Samsung UE75NU8002 spomaleny obraz?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Cibi22 25. 5. 2019 16:46

Ahojte
Mam doma nedavno kupeny Samsung UE75NU8002.
Automotion mam zapnuty na max s redukciou trhania a rozmazania(skusal som aj ine nastavenia)
Obraz vobec nie je plynuly, pri hokeji je velmi tazko vidno puk ktory sa seka vertikalne aj horizontalne.
Pri filmoch podobne obraz ide okej par sekund a potom sa sekne alebo seka a spomaly.
Rad by som vedel,ci to je normalne pre tuto radu Samsungov
Mam tiez doma Sony SONY KD-65XE9005 tam mam motion nastaveny iba na stred a obraz je krasne plynuly,hokej je radost pozerat ci ine sporty.
Ak to je to najlepsie co Samsung dokaze s obrazom, tak potom je tam dost brutalny rozdiel medzi Sony

Pytam sa aj preto, lebo Samsung pustam iba z PC cez HDMI kabel a ktory ide do Displayportu prevodnikom. Takze este rozmyslam, ci to nesposobuje prevodnik ze nezvlada 4K v 60fps ze su tam nejake dropy. Kupoval som dost drahy prevodnik ktory to garantuje tak neviem.

Dakujem za rady

Prikladam aj video kde to dufam vidno
hokej - https://www.youtube.com/watch?v=FZBYy2yikkc
film - https://www.youtube.com/watch?v=fukRC2Jh40E
Cibi22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 25. 5. 2019 17:05

Zkus pustit film z flešky přes USB.
Při hokeji zkus tu interpolaci vypnout úplně
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stevicek 25. 5. 2019 17:48

ještě bych zkusil vypnout redukci šumu
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 5. 2019 18:35

Doporučuji standardně provést reset prostředí a aktualizaci softwaru. Pakliže je vše aktuální a v pořádku, šel bych cestou vypnutí všech vylepšení, kromě Auto Motion Plus. U něj bych odzkoušel nejen personální variantu se dvěma posuvníky, ale také přednastavené profily.

Pro hokej odzkoušet AMP vypnout.

//a ano, Samsung a Sony mají rozdílný přístup ke zpracování obrazu a pohybu...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 5. 2019 18:40

Cibi22 píše:Ak to je to najlepsie co Samsung dokaze s obrazom, tak potom je tam dost brutalny rozdiel medzi Sony

Porovnavas neporovnatelne modely.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 25. 5. 2019 18:58

Příšerný obraz na obou,no osobně jsem si hrál skoro 2h,než jsem byl spokojen,urvítka-vypnout,kde nejde nastavit vypnuto- nízký,pak si pohrat s jasem a kontrastem,na hdmi mám TS6820-včetně pozemních sd-bez problémů!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cibi22 25. 5. 2019 19:02

Dakujem pekne za rady. Po vypnuti Auto Motion Plus obraz vyzera ako 60hz panel ,obraz velmi seka a hokej je nepozeratelny. Zajtra vyskusam nieco z USB aby som si bol isty ze to nie je prevodnikom.
Vypnutie sumu trosku pomohlo.
Na hrach to nevidiet vobec idu krasne v 4k a 60fps to je aj primarne vyuzitie TV

-- 25. 5. 2019 19:08 --

Ryan Giggs píše:
Cibi22 píše:Ak to je to najlepsie co Samsung dokaze s obrazom, tak potom je tam dost brutalny rozdiel medzi Sony

Porovnavas neporovnatelne modely.


Pravda.Dobre vediet no radsej budem znamym odporucat mensiu uhlopriecku a Sony aby sa neulakomili na velke uhlopriecky od Samsungu kde ten obraz jednoducho nie je dostatocne a konstatne plynuly
Cibi22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spyko 25. 5. 2019 19:33

Nemyslím si ,že to bude nu8002,máš někde renonc,mám sice 55",ale žádný záškub nepozoruji,ani připojení kabel upc,ani ts 6820 v hdmi,určitě je to v nastavení,otázka je kde,ja bych skusil připojit jiný stroj!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cibi22 25. 5. 2019 21:41

Neviem no skusam vselico a bez zmeny.Skusal som aj iny kabel a rovnako. A aku mas uhlopriecku?
Cim vacsia uhlopriecka,tym viac mozu byt viditelne problemy ktore na mensich nevidno
Cibi22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spyko 25. 5. 2019 22:44

Mám 55" nu8002,když ji dovezli,ten obraz byl šílený,ale nikdy netrhal,napoprvé jako nezkušený jsem zapnul hdr,radili vypnout-2h hrátek a šlo to,nastavil jsem to podle místních rad-doladil podle svého oka,někde tu je i podrobné nastavení-samsung 2018!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2019 04:39

Cibi22 píše:Pravda.Dobre vediet no radsej budem znamym odporucat mensiu uhlopriecku a Sony aby sa neulakomili na velke uhlopriecky od Samsungu kde ten obraz jednoducho nie je dostatocne a konstatne plynuly

To zas nie je pravda.
Pises ze Auto motion mas na max. To zvycajne vytvara artefakty. Ked to uberies, alebo vypnes (ako ti tu radili viackrat), tak sa stane co?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cibi22 26. 5. 2019 10:36

Pri vypnutom automotion sa panel chova ako 60hz ,obraz je velmi sekany. Automotion mam momentalne na 7 a 7 a vyzera ze to je najlepsi sweet spot. Problem ale pretrvava. Ak ho maju niekde v Kosiciach vystaveny,pojdem sa pozriet do predajne s USBckom ci sa panel sprava rovnako.
Na zahranicnych forach maju podobny problem niektori uzivatelia tiez,no je ich mensina.
Este mam 4 dni na vratenie do Alzy no radsej by som sa tomu vyhol
Cibi22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2019 11:31

Je to 100/120 Hz panel, nemôže sa chovať ako 50/60 Hz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 26. 5. 2019 12:01

By mě zajímalo jak to vůbec funguje příjem z PC+nějaký převodník. Na čem se ovládají programy? Pokud to funguje jen jako zobrazovadlo na výstupu z PC, tak záleží co je v PC za grafiku a CPU.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cibi22 26. 5. 2019 14:43

Funguje to presne tak isto ako HDMI kabel akurat graficke karty maju obvykle jeden HDMI na ktorom uz mam napojenu sony telku takze som musel kupit HDMI -> Displayport prevodnik. Grafika je Nvidia 1080 GTX
Cibi22
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků