Výběr TV Sony vs LG

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ashnobe88 20. 2. 2021 11:19

Je mi jasný že záruku mi tak dlouho nikdo nedá a je to víceméně loterie jako vždy ale jisté předpoklady k delší životnosti tu k lepší životnosti tu jsou. Cenově jsou obě stejné takže dle toho se taktéž rozhodnout nemůžu ale OLED má další plus ve freesync a HDMI 2.1 což pro hraní bude určitě lepší. Jak říkám ještě uvidím "snad" v brzké době v obchodu. Ale nejspíše budu nakloněn LG. To by snad jedině musela Sony mít viditelně lepší obraz což pravděpodobně mít nebude.
Ashnobe88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jansic 20. 2. 2021 11:40

Tak viditelně rozhodně ne, ve tvém případě při stejné ceně jak uvádíš je ten externí vstup 2.1 do budoucna hodně ve prospěch misky vah.
Jansic
Junior

Odeslat příspěvekod tanguero 21. 2. 2021 18:11

Věř mi, že rozdíl mezi OLED a LED, byť s Direct Full Array podsvícením, okem poznáš. Nejlepší fakt bude zajít si ji někam vyzkoušet. Nejlíp, ale k někomu domů, kdo ji má a může ti ukázat co to umí a jak to hraje v normálním obýváku. OLED-ky hodně vyčnívají i v showroomech, ale to je jak jít si vybírat holku na diskotéku, všechny jsou tam zmalované a předvádějí se. Jen těžko poznáš, která bude stejně dobrá i v posteli a hlavně, kterou si budeš chtít nechat i ráno až vystřízlivíš :))
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod modrachobotnice 22. 2. 2021 14:19

trošku asi bude problém s tím že u tohoto modelu SONY KD-55XH9505 není HDMI 2.1 Dle vyjádření Sony Center TV řady XH95 HDMI 2.1 nemají a podpora 4k@120 Hz není ani v budoucnu (upgradem firmware) možná.Myslím jestli chceš u Sony plnohodnotné HDMI 2.1 (pro PS5) tak jedině modely pro rok 2021* např to je nástupce XH9505 řada 90J,92J,93J,94J. Dle specifikace to vypadá velmi nadějně :-)
modrachobotnice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ashnobe88 23. 2. 2021 21:56

To ano vypadají nadějně ale budou zas nave ceny a top model led bych za 30 asi nekoupil :-) kdežto z minulého roku ano. Škoda že to minulý rok takto zasekli. Beztak koupím nejspíš tu OLED :-) mimochodem co alternativa v podobě Qled ?
Ashnobe88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod storm 23. 2. 2021 22:15

Samsung QE55Q80T, obrazově podobná TV jako XH9505.
+HDMI 2.1 s VRR
-neumí DTS
storm
Junior

Odeslat příspěvekod Ashnobe88 23. 2. 2021 22:22

Myslel jsem spíš QE55Q90T
Ashnobe88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod storm 23. 2. 2021 22:41

No vidíš, ty ceny šli pěkně dolu, toho jsem si nevšiml. 90T má o něco lepší local Dimming, možná o něco horší barvy. Pravděpodobně nepoznáš rozdíl, respektive bys poznal kdyby byly vedle sebe, ale nedokazal bys rozlišit co je lepší. Jestli 90T nebo XH9505 je spíš zaležitostí co preferuješ. Na hry bude lepší Samsung, díky HDMI 2.1 a VRR, na Netflix by mohla být lepší Sony díky Dolby Vision, ale zas samsung by to mohl dotahnout lepším local dimmingem.
storm
Junior

Odeslat příspěvekod tanguero 25. 2. 2021 11:34

QE55Q90T už je cenově na stejné úrovni jako LG OLED55CX, ale pořád je to jen vylepšená LCD o ty Quantum dots a LED local dimming. Za mě určitě OLED.
tanguero
Junior

Předchozí stránka