Alternativy k Samsung QE65Q95TD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Antarian83 11. 8. 2022 15:39

Zdravim, chtel bych vas poprosit o pomoc jelikoz teto problematice moc nerozumim.

Kazdopadne mam 55 palcovou televizi a rad bych poridil vetsi na sledovani netflix, disney+, amazon prime, hbo max a plex. Zkratka filmy. Mam jeste skylink a normalni pozemni signal, ale televizy krome.sledovani filmu jinak moc nevyuzivam.

Chci se zeptat na mozne akternativy v cene do rekneme 20 tisic +/-

Tato televize mi prijde jako dobra dle recenzi, ale je starsi a proto nedokazu posoudit jeji kvality vuci jinym televizim novejsiho data a treba nizsi tridy.

Znacky tcl, samsung, lg, android tv (sony, philips). Tyto by meli podporovat aplikace, ktere pouzivam.

Predem dekuji za jakykoliv tip na pripadne jinou tv nez tento samsung.
Antarian83
Junior

Odeslat příspěvekod Antarian83 11. 8. 2022 19:16

Jinak dalsi televize, ktera mi v techto cenach padla do oka je: Hisense 75A72GQ coz je tedy asi Hisense 75A7G.
Samozrejme je mezi nimi rozdil ve velikosti, nedokazu nijak posoudit kvalitu obrazu a pak u hisense je obecne problem operacni system (absence hbo max - to ale dejme tomu asi dodaji, a absence prave skylinku, i kdyz budu to mit pripojene naprimo na satelit, takze mi to az zase tolik nevadi. Kazdopadne je to nevyhoda)
Antarian83
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 11. 8. 2022 19:46

Vzhledem k rozpočtu to bude všechno o kompromisech. Na mini LED TV ani OLED to nestačí.
Samsung má, bohužel, docela špatný zvuk, na filmy by to asi chtělo i samostatné zvukové řešení.
TCL, Hisense, to je hodně podobná kvalita. TCL má hodně zajímavou novou řadu C835 s mini LED podsvícením, jinak za trochu vyšší cenu, než máš limit, pořídíš jen C735, případně loňskou C825. Všechno jsou to QLED s dobrým obrazem i zvukem.
U LG by stála za úvahu asi až QNED91 řada, Nanocell bych se vyhnul, podle mnoha recenzí se moc nepovedla.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Antarian83 11. 8. 2022 20:18

No rozpocet je flexibilni :-) jen se chci vyhnout tomu jak to dopadne vzdy ...

Zacnu na 20 a koncim na 60 a tak to mam se vsim :-)

Po pravde netusim ani jestli rozpoznam rozdil v kvalite obrazu nebo zvuku, aktualne mam Philips 55PUS7303 a vlastne mi to neprijde spatny az na sekajici se system, nutnost restartovat android a je to male + bych mozna pridal jeste ze pokud by tv fungovala lepe obzvlast za svetla tak to by bylo velke plus, tady opravdu ve filmech pres den tmave sceny skoro nevidim.

Takze to je mozna jeste jedna informace, nekoukam uplne z uhluale uplne naprimo nejsem ... spis tak 20 stupnu rekneme a vetsinou nikdy nekoukam v uplne tme. Kazdy vecer koukam na 4k filmy a serialy, ale zkratka si u toho svitim, nekdy mene a nekdy vice.

Nejsem si jisty jaka technologie je na podobny styl nejvhodnejsi.
Antarian83
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 11. 8. 2022 20:39

OLED mají lesklé panely, takže pokud máš někde proti obrazovce zdroj světla, stačí i malá lampička, bude se odrážet jako v zrcadle, ale samozřejmě je to problém i pro LED TV.
Ideální je dát nějaký menší zdroj za TV, jednak to snižuje únavu očí a pak subjektivně zvyšuje kontrast obrazovky.
Problémem u levných HDR TV je nízký celkový jas, zpravidla jen kolem 400 cd/m2, což je pro HDR úplný základ a žádný velký efekt to nepřináší. Taky frekvence panelu bude jen 50Hz.
Jak už jsem psal, je to o velkých kompromisech. A čím větší úhlopříčka a nižší rozpočet, tím více kompromisů.
YT je plné recenzí různých modelů, stačí pohledat, ale napřed se musíš rozhodnout, jak velkou TV vlastně chceš a od toho se posouvat dál, dle parametrů a požadavků.
Můj soukromý tip na velkou TV za dobrou cenu a s prodlouženou zárukou na 5 let je TCL 75C725
https://www.alza.cz//75-tcl-75c725-d630 ... 7a#recenze
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Antarian83 11. 8. 2022 21:11

Tak to studuju, snazim se a hledam, ale samozrejme me z toho pak snadno vychazi ze ten samsung a zrejme i stary bude obrazove lepsi (vyrazne vetsi jasnost, lepsi prace s odlesky atd.) nez ten hisense, tcl atd ... alespon v podobne cenove kategorii...

Ale ten rozdil je samozrejme hlavne v te velikosti.

Ten samsung je pouze 65 palcu takze porovnavam neporovnatelne a nejdriv je potreba si rict 75 nebo 65...
Antarian83
Junior

Odeslat příspěvekod xray21 12. 8. 2022 09:57

Tahle TV z Datartu by mě taky zajímala. Parametrově vypadá hodně luxusně. Je sice starší a má asi jen jedno HDMI 2.1 ale zbytek je +- stejný jako nové modely. Někde se řešilo, že je IPS. Proto asi ta cena.
xray21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duffson 12. 8. 2022 10:21

tombas píše:Vzhledem k rozpočtu to bude všechno o kompromisech. Na mini LED TV ani OLED to nestačí.
Samsung má, bohužel, docela špatný zvuk, na filmy by to asi chtělo i samostatné zvukové řešení.
TCL, Hisense, to je hodně podobná kvalita. TCL má hodně zajímavou novou řadu C835 s mini LED podsvícením, jinak za trochu vyšší cenu, než máš limit, pořídíš jen C735, případně loňskou C825. Všechno jsou to QLED s dobrým obrazem i zvukem.
U LG by stála za úvahu asi až QNED91 řada, Nanocell bych se vyhnul, podle mnoha recenzí se moc nepovedla.


Ahoj, mas zkusenosti s tim mini LED? Zajimave vychazi i model 65C825 (Datart 25k)...v cem je lepsi/horsi nez ostatni LEDky nebo i LG OLED65C12? U OLED jasne, cerna je nejlepsi..ale kdyby clovek porovnaval komplet parametry?
duffson
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 12. 8. 2022 11:48

1) Ten Samsung má opravdu výborné parametry, vzhledem k ceně.
2) Mini LED je výrazně vyspělejší technologie přímého zadního podsvícení s rovnoměrnějším rozložením podstatně většího počtu miniaturních LED (řádově tisíce) v porovnání s konvenčním Direct LED podsvícením.
Hlavní výhodou je minimalizace bloomingu - prosvítání podsvícení kolem světlých objektů na černém pozadí, vlivem většího počtu samostatně ovládaných zón a celkově vyšší jas panelu.
Popravdě letošní modely TCL C835 a C935 udělaly v tomto ohledu dost velký pokrok.

OLED si někde pečlivě prohlídni, jestli by ti nevadil ten lesklý panel, pokud máš více osvětlenou místnost.
Nevýhodou levnějších OLED je obecně nižší CELOPLOŠNÝ jas, který dosahuje jen kolem 150 cd/m2. Špičkový jas na malé ploše může dosáhnout až 1000 cd/m2 (i víc, dle modelu a panelu).
Někomu může vadit, že když se zvětšuje bílá plocha v obraze, TV může automaticky snižovat jas, což působí rušivě.
Já na to nejsem žádný expert, projdi si nějaké recenze a videa a posuď sám, co by pro tebe bylo lepší.

No ale obecně platí, že čím větší TV, tím líp :)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Antarian83 12. 8. 2022 12:46

Vyber se smrskl na toho samsunga q95t (panel by mel byt va a velmi dobre zvladat odlesky s vysokou brightness a slusnym hdr)

V tech 65 palcich za 20 asi nic lepsiho nesezenu a oled bych zrejme za tyto penize ani nesehnal a dle zminenych nevyhod ani nemusi byt nejlepsi volbou.

Ze 75 je ten vyber extra omezeny
Samsung UA9000, philips pus 7906 nebo 8506 v pripade 70ky, hisense a7g,tcl c725, lg ale tam mi prijde ze v tehle cene neni vubec co vybrat .. respektive je tam nejaka up7700 up7800 a pak ty nano 7 a 8 rada, ale tady moc ani nepoznam co je to za roky vyroby.
Antarian83
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 8. 2022 20:53

Během několika týdnů by na avmania.cz by měl být test velmi zajímavého modelu miniLED od TCL... jen zákulisní info pro zájemce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Antarian83 13. 8. 2022 17:13

Tak nakonec jsem vzal ten samsung qe65q95td :-)

Doufam ze mi na tom deti neulomej ten one connect kabel :-) kdyz jsem videl kolik stoji :-)

Nakonec jsem si to prohlizel primo na prodejne a ten samsung au9000 byl takovej no nemelo to jas...

Plus jsem samsunga videl vedle nejakych oled a to mi tem samsung obrazove prisel lepsi.
Respektive bila byla opravdu bila a ne modra, odlesky na tech oledech byly opravdu horsi.

Jedine co mi na tech oledech prislo lepsi byli pozorovaci uhly, kde je ten rozdil opravdu obrovsky a to je zrovna tahle sonka lepsi nez ty jine televize s va panely co jsem tam videl.

Ps. Tem oled atd. Muzou mit blbe nastavenej, ale subjektivne mi na tom qledu prisel ten obraz hezci, ackoliv to nebylo nic vyrazneho. Byl to nejaky kousek od lg spis z nizsi rady.
Antarian83
Junior

Odeslat příspěvekod Michael10 13. 8. 2022 19:54

TV na predajniach nemusia byť zrovna zle nastavené a ruku na srdce 85% ľudí ani to príchode domov s novou TV nastavenia nerieši... proste to niejak hraje. Každopádne dojem z TV doma a na predajni je diametrálne odlišný. Doma má každý špecifické prostredie.

Čo sa týka k výberu TV si myslím že budeš spokojný. Do danej ceny vo veľkosti 65" lepšia možnosť nebola.
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod Antarian83 13. 8. 2022 23:00

Tak jsem si s tim pohral a nastavil to dle rtingu a sd obraz je ted skvelej :-)

Musim rict ze to defaultni nastaveni nebylo optimalni pro tv signal. Zapnul jsem fotbal a trava doslova svitila.

Nyni koukam na hdr na netflixu a obraz je paradni. Jen si musim poridit jeste nejaky televizni kreslo :-) zatim lezim na zemi cca 2m od obrazovky (to mi subjektovne prijde asi jako optimalni vzdalenost)
Antarian83
Junior

Odeslat příspěvekod xray21 15. 8. 2022 08:24

Co jsi měl předtím za TV. Ja na tu TV koukal naživo v Chrudimi a vedle ní měli ještě QE65QN91A. 95TD mi přišla taková jak když prosvítá podsvětlení displaye hodně. Taková šedá v rozích když běžel tmavý obraz.
xray21
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků