Cowon iAudio U7

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2018 12:42

Cowon nedávno pustil na trh další ze svých přenosných přehrávačů. V tomto případě se jedná o přehrávač, který svou koncepcí evokuje Flash memory stick a podobně se i chová. Přehrávač je nabízen ve dvou barevných variantách ( šedá, zlatá ) a dvou variantách dle kapacity vestavěné paměti. Ano, bohužel tento drobek má pouze vestavěnou paměť a to s kapacitou buď 16GB nebo 32GB.

Na čelním panelu je jednoduchý displej, zobrazující základní informace, jako jsou:
formát a jeho kvalita
pořadí tracku
celkový a zbývající čas
stav baterie
název, který roluje s interpretem
způsob přehrávání
nastavení EQ


U7 nemá standardní Cowonovské nástroje na úpravy zvuku, disponuje pouze jakýmsi equalizérem, který má svá přednastavení, ale umožňuje i nastavení uživatelská. Došel jsem k tomu, že nejlépe je to nepoužívat a popravdě to ani není moc třeba.
U7 si pamatuje poslední pozici, umí mixovat ze složek, mezi skladby vkládá sotva postřehnutelné pauzy.
U7 čte FLAC, ale pouze do určitého rozlišení, ta vyšší neumí, stejně tak jako nečte DSD. Což tedy vzhledem ke kapacitě paměti asi zas tak nevadí. V MP3 a nižších FLACich se na něj vejde několik stovek songů.
Nezaznamenal jsem výskyt šumu na pozadí. Při poslechu špuntů používám stupeň 7/8 z 30 možných. Mezi 15 až 20 jsem zkoušel své Senny HD598 a dalo se to poslouchat.
Udaná výdrž je až 15 hodin. Tento údaj je opět zcela mimo realitu. Skutečné výdrže jsem dosáhl při přehrávání mixu formátů a poslechu špuntů max 8/9 hodin.
U7 umí i rádio a umí fungovat i jako hlasový záznamník.

Zvukem je celkem vyrovnaný s lehkým přítlakem ke středům, díky příkladnému rozlišení dává dostatek detailů, nechybí mu se správnými sluchátky vzdušnost. Bas je přesný, má údernost a dává přednesu příjemnou dynamiku. Podáním scény si nezadá i s mnohem dražšími přístroji. Osobně bych k němu nevolil vyslovené světlá či příliš temná sluchátka. Aktuálně ho poslouchám s KZ ZS3 a tato kombinace je na ven ideální. Zvuk a má drive a muzika je prezentována s živostí, ale přesto bez nežádoucích zkreslení.

Před časem jsem měl a zkoušel přehrávač podobné koncepce a to Lotoo PAW Pico a s klidem říkám, že U7 je mnohem lepší volba. Nicméně nelze nevidět, že v množství výrazně levnějších nebo výrazně technicky vyspělejších přehrávačů na trhu, není U7 Best Buy. Své kupce si určitě najde, ale speciálně u nás si je bude hledat obtížně. Jednak cenová politika u distribuce v ČR má nasazenou laťku výš, než jiní prodejci v rámci EU, ale hlavně díky vrozené šetrnosti a špekulantsví místních nakupujících. Já osobně nákupu nelituju. U7 mi poskytuje téměř vše co jsem od ní čekal.

http://www.cowonglobal.com/product_wide ... page_4.php
Přílohy
IMG_8343.jpg
IMG_8344.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod onoff1 13. 6. 2019 11:03

V barvě GOLD je to šperk a nezostudí žádnou dámskou kabelku, zvlášť se sluchátky taky GOLD.
Jo a umí to flac 24/48 /vyzkoušeno přes 1700kb dat. tok/.
onoff1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 6. 2019 16:42

Ha, závan pravěku. 16GB flashka za 2k a offline přehrávač k tomu, no nekup to! Ale vážně, pro koho to je? Opravdu to hraje lépe než telefony střední třídy? Nebo jakýkoliv telefon s externím DAC FiiO či AudioQuest DragonFly v podobné ceně?
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onoff1 14. 6. 2019 09:28

No třeba někdo nakupuje podle jiných kritérií... třeba velikosti, hmotnosti, vzhledu, čitelnosti, ovládání.
onoff1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 6. 2019 11:45

Asi mám omezený rozhled, ale opravdu mne nenapadá scénář, kdy by takové zařízení mělo smysl. Prakticky by šlo jen o situace, kdy nemáte či nechcete mít u sebe mobilní telefon. O čitelnosti displaye s rozlišením 128 x 32 bodů snad nemá cenu ani mluvit. Rozměry? DragonFly je ještě menší. Prostě vidím jen nevýhody, omezení a nic, co by to obhájilo ...pojedeme zkratkou, je to sice dál, zato je tam horší cesta!
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 14. 6. 2019 13:13

Já zase naopak vidím obrovskou výhodu v oddělení přehrávání hudby od telefonu a ve velikosti. Osobně jsem nikdy hraní z mobilu nepřišel na chuť.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, FiiO X3 2nd, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků