Nová TV 55" do cca. 30k, co vybrat

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mikkke 6. 12. 2021 15:36

Ahoj odborníci ;-), hledám 55" telku pro rodiče 70+, jedou už asi 15 let na Loewe CRT 83cm a už odchází ovládání, tak bude zřejmě výměna nutná. Už jsem toho hodně pročetl, tak nějak jsem do hledáčku dal LG 55OLEDC11/12 vs Panasonic OLED TX-55JZ980 vs Samsung NEO QLED QE55QN90/91. LG i Paňoura bych mohl mít za cca. stejnou cenu, Samsung o 3500,- Kč víc. Každá má samo něco do + a něco do -. Chci něco pokud možno user friendly (i rozumnej ovladač), co není totálně přesvícený a nedá se moc zregulovat, co má slušnej zvuk a obraz už v základu a není třeba to kalibrovat sondou nebo trávit tuny hodin, aby to bylo koukatelný a nikoli přesaturovaný. Spolehlivost a kvalita provedení taky neni zanedbatelný faktor, ale dneska je to asi kus od kusu, takže nevim, jestli brát jako výhodu, že Panasonic je ještě asi dělaný v CZ. Koukaji na všechno, od sportu po přírodu a běží to jak přes den, tak i večer, večer asi trochu víc. Zdroj signálu kabelovka UPC/VF, Youtube - SD, HD, 4K asi malokdy. Šel bych do Panasonicu, sám mam starou plazmu a drží jak skála, ale zas tak často na ní nekoukám, radši jsem venku, ovšem znervozňuje mě, že o ní nejsou moc testy a každej řeší spíš LG, Sony, Samsung, jakoby Panasonic nebyl nebo když už, tak nejvyšší modely. Uvítám každý postřeh.
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DAREVIL 6. 12. 2021 16:10

Ahoj,taky jsem řešil něco podobného a vybral jsem LG55 nano913PA. Je to led, ale obraz dostačující.
DAREVIL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 6. 12. 2021 16:58

Koukni spíš na ovladač, Samsung je trochu cviku a přemýšlení
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikkke 8. 12. 2021 09:47

Inu, ovladač je asi nej od Panasonicu, když si zvykneš i LG je dobrý. Panasonic mi přijde nejlepší kompromis všeho, ale to, co je hlavní a to je obraz, tak nevim, jestli tenhle základní OLED dokáže konkurovat LG řadě C11/12, spíš jsem viděl, že asi až řada JZ1000, i když cenově je zase už o level výš. A podle toho, co tu vidim, půjde tu hlavně o vyšší svítivost, možná trochu detaily díky OLED Master panelu..srovnání se moc najít nikde nedá. Ještě mi přijde zajímavá volba Philips 55OLED806 v akci se soundbarem, ale cena je ze všech nejvyšší a obraz určitě nebude nějak výš, jen ten soundbar se hodí, jelikož v základu asi nejlíp hraje Samsung a stejně se to nebude dát srovnat s repro, co je v Loewe CRT, tam na to bylo víc místa. Ve zvuku bude Pańour určitě z těch kandidátů nejslabší, ale stačit by to mělo a soundbar se dokoupí časem.
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 8. 12. 2021 15:09

Já přecházel z Panasonic plasmy na LG OLED55C8. A ten ovladač má LG lepší. Je výborně tvarovaný, osobně mám problém ho pustit z ruky při sledování TV, prostě sedne do dlaně, jak kolt pistolníkovi. Navíc má má ten gyroskopický kurzor, takže si můžeš na obrazovce ukazovat a vybírat, ne jen jezdit šipkama, jak na klasice. Základní klávesy jsou uspořádané tak, že to pochopí každý na první dobrou.
Za mě ber LG 55C11 a rodiče budou spokojení. Jediný problém vidím v té úhlopříčce. Když jsem ukecal naše na 105cm (42), tak frflali, že je to moc velké a mamka si nakonec koupila ještě menší LCD. Radši je vem do prodejny a ukaž jim tu velikost. Jinak OLED je pro seniory nejlepší volba, pokud to rozpočet dovoluje.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikkke 8. 12. 2021 15:28

Já myslim, že ta velikost je silně o zvyku a tam jim to prostě vnutim, maji to 3m a něco k TV a v případě potřeby si můžou vzdálenost tak +- o 0,5m upravit, takže i když zprvu to bude hodně nezvyk, v lednu už budou chtít větší :-D Díky za postřehy, už si házim mincí, jestli Panasonic nebo Lg, pro Panasonic hraje snad už jen dual tuner :-)
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanKotrla 8. 12. 2021 16:29

VIP účet na Datart.cz
- OLED TV 139 cm
- Televize LG OLED55C12 - 26152 Kč
- Televize LG OLED55B1 - 24 685 Kč, není skladem :-(

Lgshop.cz:
- OLED TV 139 cm
- 55" LG OLED55C12LA - 32 990 Kč
- 55" LG OLED55B13LA - 28 990 Kč

Doporučuji zlatou střední cestu, tj. "B" řadu :-)
Srovnání cen je aktuální :-)
Snad pomůže při rozhodování :-)
JanKotrla
Junior

Odeslat příspěvekod bembelin1 8. 12. 2021 16:53

Za mě určitě LG OLED55C12 v Datartu je teď po zadání slevového kódu za 28 990 Kč a nebo přes VIP účet.Parádní tv sám mám 65'.
bembelin1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bobik1951 8. 12. 2021 18:42

Našel jsem tuto informaci https://www.elektrodomecek.cz/lg-oled55b13la-2/.je za 22 268,a je skladem.
bobik1951
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chodec80 8. 12. 2021 18:59

Přešel jsem z Panasonic plazmy na LG Oled55C12. Obraz super. Ovladač super.
Co není super, je zma(e)tek v CEC u LG. Pokud mají rodiče to UPC přes STB a na HDMI bude připojeno ještě něco dalšího, vyhni se tomu. Rodiče budou zuřit (stejně jako zuří má žena).
U Panasonicu člověk o CEC ani nevěděl, prostě roky vše fungovalo bez jediné chyby. U LG je to loterie a i když to pár dnů funguje, tak to pak zase přestane.
Více se o tomto debatovalo v threadu "LG 2021"
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod mikkke 8. 12. 2021 22:02

Díky za info pánové, kvůli zajímavé ceně, co mám, uvažuju spíš o C11/12, když už LG, přece jen by měla být v pár věcech lepší a ten rozdíl není velký, cenově.

Ad CEC, kdyby to nejelo, prostě budou mít 2 ovladače anebo půjde STB z okna :-D To zas nebude tak hrozný, 2 ovladače měli doteď.

Jak to vidím, Panasonic je asi super výrobek, ale dopídit se informací od nějaký podpory, horor, vyrazil jsem z nich, že tahle základní OLED má trochu horší panel, než je u vyšší řady JZ1000 a to v tom, že Master OLED panel umožňuje lepší luminiscenici, kde mezi oslnivým jasem a hlubokou černou vzniká dynamický kontrast pro realističtější obraz a výjimečnou kvalitu. Tak nevím, jak si to vyložit, přijde mi to, jako, že ten panel Master je lepší při využití HDR obsahu, ale jinak to asi moc nepoznám. Čili otázkou je, zda tuhle lepší luminiscenci za a) LG má nebo ne, v tom by mohla být C11/12 lepší a za b) jestli to je skutečně jen otázka HDR, asi je mi to skoro jedno, že na HDR bude ta telka trochu slabší :-) Asi se v tom moc pitvám :-D

Zřejmě to budu muset ještě obejít a někde se na Panasonic víc podívat, abych se neukvapil.
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod storm 8. 12. 2021 22:31

Jestli jseš ochotný připlatit takový peníze za JZ 1000, tak by nebylo od věci zapřemýšlet na JZ 1500, měla by mít stejný panel jako JZ 2000 a jako jedna z mála TV, co má chlazení panelu.
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikkke 8. 12. 2021 22:54

To určitě nejsem, strop je 30k, jen mě zajímalo, jaký je vlastně rozdíl mezi TX-55JZ980 vs TX-55JZ1000, když je vidět, že prostě ten základ Panasonic se prostě prodává evidentně o dost míň, než např. LG OLED C11/12 a přitom cena je podobná a prodávat by se měl víc. Hledám, kde jsou ty mouchy Panasonicu, různýma cestami :-) Mít ten budget, JZ1500 by byla fajn stopro.
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2021 07:17

Pokud se nepletu tak Pan 980 má 50Hz panel. Obecně OLED Panasonic bude mít lepší nastavení barev rovnou z výroby. Vyšší modely díky chlazení panelu kusem kovu, poskytují lepší odezvu panelu a jeho vyšší ochranu.

Lidé ho nekupují, protože Panasonic u nás bohužel nemá adekvátní reklamu. Dalším pak vadí uzavřenější operační systém. To, že patří mezi nejstabilnější už neláká.

Dav chce barvičky a vše v jednom.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spacir26 9. 12. 2021 09:16

Zdravim, a co tahle SONY?

https://www.alza.cz/55-sony-bravia-oled ... 827461.htm

Po sleve vyjde na 27 000.
spacir26
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků