Nová TV 55" do cca. 30k, co vybrat

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mikkke 9. 12. 2021 10:52

To MgX: Taky si myslim, jak píšeš.. Jinak panel má 100Hz, tam se naštěstí neliší žádný popisky.

Sony samozřejmě špatný nejsou, ale smysl proti C11/12 nebo JZ980 by mělo asi stavět řadu XR - Sony Bravia XR-55A80J
a tam už jsem zas zbytečně o několik tisíc víc za to, že budu mít pár věcí navíc DTS, Android, malinko lepší zvuk, samo, pokud bych XR sehnal dobře, bral bych jí, co čtu, asi má lepší procáky a zpracování obrazu, ale neřekl bych, že proti Panasonicu by to bylo nějak jinde, platim tu za značku.
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DAREVIL 9. 12. 2021 11:43

Ahoj ,ještě k tomu Panasonicu si ověř kontabilitu CI+, měl jsem s tím problém kvůli nastavení. Musel jsem nastavit Finsko aby se modul chytil. Řešeno přes Panasonic podporu
Jestli mají rodiče box ,tak žádný problém.
DAREVIL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gaston173 9. 12. 2021 12:27

já jsem stál před stejnou otázkou cca 05 roku zpět. Tu sony jsem tehdy kupoval za 35 000,-Kč. Za mě je to nejlepší tv, kterou jsem viděl. Vše funguje jak má, obraz a zvuk na 1*. jednoduché intuitivní ovládání. Android naprosto bez problému, možno konfigurovat dle libosti. Mám nahrané VLC, takže přehraji všechny formáty videa. Napojení na nas bez problému. Za mě mohu jen doporučit.
Gaston173
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod storm 9. 12. 2021 12:36

Pokud si rozhodlý pro oled, zaměř se na možnost pořízení 5 leté záruky, operační systém a potřeby rodičů. Hodně TV má v prodejně nastaven obraz na "živý" a to někdy udělá i z vojína Ryana telenovelu.
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikkke 9. 12. 2021 12:53

Ano, v tomhle směru je Sony a její Android lepší, včetně o chlup lepšího obrazu i zvuku, ovšem poznám to jen při přímém srovnání zřejmě, jak často si rodiče budou pouštět nebo já u nich něco, co nevezme defaultní apka TV, zvuk - o to trošku řešim, zvuk je přece jen podstatná část celkovýho vjemu a u těch placek dneska, pokud se nebavíme o kategorii 50k + to stejně je třeba řešit soundbarem nebo něčím podobným. Z tohohle pohledu by byl fajn teď Philips, kde je extra repro v akci s cashbackem, ale to už jsem na ceně Sony a radši bych už vzal Sony. Zásadní je ale to, že cenu toho LG C11/12 a JZ980 by ať Sony nebo Philips přeskočilo skoro o třetinu celý TV a to mi přijde fakt moc. LG i Pana se dá sehnat v různých akcích a slevách apod., včetně VIP Datart. Leda čekat po Vánocích, jestli cena trochu padne, ale toť otázka..

-- 9. 12. 2021 12:57 --

To Strom: Ano,v tom máš recht, prohlídka v prodejně je buď divadlo nebo musí člověk kápnout na hooodně ochotný personál a to ještě za předpokladu, že tu telku tam vůbec maji. Ad záruka, koukal jsem na to, u Lg bych to zvažoval, Panasonic si myslim, že je poměrně držák snad. Ale co dneska je. Operační systém, v tom asi vede Droid, pak Panasonic a nakonec LG, kde jsem zaznamenal problém přereklamování, i když řada z toho půjde odinstalovat nebo vypnout.
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2021 13:39

JZ980 má dle informací zde 50Hz panel.
https://www.displayspecifications.com/en/model/70e4200a

-- 9. 12. 2021 13:42 --

Osobně bych zvážil vyšší model Panasonicu se 100Hz panelem. V závěsu Sony, jestliže zaplatím a chci Android. Pak LG céčkovou řadu. A jestli Ambilight, tak je jediná možnost Philips.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vincent2 9. 12. 2021 13:55

To je řada HZ ta má 50Hz,letošní JZ by měly mít 100Hz.
vincent2
Junior

Odeslat příspěvekod mikkke 9. 12. 2021 14:12

https://www.covybrat.cz/televize-panaso ... -roce-2021

Tvrdí, že 100 Hz všechny letošní JZ, navíc podporuje herní VRR, to by asi s 50 Hz těžko udělala ;-) Ofiko stránky Panasonicu o Hz mlčí u všech modelů, ale VRR uvádí u všech. V tomhle si myslím, že je jasno, ale mají to odfláklé, přijde mi, že by nejradši o těch TV nikdo nezveřejnil nic. Placku tam stejně dávaji všichi od LG ve dvou verzích, ale ten zbytek, tu omáčku, těžko pak hledat jemný detaily a ještě přesně.

https://www.panasonic.com/cz/consumer/t ... z980e.html
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pebu86 9. 12. 2021 15:08

Doporučuji přes VIP účet na datart.cz Philips 55OLED806za 31.000 s voucherem za 30.000 a jako akci získáte přes cashback zdarma soundbar kolem 6.000 Kč. A to už se vyplatí.
Pebu86
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2021 18:03

Omlouvám se za chybnou informaci… přehodil jsem písmenka…
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodec80 10. 12. 2021 07:17

Panasonic má v aktuálních modelech (1500/2000) opravdu chlazení panelu? To měla loňská generace a když jsem letos vybíral OLED, tak hodně recenzí uvádělo, že letošní Panas chlazení už nemá a že je to krok zpět. Z letošních modelů to má snad jen Sony.

Já porovnával LG C12 vs Panas řady 1500 a rozdíl 15k v neprospěch Panasonic rozhodl. Řada 1000 mě v ničem nezaujala.
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod mikkke 10. 12. 2021 09:47

JZ 1500 je parádní, ale tak vysoko nemířim. Řada JZ1000 mi opravdu za tu cenu přijde úlet, když vezmu, že v podstatě je jen o chlup lepší než JZ980 a cenový rozdíl je víc než 10k, proto mi přijde JZ980 zajímavá a jako fanoušek realistického obrazu je mi právě sympatičtější než LG C12, jelikož tam, abych se k tomu obrazu prokousal musim strávit dost času laděním vs. když se změní světelné podmínky další ladění pravděpodobně. Což na rodiče přenášet nechci, v Pana hádám, že ten obraz bude už z výroby slušně koukatelnej a pokud bude změna světla, mělo by stačit přepnout režim, nic víc. Osobně čtu, že Pana bude mít trochu lepší procesor, který je totožný ve všech modelech, než LG. 2 tunery vidim taky jako výhodu. Pro LG lepší audio, herní věci, ale ty nechci, větší podpora apps, ale stejně to neni Android, když už. Možná to HDR asi zvládne LG líp, to chci někde vidět.
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spacir26 10. 12. 2021 09:49

spacir26 píše:Zdravim, a co tahle SONY?

https://www.alza.cz/55-sony-bravia-oled ... 827461.htm

Po sleve vyjde na 27 000.


Tak nez jsem se rozhoupal, tak uz na ni vcera sleva odpoledne nebyla. Tak jsem ji vzal ze Sony centra za 29 000.
spacir26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tanguero 10. 12. 2021 13:18

Mikke, na to, že sám máš starou plasmu a rodiče CRT, tak tvrdit, že u LG C12 se musíš hodiny prokousávat ke koukatelnému obrazu, je z tvojí strany odvážné tvzení. A procesor v C-ckove řadě je špička.
Ty dva tunery jsou výhodou, když chceš z jednoho nahrávat a na druhém koukat na něco jiného. Přiznám se, že nahrávám čím dál míň, terestrial v HD je jen CT a ta má možnost si skoro všechno pustit znovu přes červené tlačítko. Filmy, co nejsou na Netflixu, si radši stáhnu z webu v HD a originálním znění.
Já doporučuju rodiče vzít do krámu, dát jim do ruky dálku a ať si sami vyberou, který je lepší. Takhle si manželka vybrala LG.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikkke 10. 12. 2021 16:10

To Tanguero: Tak samozřejmě je to s trochou nadsázky, koukat se na to dá, ale je to prostě až moc barevný a musíš to poladit, někomu to ovšem vyhovuje ;-) Sice mam starou plazmu, ale v tý době poměrně dobrej kousek GT právě od Paňoura, ale to jen proto, že na telku prostě většinou nekoukám, to už jdu radši do kina, ale zas mam trochu přehled. Netvrdim, že proc. Alfa9 gen.4 neni špička, ale recenze mluví tak, že Sony je na tom letos o chlup líp a Panasonic pravděpodobně taky, ale věc vždy subjektivní, na kolik jsou některý věci dílem procesoru nebo SW či kalibrace panelu apod.
Vzít rodiče do krámu? :-D To by bylo jak v Homolkových :-D Všechno se jim snažim postupně dávkovat, takže už taky lecos ví ;-)
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků