Jakou televizi do 20 000Kč?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ondra P 18. 10. 2021 00:11

Dobrý den, trochu jsem se díval co se dá koupit za televize a nejsem si pořád moc jistý co koupit do ceny 20 tisíc. Proto bych se chtěl obrátit na toto fórum. Televize bude používaná jak na klasické pozemní vysílání na běžné stanice, tak na občasné přehrávání filmů z Bluray, většího harddisku (2TB+), flashdisku nebo později Netflix, Disney+, HBO GO. HDMI 2.1 bych bral jako výhodu, kdyby se třeba pořídilo PS5. Chtěl bych televizi, která bude v základu mít dobrý obraz, zvuk a pozorovací úhly, i když se bude tv sledovat hlavně přímo. Prostě, aby se nemuselo nic dokupovat jako soundbar atd.

Děkuji.
Ondra P
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 18. 10. 2021 01:33

LG OLED55BX a ty dva litry připlatit. Řekl bych, že to splňuje vše, co potřebuješ, s výborným obrazem, který ti žádná LED nedá.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 10. 2021 07:25

Tam se s 20k nevejdeš.

Pokud chceš bezproblémový přehrávání z USB, musí to bejt Android TV.
Pokud chceš jak dobrou kvalitu i pozorovací úhly, musí to bejt OLED.
Pokud chceš hraní bez kompromisů, chce to HDMI 2.1
LG OLED s webOS neumí mkv soubory se zvukem (když je tam DTS zvuk), takže většina mkv ripů pojede bez zvuku. Samozřejmě se to dá doplnit multimediálním centrem nebo přehrávat ze síťovýho úložiště a ne přímo z TV.
Philips OLED s Android TV je tedy ideální volbou, ale nevejdeš se do 20k, ale máš tam jak kvalitu, tak úhly a modely s číslicí 6 na konci mají HDMI 2.1 a i dobrej výkon v rámci Androidu.

U LCD má totiž buď zjednodušeně lepší kvalitu, která se z boku horší (VA panely), nebo slabší kvalitu (IPS), která už se z boku tolik nehorší. IPS na filmy fakt nechceš. Tam je slabej kontrast, špatná černá, často nerovnoměrnost podsvícení. IPS je to nejhorší, co můžeš na tyto požadavky vybrat.

Do 20k seženeš LCD jako Sony 55XH9096 / 55XH9077 nebo TCL 55C728 - ty obě mají Android TV (přehraješ vše díky KODI nebo VLC), 120Hz a jsou to VA panely a mají DV. 55XH9096 / 55XH9077 jsou FALD.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pike01 18. 10. 2021 09:01

indeshit píše: takže většina mkv ripů pojede bez zvuku

No, většina... Alternativní poskytovatelé obsahu jdou s dobou a pro novou produkci dts už moc nepoužívají. U jednotlivostí to přinejhorším půjde v počítači překódovat. Ale samozřejmě pro někoho, kdo má rozsáhlý archiv to může být problém.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 18. 10. 2021 13:25

indeshit: Dovolil bych si nesouhlasit s poznámkou že LG OLED nepřehraje zvuk u mkv. OLED B9 ho přehraje úplně bez problémů a zatím jsem se nesetkal s žádným obrazovým, či zvukovým formátem, který by nezvládla. Ale u novějších modelů je to možné, formát DTS mám pocit přestávají výrobci podporovat napříč značkami.
Android na TV je pro mě spíš brzda a zdroj problémů. Po každé aktualizaci si můžeš jít počíst zejména na fóru u TV Sony, co jim to dělá či nedělá. Pokud bych vybíral OLED, šel bych do Panasonic, nebo LG.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 10. 2021 19:41

Martas38: máš pravdu B9 (ročník 2019) to ještě uměla. LG neumí dts od modelů z 2020 a u novějších.

LG OLED jsou jinak výborný, to neříkám, že ne. Jen pro přehravače filmů z USB je to poslední dobou dost nevýhoda. Samozřejmě to může vyřešit multimediální centrum nebo třeba NAS.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 18. 10. 2021 19:46

Jo, já mám NAS. Flešku jsem do toho nestrkal snad nikdy.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondra P 19. 10. 2021 05:28

Ta televize se bude asi z 80% používat na sledování běžných tv kanálů, takže oled asi nebude úplně vhodná a stojí o dost víc, než 20K. Jak jsem psal, stačí mít alespoň dobrý pozorovací úhly ne skvělý jako u oled a alespoň trochu obstojný zvuk. Ta Sony by se vyplatila? Slyšel jsem, že u levnějších modelů není Sony nic moc. Takže IPS ne a radši VA panel? Co třeba nějaký konkrétní model Philips, Panasonic nebo Samsung?
Co by bylo nejideálnější vzít do té ceny? A myslíte, že se vyplatí nakoupit televizi teď a na Vánoce všechno spíš zdraží?
Ondra P
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 19. 10. 2021 06:35

Rozdiel LED vs. OLED si vsimnes aj pri beznom tv vysielani. Da sa povedat, ze uz pri prvom spusteni ako nabieha logo vyrobcu :D
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondra P 19. 10. 2021 16:46

Ale tam jsou porad na stejnym miste ty loga, takze je vetsi riziko vypaleni ne?
Ondra P
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 19. 10. 2021 18:13

Ani nie, TV si s tym poradi. Bud ich stmavenim, alebo posuvanim obrazu.Taktiez niektore modely dokazu loga skryt.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondra P 19. 10. 2021 23:06

Takze se v dnesni dobe uz clovek nemusi bat u oled vypaleni pri delsim sledovani tv programu? A jakou teda idealne vzit televizi do 20K?
Ondra P
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 10. 2021 00:05

Co se týče OLED do 20 tisíc, tak krom LG asi nemáš z cenových důvodů jinou volbu.
Jak bylo napsáno, při normálním zacházení se bát nemusíš. Pokud bys tam měl ale stejný statický obraz hodiny denně, mohlo by k tomu dojít.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondra P 20. 10. 2021 00:13

Právě proto bych chtěl do 20K asi cokoliv jinýho, i když vím, že obraz z oled je lepší. Televize bude nejspíš jako dárek není pro mě. Bylo tady zmíněný i TLC, tahle novější značka se dá brát taky vážně? Jak je to s kvalitou? Nebo bude lepší nějaká osvědčená značka?
Ondra P
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 10. 2021 00:33

Všechny informace najdeš tady v tom tématu. TLC bude asi bezkonkurenční v poměru cena výkon, jestli to má nějaký mouchy netuším, ale dá se čekat že má.
Pokud je to pro tebe, ještě to zvaž. Rozdíl LED vs OLED je opravdu obrovský ve prospěch OLED. Alespoň já to tak vnímám a vlastně každý, kdo k nám přijde a OLED nikdy neviděl.
Po shlédnutí toho obrazu riziko vypálení okamžitě podstoupíš :-)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků