Srovnání Phillips TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod airslava 19. 1. 2022 15:43

Ahoj, chtěl jsem se zeptat v čem je rozdíl u nových modelů oled TV oproti předchozímu roku, konkrétně tedy tyto: OLED 706/705 a OLED 806

a rozdíl v levnější kategorii: 50PUS8505 a 50PUS8536

Co sjem koukal parametry, tak mi přijde, že se skoro nevyplatí si připlácet ....
airslava
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 19. 1. 2022 17:51

Oled xx6 maju podporu hdmi 2.1 a nejake drobnosti naviac + Android 10.

Ty ale asi myslis porovnanie 706 vs. 806 - tam je 7-kova rada zaklad a 8-kova uz stredna trieda s nejakymi vecami naviac (lepsie spracovanie obrazu, 4-stranny Ambilight).
705 nema hdmi 2.1.

Ci sa ti oplati priplatit zalezi od toho ako si narocny a co od tv pozadujes.

Tie LED maju novsi Android 10 oproti tym minulorocnym a pravdepodobne nejake drobnosti, tazko povedat - tu asi priplatok nema moc zmysel.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod airslava 30. 1. 2022 17:01

Děkuji za reakci :) mám možnost za stejnou cenu mít 55'706 a 48'806, co by jsi volil a proč? Budu k tomu mít wifi repraky a bude sloužit hlavně na filmy, YouTube, netflix. Hry na TV nehraju
airslava
Junior

Odeslat příspěvekod Michael10 30. 1. 2022 23:35

Pokiaľ sa ti zmestí 55" tak vezmi tu.
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod Pebu86 30. 1. 2022 23:55

Určitě vem 55" rozdíly mezi nimi v obraze a zvuku nejsou velké, větší úhlopříčku oceníš ale vždy. Na Datart VIP je za 25800. Myslím hodně dobrá cena.
Pebu86
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 31. 1. 2022 07:55

Osobne som zastancom lepsieho obrazu ako vacsej uhlopriecky, ale tu by som tiez za rovnake peniaze bral radsej tu 55". Tie rozdiely 706 vs. 806 budu pravdepodobne pre bezneho divaka bez priameho porovnania, ked by obe TV stali vedla seba, nezistitelne. a mozno aj keby stali vedla seba, ze by si netrenovane oko nic nevsimlo :-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod airslava 31. 1. 2022 08:06

No pro mě co se rozdílu týče tak asi jen ten ambilight a chytrý ovladač... jinak nic no... uvidíme no :)
airslava
Junior

Odeslat příspěvekod takeshii 31. 1. 2022 11:30

zase podsvietene dialkove je vyborna vec, pokial pozeras filmy vecer v tme. Ambilight sice osvetli skoro celu izbu ale just ked potrebujem nieco zapauzovat alebo pustit, tak je akurat tmava pasaz :-( Ja kvoli tomu rozmyslam ist do vyssieho modelu :-)
takeshii
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael10 1. 2. 2022 08:39

Inak keď uvažujete nad 55" 706. Malo by zmysel pripomenúť že 65" 705 je len o 1000kc drahšia. Pokiaľ je na ňu miesto... .

Rozdieli sú už spomenuté vyššie takže ich nevudem znovu písať ale osobne vlastním 705 a s obrazom som spokojný, v 65" uhlopriečke by som lepšiu TV za tú cenu nekúpil ani teraz.

Inak ovládač zo 806 sa dá kúpiť aj separatne a myslím že fungovať bude. Aspoň som to tak ja vyriešil svojho času na bývalom Samsung TV.
Ja som si však na Philips ovládač zvykol rýchlo a veci ako zapauzovanie, prepnutie vstupu, vstup do menu a podobne nemám problém nahmatať poslepu.
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod stubby 1. 2. 2022 12:27

takeshii: když jsi připomněl podsvícení ovladače, tak mi určitě poradíš.
jednu chvíli/čas se mi stalo, když jsem potmě chytil ovladač, že se sám podsvítil na tu krátkou chvilku, abych se dokázal trochu zorientovat. nyní se to již neděje, tak nevím, zda jsem něco nevypnul nebo tak nějak a nevím, jak toho znovu docílit. Pokud to tedy jde. jinak doba podsvícení ovladače je velmi krátká a uvítal bych dobu delší. mám TV 48oled806.
stubby
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron