OLED Philips 803 vs 873 vs 903

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod luek 4. 5. 2019 20:29

ostrost je relevantni, dost jsem si hral s nastavenim abych tam nejakou dostal, styly obrazu jako "standart" a "jasny" jsou nekoukatelny, a obecne oblibene nastaveni "film" je hodne vyhlazene a 2K video vypada jak trochu lepsi DVB-T2 z anteny na strese...

Takze osobni nastaveni stahnout kontrasty, navysit ostrost, pak zase zredukovat sumy... tak jsem z toho neco solidniho dostal nakonec. Nicmene to sekani je porad, jak psali v recenzich. Starej Panasonic 50" Plasma na tom byl v tom ohledu lepe.

Prekvapilo mne, jak je ten Phillips cernej, jak briketa. Stara plasma P50V20E asi musela zesvetlat za tech 8 let co ji mam, je proti tomu Phi dosti seda.

Nemuze tu obrazovku prime denni svetlo taky vyblednout?
luek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 4. 5. 2019 21:20

Myslím že LCD nevybledne, OLED nevím ale počítám že snad taky ne.
A ty nastavení a první dojmy jsou dost o zvyku. Jestli z toho chceš mít tu původní televizi, tak to myslím není zrovna dobrý nápad.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luek 4. 5. 2019 21:52

tak stejnou ne, lepsi :-), kdyz za to davam zase 40tis

Ta 873 plni vse co jsem chtel, super cerna, 65", levna, smart TV, tuner DVBT2 (ktery ted na plasme nemam)

ale ***** mne ty cukacky, musim to jeste nakoukat

Pokud je pravda ze novejsi 803 je to same ale o 15tis drazsi, pak otazka zni, jestli jiny vyrobce je nyni v cukani lepsi, pricemz cernou a kvalitu obrazu ma jako Phillips... Pokud ne a Phillips je mezi slepymi jednookym kralem, tak je to vyresene.
Naposledy upravil Nick Cave dne 4. 5. 2019 21:54, celkově upraveno 1
Důvod: vulgarita
luek
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 5. 2019 21:59

Nemam rád ambilight a nikdy jsem mu nepřišel na chuť ale dneska jsem se díval na komixového spiedermana multiverse který je opravdu ale opravdu barevný - tak jsem si ambilight zapnul a bylo to super. To bych taky bral jako drobnou výhodu philipsu, sice se to hodí pro jeden film ze sta ale pak to stojí za to :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 4. 5. 2019 22:06

Ještě se mi líbí na sport.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 6. 5. 2019 12:29

Ahoj, nechci znytecne zakladat nove tema, mam dotaz k temto typum 65oled philipsum:
1. Da se naprogramovat tlacitko na ovladaci? Napr. Misto funkce Netflix bude napr spusteni aplikace Kodi?
2. Predpokladam ze se da vypnout podsviceni loga pod obrazovkou?
Diky
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 6. 5. 2019 13:48

pro maro2455 : ad1, ne - ovladač na philips oled 873 není programovatelný ad2, ano - logo (resp. prosvícení) jde vypnout 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 6. 5. 2019 14:12

Díky.
Predpokladam ze taktez u 803 a 903 nebude ovladac programovatelny..skoda
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 5. 2019 15:06

Existuje aplikacia, ktora to vie zmenit. Aspon na starsich androidoch fungovala. Appstarter tusim ze sa vola.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luek 6. 5. 2019 21:18

no s Kodi mam dotaz taky, kdyz pripojim diky s filmy do USB vstupu televize, pusti se automaticky kdyz zapnu televizi a nebo az v okamziku kdyz prepnu na prehravani videa, treba spustenim Kodi nebo jinyho prehravace? A pokud se pusti vzdy automticky kdyz zapnui TV, tak jestli to jde vypnout a mit to az na povel...

Jde o to, abych kvuli tomu ze si 2x tydne pustim film z disku, tak aby se disk neroztacel po kazdem zapnuti TV kdyz sleduju normalni vysilani z anteny... To by totiz ten disk taky nemusel vydrzet, zapinani kazdy den...
luek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 5. 2019 21:41

Disk sa samozrejme zapne kedze donho zacne tiect prud. Taky TV nie je, na ktorom by sa dalo vypnut napajanie usb. Ani v tom nevidim zmysel.
Teda beznym sposobom urcite nie. Jedine niekde v servis menu.

Kazdopadne, disku to nejako zvlast nevadi. Ved caste odpajanie/pripajanie je podstata externeho disku a tak nejak sa s tym pocita.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 7. 5. 2019 07:34

Shopnost televize plynule přehrávat video soubory bych nepřeceňoval, třeba moje 873 to spolehlivě nezvládne - proto jsem si pořídil nVidia Shield a od té doby nemám problém. Podsvícení loga jde nejen vypnout ale i třeba jen ztlumit.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 5. 2019 08:13

Lenze ono to je schopne prehrat plynulo, ten aktualny problem je len vec nejakeho bugu v novsich verziach FW, nie slabeho hardveru.

Hlavne, ine modely od Philipsu s tym problem nemaju.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 7. 5. 2019 10:23

Dobrý den, k tomu disku. Já mám k satelitnímu příjmači připojen 350GB disk už téměř 8 let. Slouží k nahrávání programů a time shiftingu. Nahrané programy můžu přímo kopírovat do PC a tam s nimi dále pracovat. Běží každý den v průměru 3 hodiny a zatím žádný problém.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luek 8. 5. 2019 08:11

Zkousel jsem zapojit MyBook (WD) 2TB disk (vlastni napajeni) do USB. Normalne funguje a jde pres prehravac v TV pustit cokoli. Pokud nic neresim a pak vypnu TV, disk usne. Kdyz ji zapnu, zase nabehne. To ja ale nechci, chci aby byl necinny do te doby, dokud nenajedu ve zdrojich na USB...

Zkousel jsem ho proto odpojit pres pokyn v TV, coz se sice na obrazovce potvrdilo, ale fyzicky moc ne. Sice pro TV zmizel, ale toci se porad dal a sviti dioda. Dokonce nejak zamrznul a nastartovat se ho podarilo az po odpojeni ze site. Zkusil jsem to same s prenosnym diskem MyPassport HD 250GB (napajeny USB) a podobny vysledek, po odpojeni neni videt, ale porad se toci a neusne... Pripojit jej znovu k TV pak muzu jedine tak, ze fyzicky vytahnu USB a zase zandam... To je proste na nic system. A porad pusteny disk je pruser (byt nekomu vydrzi 8let, jinemu 2 roky).
luek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků