TV cez internet v Android TV (+ klamstvá Magio GO)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 17. 10. 2021 10:55

Prosím o radu. Priamo v Telekome mi bolo povedané, že ak mám benefit Magio GO k internetu s Magiom, tak môžem jednoducho stiahnuť do Android TV nainštalovať appku Magio Go, prihlásiť sa údajmi od operátora a hotovo. Toto mi prosím pekne bolo takto prezentované priamo v Telekome a ešte mi aj na mail zaslali prihlasovacie údaje. Podmienkou bolo, že to funguje len na Android TV a Samsungoch nie staršieho roku výroby ako 2017.

Ok, tak sme kúpili do kuchyne telku Sony KD-43X81J, nainštaloval som Magio Go, zadal prihlasovacie údaje a nič. Vypisuje že pôjde len na mobile tabletoch alebo Magio Go STB. Po pár minútach googlenia som zistil, že nie som sám. Overil som to na ďalších dvoch TV a všade to isté. Takže priamo cez appku v TV to asi nepôjde a treba proste od Telekomu ten ich ďalší absolútne zbytočný STB. Telekom ma pravidelne už roky presviedča, že je to proste...

Tak som teraz tu a pýtam sa, ako viem dostať do Android TV nejakú televíziu cez internet? Nechcem žiadne ďalšie krabice, nechcm žiadne ďalšie káble. Chcem pozerať TV cez net. Cez appku priamo v TV ideál. Ide to nejak? Nemám vôbec skúsenosti. Niečo som sa dočítal o Kodi ale nepoznám to. Našiel som službu Antik TV, ktorej kvalita nevyzerá zle a za 3,50€ mesačne by to mohla byť vcelku zaujímavá a lacná alternatíva. Máte nejaké tipy? Odporúčania?

Ďakujem.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 17. 10. 2021 11:19

tak jde o to, co požaduješ za programy a kolik jsi ochoten do toho měsíčně vrazit

mám sledování TV a šlape dobře, jen skoro vše zajímavé je potřeba dokoupit v balíčcích
vyzkoušené mám i Lepší.tv - daleko víc programů v základu a celkově asi i lepší (jen pomalejší ovládání), ale dokoupit nelze nic, jen film. balíček. Teď mají (měli?) akci měsíc/1kč
Obě služby poběží určitě i v Android TV, koukni na jejich stránky

edit: koukám, že se jedná o Slovensko, takže asi nic neporadím
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 17. 10. 2021 11:28

Nainstaloval jsi apku Android MagioGo do telefonu!!! Ty musíš najít v Google Play Android MagioGo apku do TV !!! Není to to samé, musíš to mít správně!!

Nemáš zač!
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 17. 10. 2021 12:48

@polda: Možno to máte v ČR rozdielne. Na Slovensku je v Google Play Magio Go aplikácia len jedna.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 17. 10. 2021 13:42

Smart televízory Samsung

Stiahnite si aplikáciu Magio GO dostupnú pre všetky smart televízory s  OS Tizen od roku výroby 2017 a  neskôr.
Zadajte prihlasovacie údaje, ktoré sme vám poslali cez SMS po aktivácii služby.
Smart  televízory a set-top boxy, ktoré podporujú Android TV 7 a vyšší

Ak máte televízor alebo set-top box s podporou Android TV (napr. Philips, Sony, TCL, Thomson, Xiaomi Mi TV Box a ďalšie), prejdite do sekcie Google Play,  vyhľadajte a stiahnite aplikáciu Magio GO.
Zadajte prihlasovacie údaje, ktoré sme vám poslali cez SMS po aktivácii služby.

https://www.telekom.sk/documents/10179/ ... f76601720c

Co ti říkájí na podpoře na to..?
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 17. 10. 2021 15:50

Tak pokud to prý máš jen jako benefit k internetu a neplatis přímo sluzbu MagioGo tak od leta na aplikaci telekomu v TV nefunguje. Můžeš použít přímo web stránky v TV
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 17. 10. 2021 16:23

Áno, je to ako benefit ku klasickému Magio s internetom. Paradoxne mi priamo na podpore Telekomu povedali, že stačí mať aplikáciu v novších Android TV alebo Samsungoch (od 2017) a pôjde mi to. Toto mi povedali približne v stredu na zákazníckej linke, včera som teda kúpil TV a keď mi to nešlo, tak som začal zisťovať prečo. Otestoval som to na 3 TV, všade rovnaký problém a rovnaký problém je aj opísaný priamo na stránkach Telekomu vo fórach zákazníckej podpory. Mimochodom, málokedy sa tam vôbec obťažuje niekto z podpory ľuďom na otázky aj reagovať.

Takže v minulosti, asi pomerne nedávnej to fungovalo. No ale oni to zmenili a zrušili to. Treba k tomu ten Magio Go STB. Jednoducho totálne hlúpy krok v dnešnej dobe vyžadovať k TV, ktorá to bezproblémov zvláda ďalšie zbytočné zariadenie. Síce prenájom stojí myslím do 2€ mesačne, ale nejde o sumu, ide o zbatočné zariadenie, káble, atď.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JurajEsko 17. 10. 2021 16:33

MagioGo ako benefit funguje LEN na mobile alebo tablete. Nefunguje na TV ani na webe. Je to popisane aj pri produkte. Ak chces normalne MagioGo funkcne na comkolvek, musis si to zobrat ako plateny produkt.
JurajEsko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 17. 10. 2021 16:55

Napísal som, že to som už zistil, no niečo iné mi tvrdili na zákazníckej podpore a ešte mi aj poslali prihlasovacie údaje aby mi to fungovalo. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JurajEsko 17. 10. 2021 17:01

Tak neviem čo tu riešiš. Magio Go benefit skrátka na TV nerozbehneš. Btw, ani box od Telekomu Ti nepomôže. Lebo ani tam Ti to fungovať nebude.
JurajEsko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 17. 10. 2021 17:06

Skús si prečitať môj prvý príspevok a možno pochopíš čo tu riešim. Skúsil by som aj názov vlákna.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JurajEsko 17. 10. 2021 17:14

�‍♂️ Stále sa krútiš okolo MagioGo Benefit. Kúp si akúkoľvek telku cez internet s apkou pre AndroidTV a bude Ti to fungovať. Mne ako druhý v poradí po normálnom MagioGo vyšiel Skylink.
JurajEsko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 17. 10. 2021 17:18

Prečítaj si môj prvý príspevok.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JurajEsko 17. 10. 2021 17:25

Ok, vzdávam sa. Evidentne si tu neprišiel pre radu. Tak sa tu ďalej tráp a bojuj sám...
JurajEsko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 17. 10. 2021 18:17

Sestra ma STB od telekomu a Magio ako benefit. Mam jej prihlasovacie udaje a raz za cas MagioGo pouzivam, v podstate len na sportove kanaly.
Okrem telefonov a tabletov islo donedavna aj na MiBox 4 - este cez prazdniny. Zmenit to museli len pred nedavnom, teraz nejde ani na MiBox 4 ani na mojom novom Chromecast s GoogleTV.
Ale cez web ide bez problemov. Takze JurajEsko ma pravdu len ciastocne.
Ja si myslim, ze ani v Telekome este nevedia, ze tato zmena nastala. Preto nastal ten chaos.

Osobne by som Magio Go nechcel. Slaba skladba programov, z IPTV co som skusal jednoznacne najhorsie uzivatelske prostredie, ci uz na webe alebo cez app. Tiez aplikacia nepodporuje Chromecast ani Apple TV a Telekom nuti ludi kupovat zbytocny, predrazeny, jednoucelovy Box.
Telekom mohol mat s Magio Go monopol v TV cez internet, keby od zaciatku lepsie nastavili obchodny model, ale svojimi rozhodnutiami a zalostnou HW podporou a dlhu dobu tragickou kvalitou obrazu v podstate Magio Go zabili. Lepsia bude asi kazda ina volba :) Nevidim dovod kupovat Magio Go ako samostatny produkt a pouzivat ho, pokial ho nemam zadarmo k MagioTV.

Ja sa viem vyjadrit k Horizon Go a Skylink Live TV, ktore tiez pouzivam.
Horizon Go od UPC je podla mna najlepsi, co sa tyka skladby programov a hlavne uzivatelskeho prostredia, ktore je prehladne a k pozadovanemu live vysielaniu alebo programu v archive sa viem dostat velmi rychlo. Nevyhoda je, ze raz za cas nejaky program z archivu nejde prehrat. Ja pozeram TV uz len z archivu (cez app na Android Boxe, STB som nezapol uz vyse roka) a stavalo sa mi to cca 1x za tyzden. V poslednom case sa mi zda ze je stabilita archivu lepsia a uz 1-2 mesiace sa mi nestalo, ze by nieco prehrat nešlo.
Je zaujimave, ze Android aplikacia je ovela lepsia a rychlejsia, ako prostredie na Kaon STB :) Smozrejme za cenu o malo horsieho obrazu (IPTV vs optika).

Ked mi nejde na Horizon Go nieco pehrat, tak pouzivam Skylink Live TV. Ten ma voci Horizon Go nevyhodu v neprehladnejsom prostredi v aplikacii a kym sa preklikam ku kanalu ci programu, ktory chcem pustit, tak to chvilu trva. Ale nie je to az take zle, ako v Magio Go. Kvalita obrazu aj skladba programov je podobne dobra ako u Horizon Go.

Antik alebo Sledovanie TV som skusal davnejsie, pokial si pamatam, s prostredim som nemal nejaky vacsi problem, boli aplikacie pre Android TV boxy a fungovali s Chromecastom. Problem som mal s programovou skladbou, kde mi chybali niektore sportove a dokumentarne kanály.

Vacsina z poskytovatelov ponuka zadarmo nejaky cas na skusku, tak by som odporucal postupne ich vyskusat a vybrat si tu TV, ktora splni predstavy o cene, skladbe stanic a funkciach a bude bez problemov fungovat na zariadeni, na ktorom ju potrebujete prevadzkovat...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků