Tipy, jak napsat správný titulek

Přečtěte si užitečné tipy a pravidla pro použití fóra

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod christian 17. 5. 2007 21:56

U témat, která zakládáte v Diskuzním fóru, velice záleží na titulku. Ten se totiž objeví v přehledu, chvíli zůstane i na titulní straně Živě a na jeho základě se ostatní čtenáři rozhodnou, jestli si váš příspěvek přečtou.

Titulek je velmi důležitý, proto jsme připravili tipy, jak by měl a neměl vypadat.

Špatně a správně


Špatně: „Prosím poraďte“

Toto je krystalicky špatný titulek. Na fóru se denně objeví nová témata a reakcí na ně, které témata posouvají nahoru. Na nicneříkající titulky se nekliká, okamžitě odplují do historie. Hned do nadpisu byste měli stručně uvést, čeho se vaše téma týká.

Špatně: „Problém s přehrávačem“

Ani tento titulek nelze pochválit. Přehrávačů je moc, problémů, které mohou nastat, ještě víc. Proč raději rovnou nenapsat třeba „MP3 přehrávač iRiver: jak změnit způsob řazení písniček?“. Věřte, že na takovou otázku získáte odpověď mnohem dřív než na obecný „Problém“.

Špatně: „Který si vybrat?“

Situace je stejná jako v předchozím případě. Nikdo nebude klikat na toto téma jen kvůli tomu, aby zjistil, mezi kterými přehrávači vybíráte. Lepší varianta je „Který vybrat: Sony nebo iRiver?“. Ještě před tím si ale raději přečtěte desítky starších diskusí, které se tomuto porovnání věnují.

Špatně: „Ahoj, mám problém. Do dnešního rána přehrávač přehrával normálně, potom jsem ho vypnul a když ho večer zapnul, tak už nenaběhl. Nevíte co s tím? Díky všem za pomoc!“

I když je v tomto případě problém popsán naprosto přesně, nejedná se už o titulek. Romány patří až do těla příspěvku, titulek musí být stručný. Už třeba kvůli tomu, že nám takovým literárním dílem docela rozhodíte stránku. Někdy proto musíme sami sáhnout ke zkrácení titulku a vůbec nemáme radost, když nám přiděláváte práci.

Špatně: „MP3 přehrávač s telefonem????????????????????????????“

V takovém případě si prosím vyčistěte klávesnici, nebo včas uvolněte prst z tlačítka s interpunkčním znaménkem. Otazník nebo vykřičník v češtině stačí pouze jeden, tečky mohou být tři. Ještě horší je varianta typu „==!!!!== Mám si koupit přehrávač iRiver ??? ===!!!===“. Podobné snahy o zvýraznění příspěvku okamžitě editujeme. Všichni mají stejné podmínky a navíc nechceme, aby to v našem fóru vypadalo jako v cirkusu.

Špatně: „JAKOU TELEVIZI KOUPIT?“

Psaní velkými písmeny se možná může zdát jako dobrý nápad – jsou větší a budou lépe vidět. Skutečnost je ale přesně opačná, text psaný verzálkami se čte mnohem hůře než malá písmena. Paradoxně je potom takový titulek méně nápadný, než kdybyste ho napsali minuskami.

Špatně: „PLZ,Dyvydy se vypyna,pomoct!“

Takovým titulkem sami odrazujete část čtenářů. Jeho čtení bolí a vidina pokračování ve stejném stylu není vůbec lákavá.

Neberte prosím tuto bleskovku jako nemístné poučování. Vhodným titulkem totiž můžete velmi zvýšit úspěšnost svého tématu. Odpověď dostanete dříve a čtenáři, kteří k němu mají co říct, diskusi nepřehlédnou.
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Junior
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků