Co si koupit po Shure SE530?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 16. 3. 2019 20:57

Vytahování je v o cviku, trošku vytáhnout zadní část, a pomalu otáčet. Není to až takový problém, ale nejde to udělat za sekundu. Spíše za 10 sekund :) A to člověk nechce dělat často... To je dobré vědět. Vložit je do ucha je rychlejší.

A ohledně ceny, cca 15.000 Kč za FIBAE 4 nepovažuji za "platím za značku".
To považuji za dobrou cenu.
V případě Shure SE846 (třeba) platím za značku a nedostanu customy :)

Toto jsou teda moje první customy, ale je to úplně jiný svět než klasické IEM.
Za 5.000 Kč člověk customy nikde nekoupí, aby to hrálo, takže to je mimo úvaha.

Podle mého názoru má The Custom Art dobrý poměr cena / výkon. Zpracování je skvělé, mají svoje vlastní drivery a vývoj (takže to není "jen" kus silikonu, kterým obalí jinde nakoupené BA měníče), a jsou vstřícní na změny, úpravy, atd.

https://thecustomart.com/fibae/
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 16. 3. 2019 21:06

Já jen, že ty Fibae 4 stojí dnes už 18.500Kč plus náklady na otisky. S tím že hrají jak sluchátka za pět jsem měl na mysli aby to po technické stránce nemělo zvuk jak špunty za tuto cenu. Ale asi začnu šetřit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 16. 3. 2019 21:11

Tak FIBAE 3, nejsou do "V", a pokud můžeš, jsou to Poláci a plátci DPH, takže se dá vzít reverse charge. To se dostaneš na 11.500 + otisky (cca 800).

Anebo si udělat výlet do Varšavy, není to až tak daleko :)

U těch FIBAE 4 mě fakt baví basy, jsou perfektní, FIBAE 3 tam budou horší, detaily (v celé šířce pásma), a celkově příjemný, neunavující zvuk.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 16. 3. 2019 21:19

Pokud do nich půjdu, tak to budou Fibae 4 právě pro ten zvuk do V.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 17. 3. 2019 10:57

Pěkné video, jak si IEM vyrobit doma :)
https://youtu.be/LJ55BCSwJkg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 3. 2019 20:03

No, tak po dalším týdnu beru zpět, že sluchátka je těžké vyndat z uší. Zvyknul jsem si. Zabere to 2 sekundy na každé, pohoda :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 24. 3. 2019 15:03

Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janekh 11. 4. 2019 13:15

Ze zvědavosti jsem si nechal z Custom Art poslat demonstrační FIBAE 4 abych je srovnal se svými Oriolus Reborn. V pondělí je odeslali z Varšavy, včera dorazily a po nedlouhém poslechu z nich mám první dojmy.

Zpracování je nádherné, oproti Oriolus jsou o dost menší, působí o poznání pohledněji a lépe se mi usazují do zvukovodů. První dojem tedy na jedničku.

Ale pak přišlo velké zklamání po zvukové stránce. To, na co jsem si zvykl z Oriolus, tam prostě chybí, a to tak, že dost. Začnu odspodu: ano, hybridním Oriolus pomáhá v basech dynamický měnič, ale dělá to sakra dobře. Až má někdy člověk trochu pocit, že poslouchá reprobedny. To u FIBAE 4 citelně chybí, basy tam sice někde jsou, ale člověka moc nechytnou. Středy mě zklamaly ještě více – v jedné písničce se ženský vokál podivně slil s doprovodnými nástroji a místy zněl jak z kelímku od jogurtu. Na Oriolus absolutně bez problémů - vokál krásně prokreslený, přiměřený, nástroje perfektně čitelné. Podobně u výšek, které jsou u O. detailní a oživující.

Pokud bych měl FIBAE 4 umístit na úsečku mezi Shure SE 530 (které oba důvěrně známe) a moje O. Reborn, byly by asi tak někde ve třetině směrem k Shure, pokud jde o celkový dojem.

Pro mne tedy nečekané překvapení, protože se jedná o sluchátka podobné cenové kategorie, ale zvukově obtížně srovnatelná. Všem případným zájemcům bych tedy před koupí určitě doporučil využít možnosti zapůjčení od Custom Art aby si byli jisti do čeho jdou. Já jsem si po této zkušenosti zase o něco více začal vážit toho, co mám.

Začátkem příštího týdne je posílám zpět do Varšavy.
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 11. 4. 2019 14:03

Zajímavé, jak velmi je to subjektivní :)

Basy považuji na FIBAE 4 za pevné, razantní, silné.
Jejich mimořádná stránka.
Výrazně lepší než třeba na velkých Sony WH1000XM3, na Shure SE530 pak skoro neexistující (relativní srovnání).
Středy jsou mininálně srovnatelné s Shure SE530, přes "V" provedení, nejsou prominentní, ale jasně definované.
Výšky pak opět lepší než Shure či samozřejmě velkých a pomalých Sony, velmi detailní, prokreslené, ale nikoliv příliš ostré či sykavé.

Možná na tom dost bude dělat custom vs standard provedení, ne?
To, že se sluchátko usadí to ucha a dokonale jej těsní má hlavně na basovou složku velký vliv.

---

A z Headphonics:

Bass

Huge bass, solid bass, punchy bass. Not the fastest you will find out there but faster than large dynamic driver levels of decay. These bigger woofer type top-firing drivers will never be as clinical and quick as a cluster of smaller BA drivers tuned for the low-end but they do deliver much more satisfying levels of sub-bass weight and presence.

The detail is excellent also as is the layering. The bias is very much towards the sub-bass presence with a slow lingering drop into the mid-bass and lower-mids. It carries plenty of authority into the instrumental bass fundamentals but it also carries a fair bit of warmth and even-harmonic presence into the lower-mids timbre.

As a result kick-drums, bass guitar plucks and some rhythm guitar work is going to sound very meaty and solid on the FIBAE 4. I can well understand why Custom Art sees this as a potential monitoring tool for drummers.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 4. 2019 14:26

Měl jsem možnost porovnání mezi custom usazením a uni a určitě to není rozdíl den a noc. Hybridní a čistě tlaková technologie je každá zvukově úplně jiná. Pokud má někdo naposlouchány hybridy a ještě něco s vyšší třídy, tak k tomu porovnat tlakové měniče bývá ošemetné. Podstatnou roli hrají i preference hodnotitele.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 11. 4. 2019 14:31

Mimochodem, basy na Fibae 4 se výrazně zlepšily s "DAC kablíkem" za US$ 20, oproti audio výstupu v telefonu :) Jsem zvědav, kam je posune lepší DAC.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 4. 2019 15:09

Toho se právě docela bojím. Už jsem byl rozhodnut jít do Fibae 4, ale trošku mě děsí a zdrželo to martyrium nechat si poslat vzorek, poslat zpátky, udělat otisky, poslat otisky. No a hlavně mám strach z podání basů čistě tlakových měničů, protože už pěkně dlouho poslouchám hybridy a nejsou to zrovna desetidolarové kousky. Proto jsem se rozhodl pro poslední mezistupeň TSMR3 PRO, kde si ověřím, jestli je pro mě bas tlakových měničů to pravé ořechové. Bojím se že nebude, protože na např. basech hybridních FH5 si docela ujíždím.
Navíc v bazaru další Custom Arts na prodej, ty původně Mrazíkovy jdou z ruky do ruky, začínám být k té značce možná neprávem trochu skeptický.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 11. 4. 2019 15:41

Tak jednoměničové Fibae Black za 10 tisíc mi smysl nedávají vůbec, co jsou v bazaru na prodej. Já kupoval Fibae 4 za 15 tisíc Kč, v předprodeji, ale současných cca 19.000 Kč s poštovným je taky někde jinde. Docela má láká zkusit od nich Harmony 8.2, ale ne za €1100, tedy cca 29 tisíc, to je hodně úlet.

A na Head-Fi je na Custom Art obecně mraky pozitivních reakcí:
https://www.head-fi.org/threads/customa ... ad.854355/


Já jsem s Fibae 4 naladěním mimořádně spokojen.
Laurie Anderson mi nikdy nezněla lépe :)

Screenshot_20190411-164551_TIDAL.jpg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 4. 2019 16:12

Ono určitě Radku neplatí, že čím víc měničů tím víc Adidas. Spousta jednoměničových špuntů hraje líp než leckteré pětiměničové chi-fi.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 11. 4. 2019 16:18

Bez debaty. :) Ale i od slušných jednoměničů nečekám výbornou basovou složku i výšky, ve srovnání s víceměniči. Když hrají dobře středy a basy, nemají výšky a naopak. Nějaký Číňan může zase šestiměniče udělat blbě tak, že na sebe pásma nenavazují, jsou tam přesahy či propady, a je obecně složitější je naladit. Tomu se jednoměnič vyhne...

Osobně mi ale jednoměnič za 10t připadá nekoupitelný.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků