Málo plynulý obraz při rychlých scénách

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pajtru 19. 9. 2022 08:28

Koupil jsem TV QLED od JVC 55VAQ8135
obraz je hezký ale jen ten, kde se málo pohybuje děj. KOukám třeba na motorky a ty jsou dost neplynulé. Nevím jak to popsat ale chybí tam při rychle pohybujícím ději plynulost a je to takové trhané. Více znatelné je třeba letecký pohled na motorky, kdy se už i hůře rozpoznává děj.
Zdroj třeba motorek je NOVA SPORT přes KUKI. Internet máme rychlý - obraz jako takový se neseká, nekostičkuje, nevypadává - jen ta plynulost pohybu...
Zkoušel jsem si hrát s nastavením v TV ale nic podstatného se nezměnilo. Režim SPORT je obdobný jako standard nebo FILM. Položka adaptivní řízení jasu by snad měla nastavovat vkládání mezisnímků nebo tak jsem to pochopil - ale i když dám položku na nejvyšší hodnotu, tak je to obdobné.
Dokáže mi někdo poradit. Je to typem TV, technologií QLED, špatným kusem, zdrojem signálu (na youtube je stav obdobný) či chce TV nastavit (kalibrovat). Pokud to umím někdo nastavit, rád za to zaplatím (Praha).
Není tp úplně nejobyčejnější TV ale pokud řeknete, že je vhodné koupit nějakou dražší, tak ji vyměním.
Hlavní TV máme OLED od Panasonicu a tam je obraz dobrý (stejný pořad a také přes KUKI)

děkuji
pajtru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 19. 9. 2022 08:38

Za tyto problémy ve většině případů může právě aplikace třetí strany, v tomto případě KUKI. Podívej se do nastavení obrazu v aplikaci, zda tam není něco špatně např. rozlišení, obnovovací frekvence apod., pokud tam takové nastavení je.
Externí krabičky na tom většinou bývají lépe než vlastní aplikace na slabším procesoru TV.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pafes 19. 9. 2022 10:01

Televizory mívají funkci pro vyhlazení pohybu, každý výrobce jí říká jinak (v menu Samsungu jde o položku Auto Motion Plus, Sony používá Motionflow, LG má TruMotion, u Philipsu hledejte Perfect Motion Rate). Jak ji pojmenovali u JVC, nevím. Dá se vypnout případně nastavit, jak moc má působit, bývají také připravené různé profily. Principem je dopočítání dalších snímků mezi ty vysílané. Hledejte v menu nastavení obrazu.
pafes
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj2 19. 9. 2022 14:20

Robi ti o iste (zaseky), ak kukas nieco naprikal cez USB port? napriklad film?

Ja napriklad:
1,Ak kukam Skylink Live TV cez Android Nokia UHD box (HDMI1 vstup) a ARCHIV, tak pocitujem zasklby obrazu.
2, Ak kukam Skylink TV cez Satelit a STB box (HDMI2 vstup)= ziadne zasklby
3, Ak filmy cez USB port = tiez v pohode (90% filmov. Tam to zavisi od kompresie a kodeku videa)
Cize, da sa tym odhalit v com moze byt problem...ci to pocitujes stale, alebo iba pri urcitej "specifickej sluzbe"

EDIT: kukam, ze pises, ze na druhej TV to nerobi...tak to "nem dobre znamenie" :oops:
bylinnycaj2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pajtru 24. 9. 2022 15:38

Tak jsem vše vyzkoušel a asi bude problém z části na slabém CPU samotné televize. Pohybující obraz je ošklivý z aplikace v TV, který je upscalován do 4K (nevím, jak ho přepnout do FullHF). Při připojení STB TEsla XA 400 je při nastavení 4K 60Hz obraz taktéž ošklivý - po přepnutí v STB na FullHD je to o poznání lepší a dá se říci že i sledovatelné.

Očekával jsem, že u TV za 15000Kč toto nebude problém a díky Androidu nebudeme mít 2 ovladače a další krabičku.

Máte někdo zkušenost s TV TCL P735 nebo P638 z pohledu ovládání a funkce TV z interní aplikace KUKI ?
pajtru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 24. 9. 2022 18:40

Teď byla v akci za super cenu 55” TCL C835.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 24. 9. 2022 19:05

tombas píše:Za tyto problémy ve většině případů může právě aplikace třetí strany, v tomto případě KUKI. Podívej se do nastavení obrazu v aplikaci, zda tam není něco špatně např. rozlišení, obnovovací frekvence apod., pokud tam takové nastavení je.
Externí krabičky na tom většinou bývají lépe než vlastní aplikace na slabším procesoru TV.


Zkus úplně jiného providera ( nekaka zkušební doba zdarma- myslím TMO měl týden - mesi ) a jiný kanál s motorkama.
Jestli to bude stejné. Většinou je to problém ve vysílání. Provider x odesilani x servery. Jeden fotbal z Itálie vypadá jinak než v tu samou chvíli fotbal z Anglie.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků