají hifi studia na poslechovce a pokud něco zaujme, domluvit se na odkupu vystavených beden. Většinou jsou už rozehrané a bývají v perfektním stavu za zajímavější ceny, než originál zabalené. Na funkci to navíc nemá vliv, naopak jsou otestované.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simy 1. 11. 2018 06:11

Narovinu jsem mu řekl že v jiném shopu jsou o cca 20% lacinější a že mi ještě 10% dají (zkusil jsem to). Pán chvilku počítal a že se na to taky dostane, tak mu povídám že se nebudu zlobit když se dostane i níž a srazil ještě 20%. Vše nové. Samozřejmě jsem měl na vozíku Zensor 7 a Zensor 1, ale i tak.. Prostě prostor tam mají veliký, dle mě marže na repro minimálně 70%. Takže doporučuji osobní návštěvu, třeba i více obchodů.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod belveden 1. 11. 2018 10:04

zdravim, momentalne riesime stereo na chalupu
receiver chceme spominany Pioneer https://zesilovace.heureka.cz/pioneer-s ... K-y_D_BwE#

+ obmedzena sirka reproduktorov max 15cm (vstavana skrina a TV viac nedovolia)

sirkou a vlastnostami vyhovuju tieto Q acoustics https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... ics-3010i/
pripadne ak by ste vedeli poradit kvalitnejsie s podobnymi rozmermi
vdaka
belveden
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 11. 2018 10:24

simy píše:Prostě prostor tam mají veliký, dle mě marže na repro minimálně 70%. Takže doporučuji osobní návštěvu, třeba i více obchodů.


Marzu na repro nemaju urcite 70% (alebo ako si to myslel ?). To skor niektore obchody to maju predrazene. Napr. sa staci pozriet na ceny repro Dali v CR oproti SR (ak teda zrovna nemaju na salonydenon vypredaj :-)) ).
Tiez akcie na repro alebo inu elektroniku su u nas ovela skromnejsie ako v zahranici, ale to moze suvisiet aj s poctom kusov odobranych od dodavatela, predsa len sa tam preda toho podstatne viac ako u nas. A priestor na vyjednavanie ceny tam urcite je, hlavne od tych obchodov, ktori su aj priamo dovozci (dodavatelia).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod simy 1. 11. 2018 10:58

Já dostal 50% slevu na repro, cena byla o 20% nižší, než nejlevnější na heuréce a stále prodával s marží víc jak cca20% co jsem měl možnost vidět. V podstatě mi to repro prodali za stejnou cenu jako když měli Zensor v akci, to tam bylo cca55% sleva. Takže ano, v tomto konkrétním obchodě na konkrétní značce mají marži kolem 70%. Ono taky kdyby tam měli 10% tak těžko můžou mít obchod o x prodavačích na tak lukrativním místě :) Neznám obchodníka, který by prodával pod náklady.. proč by to taky dělal, pokud není v likvidaci.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 1. 11. 2018 12:45

Ony ty slevy 50% a více nejsou zase tak běžné a někdy udělá akci dovozce nebo výrobce. Málokdo z obchodníků má všechno u sebe skladem, většinou to jde z centrálního skladu rovnou zákazníkovi.
Dejme tomu, že v tomto případě se jednalo spíše o výjimku, krom toho výprodeje. Těžko dostaneš automaticky (rozuměj po vyjednávání) slevu 50% na jakékoliv repro nebo zboží, které prodávají.

-- 1. 11. 2018 13:46 --

belveden píše:zdravim, momentalne riesime stereo na chalupu
receiver chceme spominany Pioneer https://zesilovace.heureka.cz/pioneer-s ... K-y_D_BwE#

+ obmedzena sirka reproduktorov max 15cm (vstavana skrina a TV viac nedovolia)

sirkou a vlastnostami vyhovuju tieto Q acoustics https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... ics-3010i/
pripadne ak by ste vedeli poradit kvalitnejsie s podobnymi rozmermi
vdaka

QA jsou v pohodě, tyhle budou mít málo basů, ale vzhledem k šířce to bude u všech +/- stejné.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nettopejr 1. 11. 2018 19:37

tak Onkyo TX-8270 se mi líbí moc, ale z Amazonu nechci kvůli záruce a českou cenu "neakceptuji" :-)
repro se mi z tebou (Tombas) doporučovaných líbí DYNAVOICE DM-6, (o těch Cantonech jsem toho moc nenašel i když komu by se nelíbilo ušetřit, že?)
Takže zatím se kloním k dvojici Pioneer+DM6.
Ještě se zeptám: Je jasné že specializovaný stroj je vždy lepší než univerzál, ale zvažuji, jestli bude slyšet rozdíl mezi AVR a AR v této cenově nízké kategorii
Rozuměj, zda v AVR v této ceně nedostanu "srovnatelnou hudbu" a lepší (širší) funkce pro video. (jen "uvažuji nahlas" a snažím se vybrat nejlepší poměr cena/výkon- u mě je rozhodování vždy na dlouho :-))
nettopejr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 1. 11. 2018 19:55

A to AR je co? Plošná míra na dvě?
Bazi 36
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků