3 v 1 TV, monitor, PS5

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rakepka 15. 9. 2020 12:34

Prosím o radu, řešení, tip na 3 v 1 zařízení pro 16 letého syna. Na pracovní stůl, případně na stěnu před pracovní stůl. Měl by plnit roli monitoru k NTB, zároveň na hry k Playstation 5 (nový model, který se má začít prodávat před Vánocemi), zároveň jako TV (máme placenou kabelovku UPC a O2TV, jde se na ně přihlásit i přes NTB, mobil, tablet.., doma Wifi, takže se může dívat přes toto připojení, případně jako chytrou TV připojenou přímo přes Wifi). Synovi se líbí i možné řešení připojení přes Xiaomi TV Stick nebo Xiaomi TV Box. Pokud mi v tomto poradíte,jak to celé vyřešit a co koupit, budu rád. Vzhledem k potřebám předpokládám, co největší rozměr (úhlopříčku). Maximální délka (rozměr zdi mezi dvěma okny nad pracovním stolem) je 89 cm (tedy možný maximální rozměr délky monitoru, nemyšleno úhlopříčka). Díky moc.
rakepka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 16. 9. 2020 15:09

Bylo by dobre napsat, jaky je rozpocet. Me by pak zajimalo, proc to musi byt TV a ne klasicky monitor k PC. Oboji ma svoje vyhody a nevyhody. Pokud to bude TV s velkou uhloprickou na stole, na kterou se bude syn koukat z mene nez 1 metru, tak to podle me neni uplne vhodne reseni. Pokud prevazuje pouziti jako monitor k NTB, rozhodne bych uvazoval o PC monitoru, ktery muze dobre poslouzit i pro hrani na konzoli. Pro komfortni sledovani TV bez nutnosti zapnuteho PC / NTB, s dalkovym ovladanim, atd., je pak asi TV lepsi.
1: Roon > Allo DigiOne > Schiit Bifrost Multibit > Marantz PM7000N > Riha Micro S Plus
2: Roon > Fiio K5 Pro > HD 650 / Scansonic S5 active
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rakepka 16. 9. 2020 18:36

Díky. Asi jsem položil otázku nejasně. Váhám právě mezi tím, zda koupit monitor nebo TV.
Ideální by bylo oboje. Ale není na to prostor. Spíše se asi kloním k nějakému velkému monitoru 4K (27" nebo 32"), ke kterému půjde připojit PS5 i Xiaomi TV Stick (Box). Zvuk bych pořešil připojením externím repro 2.1 přes jack. Pokud by si nějaké hry chtěl zahrát na větší obrazovce, musel by si PS5 přenést do obýváku a zapojit na velkou, klasickou TV. Nevím, zda mi můj záměr někdo technicky zdatnější potvrdí nebo navrhne něco jiného.
Případně uvítám tipy dobrý monitor. Jo, cena mě nějak zásadně nelimituje. Díky.
rakepka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 16. 9. 2020 18:55

To bude asi nejlepsi reseni. Ten limit 89cm je dost omezujici. Do toho by se asi nevesla ani 40'' TV a to uz je pak lepsi koupit nejaky kvalitni monitor k PC. Nicmene to se tady moc neresi, tak bych spis zkusil sousedni forum zive.cz
1: Roon > Allo DigiOne > Schiit Bifrost Multibit > Marantz PM7000N > Riha Micro S Plus
2: Roon > Fiio K5 Pro > HD 650 / Scansonic S5 active
Yiakubou
Mírně pokročilý