TV 55" do 20k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jike 26. 5. 2022 19:34

Zdravím,

vybírám novou TV rozměr ideálně 55" do světlého obýváku, ale může být i 50". Hlavně seriály a filmy, sport moc nesleduji. Bonus by byl android, kvůli Vodafone TV aplikaci, ale není hlavní podmínka. Co jsem koukal na současné nabídky, tak podle specifikací mě zaujalo:
Za 18 990 je LG 55NANO913PA na lg-store.cz;
za 18 399 je Sony XR-55X93J na alze;
za 16 799 je Sony KD-55X85J na alze;
za 17 500 je Philips 55PUS9206 na exasoft;
připlatit na cca 21k za Samsung QE55QN85A;
připlatit na cca 24k za LG LG OLED55C1.

Asi nejvíc mě láká Sony KD-55X85J, protože je nejlevnější a podle rtings by neměla být horší než XR-55X93J nebo LG 55NANO91. Na hodinu až dvě denního sledování nevím, jestli připlatit skoro 10k na tu LG OLED. Případně smysl má u OLED smysl ty levnější řady LG A či B?
Díky!
jike
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 5. 2022 20:36

Aktuálně se slevou za necelých 20 tis.
https://www.czc.cz/philips-55oled706-13 ... 59/produkt
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 27. 5. 2022 08:49

LG, Philips, Samsung mají IPS panely a i když u Samsungu z něho díky miniled vytáhli maximum a recenze jsou na něj výborné pořád bych raději volil některou ze Sony tv z vašeho výběru.
U x85j si nejsem úplně jistý zdali je v Evropě osazena VA panelem, x93j jej má na 100%.
Připlácet si za OLED od LG vzhledem k ceně oledu od Philipsu z odkazu výše se nevyplatí, navíc Philips má android+ ambilight. Bohužel jak se popere se světlou místností vám neřeknu. Řada oledů LG A je taková sranda, tím vůbec neztrácejte čas.
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jike 27. 5. 2022 21:32

tombas píše:Aktuálně se slevou za necelých 20 tis.
https://www.czc.cz/philips-55oled706-13 ... 59/produkt


Díky za tip, za 19k rozhodně ke zvážení.

MYCHAL S TVRDÝM píše:LG, Philips, Samsung mají IPS panely a i když u Samsungu z něho díky miniled vytáhli maximum a recenze jsou na něj výborné pořád bych raději volil některou ze Sony tv z vašeho výběru.
U x85j si nejsem úplně jistý zdali je v Evropě osazena VA panelem, x93j jej má na 100%.
Připlácet si za OLED od LG vzhledem k ceně oledu od Philipsu z odkazu výše se nevyplatí, navíc Philips má android+ ambilight. Bohužel jak se popere se světlou místností vám neřeknu. Řada oledů LG A je taková sranda, tím vůbec neztrácejte čas.


Co jsem koukal na displayspecifications, tak v databázi mají dva modely x85j, kdy jeden má označení NA, tedy předpokládám model pro Severní Ameriku, ale oba mají uveden VA panel. Ale rozhodně zvážím ten Philips Oled706.
jike
Junior

Odeslat příspěvekod Pebu86 28. 5. 2022 06:18

Sám vlastním Philips Oled jen předloňskou generaci a obraz mam nastavený na noční režim i přes den. Schvalně sel si po dlouhé době pustil na youtube 4k HDR a nic krásnějšího jsem neviděl. Podle mě svítivost bohatě dostačuje i přes den. A wou efekt stoprocentně zaručen.
Pebu86
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 5. 2022 06:47

Pebu86: Na svítivost OLED nadávají vesměs lidi, co to v reálu nikdy neviděli a jen si přečetli teoretické hodnoty. Že OLED díky vysokému kontrastu nemusí pálit jak LED, či QLED neberou vůbec v potaz. Taky na OLED LG používám noční režim i ve dne a v HDR u her jsem musel snižovat jas, protože to bylo v přítmí pro oči už nepříjemné.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 28. 5. 2022 07:53

Rozdíly mezi x85j a x93j https://www.covybrat.cz/televize-sony/
Schválně jsem koukal jestli jde u 706 uplatnit prodloužená záruka na 5 let gratis a bohužel ne. Recenzí na 706 moc není, ale krom ovladače, 3stranného osvětlení Ambilight, barvy rámečku a jiných nožiček je totožná s řadou 806 na kterou najdete recenzí hromadu
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 28. 5. 2022 09:45

Dobrý den, všichni nemáme stejné oči, takže posuzovat jen podle sebe je nesmysl. Pro mě je svítivost OLEDU prostě nízká. Citlivost očí na světlo mám nižší, za šera špatně vidím, v životě jsem nepotřeboval sluneční brýle. Zato podle lékařů mám tzv. ženské oči, tzn. že rozlišování odstínů barev mám oproti jiným mužům nadprůměrné. Z toho plyne, co vyhovuje jednomu nemusí stačit jinému.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 5. 2022 21:04

Recenzi (test) Philips 55OLED806 lze najít na našem webu avmania.cz.

Kutil71 všichni skutečně nemáme stejné oči. Bohužel se k OLEDům čím dál víc vyjadřují lidé, kteří tuto technologii okusili opravdu nedostatečně. Následně z nich padají věci, které zbytečně škodí. Trochu se zdráhám použít výraz lži. Nicméně vědomě sdělená nepřesnost/nepravda je prostě lží.

Pak je zde právě určitý osobní rozměr, kdy jak píšete a já tuto větu používám velmi často taky, nemáme stejné oči. OLED nemá plošnou svítivost jako mají LCD, což ví většina lidí. Nicméně pakliže jde o svítivost v menším prostoru, řekněme „bodovou“, pak OLED může dosahovat dokonce nad hodnoty některých LCD. Nemalou roli v rámci pocitového rozdílu mezi barvou bílého a černého pole má i, dá se říci, nekonečný kontrast a možnost práce s černou na úrovni bodu. Temnota černé, kterou OLED umí, na rozdíl od valné většiny LCD, vytvořit, je prostě základem k vynikajícímu kontrastu mezi černou a bílou.

Mnoho uživatelů, byť se nejedná o pravdivou informaci, často popisuje tragické výsledky u sledování OLEDů přes den. Sám, podobně jako to je zde uváděno, mám u OLEDu (LCD mám doma taky), staženo podsvícení na asi 15 bodů ze 100 bodové stupnice. Stav si přes den nechávám doregulovat automatikou podsvícení. Nicméně naznačená hodnota určuje, že i při velkém světle v místnosti se televizor nerozsvítí do, pro mě, neúměrné podoby.

Vaše oční vada/nedostatek/anomálie je samozřejmě spojena s potřebou určité kompenzace v rámci případného sledování televizoru. Evidentně preferujete LCD. Vyhovuje Vám. Nicméně pokud není Vaše vada tak rozsáhlá, aby bylo nutné aktivovat kontrast a podsvícení naplno, je velmi zajímavé, že OLED má pro Vás nedostatečnou svítivost. Mám v rodině člověka, který má zásadní oční problém. Ten potřebuje věci vidět mimořádně kontrastně. Právě dobře nastavený OLED mu poskytuje, právě pro vysokou kvalitu černé a její odstup od lokální bílé (tedy neplošné), vyšší kvalitu zážitku.
Výše uvedeným v žádném případě nezpochybňuji Vámi napsané. Neznám Vás, nejsem Váš oční lékař. Shodneme se na tom, že je třeba vždy vybírat individuálně. Mně pouze vadí „příběhy“, které si někdo cucá z prstu (tím rozhodně nemyslím Vás). Konkrétně narážím na pár informací z dalších vláken (nejen) na tomto fóru.

Čtu tam, jak je OLED k ničemu, jak se lidé trápí při sledování sportu, třebas hokeje, jak místo bílého ledu sledují led žlutý. Přiznávám, že jsem se dnes na OLED Sony A83J u hokeje taky trápil. Ovšem nikoliv kvůli nekvalitě obrazu, ale z důvodu podání hry našeho mužstva, které, z mého skromného pohledu, neodpovídalo nasazení pro semifinálový zápas mistrovství světa. To je tak na okraj.

Ještě si obecně dovolím doplnit informaci pro všechny. Když mně svítí slunce do místnosti na televizor, tak si zatáhnu závěs, rolety, žaluzie. Představa, že takto budu sledovat i LCD televizor, jen s tím, že si tam prásknu podsvícení naplno, je naprosto nemyslitelná. Ono totiž to svícení sice vypomůže, ale nemusí vypomoct zcela. Jedná se o několik faktorů, které vstupují do hry. Kromě jiného kvalita antireflexního filtru, jeho poziční účinnost a v návaznosti na to i pozorovací úhel dotyčného. Přeřvávat světlo světlem nemusí být ideální. I nevhodná nastavení dokáží způsobit třebas bolest hlavy. Podobně je tomu u PWM podsvícení, které je tím poměrně známé.

Přátelé, kupte technologii, která konkrétně Vám vyhovuje. Vše má své klady a zápory. OLED stejně tak LCD.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 17. 6. 2022 20:19

Ahoj, vkradu se do tohoto vlákna,

pomalu pokukuju po nové TV, náhradu za Samsunga UE55RU8002, který odešel.
Líbí se mi nahoře zmíněná Philips PUS9206, která se doprodává,
má Android, Ambilight, VA panel.
Oled jsou dražší a vzhledem k určení, kdy TV jede přes den většinou dětské pořady, tak jsem to zavrhnul. Večerní filmy koukáme párkrát do měsíce.
Tak jsem se chtěl zeptat, zda má smysl to urychlit a koupit,
nebo třeba počkat na PML9507, ale nikde jsem nenašel, jaké by mohly být stanovené ceny a kdy se začne prodávat.

Díky
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 6. 2022 07:48

V dnešní době je více než kdy jindy těžké řešit ceny a bohužel i to, zda konkrétní modely budou (a kdy) dostupné. Platí staré známé - potřebuji TV, kupuji TV. Chci TV, kupuji TV.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pebu86 18. 6. 2022 08:05

https://www.exasoft.cz/philips-55pus920 ... 00681.html zde je i pětiletá záruka s dopravou zdarma. Myslím si, že je to dobrá tv, bohužel sem ji naživo neviděl, ale VA panel se 100 hz je solidní základ. Navíc je tu možnost 30 dní na vrácení.
Pebu86
Junior

Odeslat příspěvekod Bošu 18. 6. 2022 17:53

Díky za rady, půjdu do ní. Za ty peníze a s touto zárukou to je super :-)
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků