Nová TV 55", dobrá cena, TCL?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cosmicboy 24. 3. 2022 20:16

Po dlouhém hledání na webu jsem narazil na informaci, že minulý rok Google oficiálně deaktivoval aplikaci Fotky pro systém Android (Google) TV z důvodu nějaké chyby. Tato aplikace však doposud nebyla pro TV obnovena, těžko spekulovat o důvodu. Takže skutečně jen přenášet obraz z mobilu.
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod cosmicboy 15. 4. 2022 16:42

Po delší odmlce si dovolím zase položit dotaz, možná bude odpověď i pro jiné TCL modely... Dnes se dítě zmocnilo dálkového ovladače a "nějak" nastavilo, že tlačítko P+/P- nepřepíná programy, ale vstupy... Netušíte někdo, prosím, kde to nastavit zpět? Už jsem v TV prolezl snad vše, ale nikde to nemůžu najít...
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 4. 2022 16:52

Vydělat baterie z ovladače na pár minut nepomohlo asi, že?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cosmicboy 15. 4. 2022 17:24

Bohužel vyndání baterií nepomohlo. Myslím, že to bude nějakým nastavením, ale netuším, kde... Tento problém mám u obou ovladačů, prostě P+/P- přepíná jen vstupy. Pokud ale pustím SledovaniTV, tak v této "aplikaci" se zmíněné tlačítko chová správně.
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod vitsim1 16. 4. 2022 07:05

Zdravím všechny,
zakoupil jsem minulý týden v Datartu TCL TV model 55C725 a řeším, že se nezobrazuje správně diakritika u českých titulků, pokud jsou v kódování ANSI Central European (1250).
Obrázek
Zkoušel jsem defaultní přehrávač, Kodi i VLC - v těchto aplikacích je i možné měnit kódování, ale ať nastavím cokoliv, tak se stále "ěščřžýá" nezobrazuje správně. Pokud titulky uložím ve znakové sadě Unicode UTF-8, tak se zobrazí normálně.
Volal jsem na podporu TCL a tam mi sdělili něco v tom smyslu, že v dnešní době si nikdo přece filmy nestahuje a že to je ochrana proti pouštění nelegálního obsahu, stejně jako nahrávání na HDD a že se s tím nedá nic dělat a jestli mi to vadí, tak můžu TV vrátit do 14 dnů...
Ano, budu sledovat filmy převážně z Netflixu/HBO Max/Blu-ray, ale mám na HDD uložené staré filmy, které se třeba nedají ani s českými titulky nikde online sehnat.
Pokud si tedy budu teď chtít pustit nějaký film, tak musím zapnout notebook, otevřít titulky v poznámkovém bloku, dát uložit jako a zvolit kódování UTF-8...
Všiml jsem si, že pokud vložím HDD, nebo flash disk, který je pojmenovaný s diakritikou, tak se místo háčků a čárek zobrazují nějaké čínské znaky. Připadá mi to, jak kdyby nějaký systémový jazyk neuměl to kódování Windows 1250.
Obrázek
To samé v Google Home:
Obrázek
Trochu mě zaráží, že jsem pročítal všechny diskuze a recenze a nikde jsem nenašel ani zmínku, že by toto někdo řešil.
Měl jsem verzi OS: V5.2.0 (V8-2111260-MF1V520), aktualizoval na V5.2.0 (V8-2201110-MF1V520), ale chová se to stále stejně.

Další problém na který jsem včera narazil byl s ambientním režimem. Měl jsem tam nastavené, že se mají zobrazovat vybrané alba z Google Fotek. Normálně to pár dní fungovalo a poté to zničehonic začalo zobrazovat pouze předinstalované fotky, které byly v galerii. I když jsem to měl v Google Home správně nastavené a vyzkoušel jsem všechno možné - prošel celé nastavení, ale nic nepomohlo. Vyřešil jsem to až tou aktualizací na V8-2201110-MF1V520, kdy se zároveň provedl reset do továrního nastavení.
Tak snad to byla nějaká ojedinělá chyba, která se nebude opakovat.
TV jsem kupoval za 12100 Kč, tak mi to přijde za tu cenu celkem OK a nechtěl bych ji vracet. Měl jsem strach, že menu bude pomalé a zasekané, ale zatím to jede svižně. Je to moje první 4K televize, tak jsem z barev a obrazu nadšený. Je mi ale divné, že by s těmi titulky nešlo nic dělat, když 10 let stará Samsung TV s tím nemá problém a titulky zobrazuje korektně. Nedá se např. stáhnout nějaká aplikace, která by to uměla opravit?
Jo a ještě jestli je normální, že při zapnutí "clear led motion" začne obraz strašně blikat, až se mi z toho dělalo zle.
https://photos.app.goo.gl/t4ibj7vc8UFXnibJ8

Tak jsem se chtěl zeptat, jestli to už někdo neřešil a případně na jaké další bugy jste narazili.

Díky moc.
vitsim1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 16. 4. 2022 09:09

Píšeš, že jsi četl recenze a nic nenašel. Pokud se mrkneš na TCL testy v rámci avmania.cz webu, zjistíš, že se tam popisují, či jsou v mínusech zaneseny, problémy s překladem. Bohužel toto je výtka vůči TCL televizorům. Jejich nedotaženost hodně mrzí.

Titulky si dokážeš přehodit na UTF8, tam fungují korektně CZ znaky. Nebo bys musel přehrávat přes Serviio v PC/NTB, které umí titulky přechroustat v jiném formátu a třeba i „vypálit“ do filmu.

U teletextu lze taky českou diakritiku vykouzlit, nastavením vhodného kódování/režimu.

https://avmania.zive.cz/recenze-televiz ... est#part=1
https://avmania.zive.cz/tcl-65c815-stoh ... -tv#part=4
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cosmicboy 18. 4. 2022 17:45

Konečně se mi povedlo obnovit správné fungování tlačítka P+/P-, jak jsem se nedávno zmiňoval, že přestalo přepínat programy, ale přepínalo vstupy. Takže: v menu HbbTV jsem vypnul funkci cookies a bylo spraveno :-). Nevím, k čemu tam je, nicméně jsem ji opět zapnul a tlačítko funguje stále správně. Tak jen pro info, kdyby se to také někomu stalo, ať nemusí zoufale zkoušet možné i nemožné :-).
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod tspdite1 7. 5. 2022 21:57

dobry den, koupil jsem na zaklade zdejsich rad TV TCL 55C725, a i presto, ze jak zde tak na jinych cz strankach se pise, ze jde nainstalovat o2 tv - tak ji v google play nemam

adroid 11 je nainstalovan v TV vse aktualizovae

nasel jsem si navod jak nahrat o2tv pres app, ale mel jsem zato, ze jde jiz vse i oficialne pres google play ? nebo doslo k nejake zmene a O2 zase apku stahla pro TCL televize ?

dekuji
tspdite1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 7. 5. 2022 23:19

Oficiální O2 app na Google Play sice je, ale rozhodně není dostupná pro všechny značky a modely televizí. Není to jen o verzi Androidu, ale i o značce TV.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cosmicboy 29. 5. 2022 06:18

Kdyby měl někdo o TV zájem, jak v DatArtu ji přes VIP mají za nacelých 11500 Kč. Myslím, že se jedná o luxusní cenu :-).
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod cosmicboy 27. 9. 2022 16:16

Mohu se zeptat co znamená, když se pod logem TCL rozsvítí 4 LEDky? Nikde jsem to nenašel, netuším s čím mají souvislost.
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 9. 2022 16:33

Možná je o tom zmínka v návodu formátu pdf, který lze stáhnout z webu výrobce. Mělo by to být spojeno s hlasovým vyhledáváním přes mikrofon integrovaný do televizoru. Je na něm šoupátko. Pak se ještě aktivuje/potvrdí aktivace přímo v televizoru.

-- 27. 9. 2022 17:35 --

Ono vyhledávání/ovládání, ale funguje jen v některých jazycích. Typicky angličtině. Takže, když si menu přehodíš do angličtiny, budeš mít v nastavení i nějaké položky navíc, které se týkají právě tohoto. Jestliže přepneš elektronický posuvník a potvrdíš nějakou hlášku, můžeš využívat příkaz OK Google, tj. asistenta.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cosmicboy 27. 9. 2022 16:43

Děkuji za rychlou reakci, skutečně to má souvislost se šoupátkem na mikrofon.
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 9. 2022 17:06

Je tam drobný zádrhel. Totiž když to celé zpět zase nevypneš a přehodíš se do CZ prostředí, za určitých okolností zůstane svítit čtveřice diod. Takže... v ENG prostředí to musíš zpět deaktivovat, přehodit šoupátko a pak se přesuneš do CZ prostředí. Ale pozor, stále to může svítit. Takže je třeba udělat restart TV. Nikoliv reset, ale stačí RESTART z menu.

On to není úplně problém na straně TCL, bo s tím, co jsem zažil, mají problémy i některé další androidí telky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cosmicboy 27. 9. 2022 17:52

Tomu se říká kouzlení s nastavením :-D. Ještě jednou moc díky za vyčerpávající a rychlé odpovědi!
cosmicboy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků