Výběr TV 58-60" 15 000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sedli02 2. 10. 2022 09:42

Je mi to jasné, a přesně jak píšeš, tak to možná dopadne. A ano vlastně jsem neodpověděl, používám to jako 3 monitor (občas jsme na tom s ženou hráli nějakou multiplayer hru), takže tam těch 30Hz je prostě málo.
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 2. 10. 2022 10:51

Jo, to chápu. Největší problém je v tom, že ani v testech a recenzích nikdo nezkouší propojit PC s TV 15m dlouhým HDMI kabelem. V různých diskusích se dočteš, že je to velká loterie a záleží na síle signálu i citlivosti vstupu apod. Kvalitní kabel je samozřejmě podmínkou.
Jinak existují extendery - zesilovače signálu, které dokáží prodloužit dosah až na 40m.
To je ale investice navíc a vyplatila by se nejspíš jen v případě, že bys s TV jako takovou byl spokojený, což podle toho co píšeš, úplně nejsi.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedli02 2. 10. 2022 11:28

A jaký by jsi případně doporučil ten extender - můžu ho schválně vyzkoušet, jestli to vůbec pomůže. Jestli bude za nějaký rozumný peníze. Stačí na HDMI 2.0 na 15m. Kvalitní kabel si myslím, že jsem snad vybral (povinnost toho, aby byl 2.0 a více). Potom už tam byl kabel za 2 násobek ale pro až 8K, což mi přišlo nadbytečný.

TV jako taková se mi i celkem líbí (systém a spousta aplikací a nastavení, obraz, design) , ale například další co mi u ní vadí - mám k ní připojený digital outputem domácí 5.1 kino SONY a u bývalé JVC se při zapnutí TV samo zapnulo a dalo se ztlumit pomocí ovladače k TV (najednou se tlumil domácí kino i TV) v tomhle případě můžu dát naplno ovladačem k domácímu kinu a pak až ovladačem k TV (není to asi nic proti ničemu, dám ozvučení domácího kina na max a pak budu regulovat TV) jenže jak to bylo takhle "spárované" tak se to domácí kino samo zapínalo i vypínalo rovnou s TV. Zde musím sahat po ovladači k TV - zapnout a nábledně si zapnout domácí kino. V nastavení TV u zvuku ani není navíc označený audio digital výstup, takže mám teď nastaveno ozvučení na "sluchátka" aby nehrál najednou zvuk z repráků TV i domácího kina - dělá to velmi nepříjemnou ozvěnu.

Takže jak píšeš, nakonec ji vyměním. Už pokukuju po tý Philipsce :D
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 2. 10. 2022 11:54

Na 15m je už lepší použít optický hdmi kabel. Pak to půjde bez problemu. �
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedli02 2. 10. 2022 11:59

Pokud by mi ten kabel nefungoval u JVC 4K@60Hz neřeknu ani popel a samozřejmě ho vrátím a vezmu ten dražší. Kabel však fungoval a nyní u jiné TV nejde, nevidím tedy chybu jinde než v TV. Navíc dát 800 za kabel, aby mi teď doma zůstal navíc a dát 2000 za další mi přijde už docela hodně peněz jen za propojovací kabel.
sedli02
Junior


Odeslat příspěvekod MgX 2. 10. 2022 17:15

sedli02 už jsem to tu psal mockrát. Mám doma několik HDMI kabelů, protože někde funguje ten, jinde onen. A to prosím na dva až tři metry. Ty to máš podstatně dál. Zkusil bych prostě přes net koupit dva, tři jiné kabely, anebo jak bylo naznačeno ten dražší optický HDMI a zkusil bych. Jestli nepůjde, je to jasné. TV vrať.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedli02 2. 10. 2022 19:48

tombas: Děkuju, objednáno

MgX: Být to jediná vlastnost co mi na TV vadila asi bych to řešil, ale já mám ten kabel veden v lištách podél celé místnosti a jen vyndání a znovu natažení jiného kabelu je přibližně hodina práce (odlištovat, odtáhnout gauč, tv stěnu, PC stůl a vše zpět). TV jsem dnes vrátil a vyzvedl Philips, design je opravdu hezký a ambilight je taky docela fajn věc navíc. Viz obrázky.
IMG_20221002_204009_resized_20221002_084140897.jpg

IMG_20221002_203032_resized_20221002_084141002.jpg


Menu mi zde přijde trošku přehlednější, ale také ne tolik intuitivní, obraz bych řekl, že je snad i lepší a dokonce už v základním nastavení má výraznější a přirozenější barvy, ani jsem neměl nutkání to měnit. Domácí kino se zde vypíná i zapíná automaticky (i když zde také není možnost: Výstup zvuku-> digitální; Ale jen pouze možnosti : Repro TV, Zvukový systém HDMI, Repro TV vypnuto... Takže nutnost nastavit Zvukový systém HDMI a v nastavení "více možností" ještě přepnout u nastavení digitálního zvuku na stereo(bez komprimace). Co se mi také líbí je vzhled celé TV, broušený kov je moc pěkný, masivní stojan z kovu a také ovladač je laděný do černé broušené, opravdu hezký design.
Kabel HDMI také přenáší na 4K@60Hz ale ještě pořád tam vidím pár zelených teček (pouze na černé celé obrazovce) nicméně už to není tak rušivé, vyzkouším tedy ten repeater, jestli pomůže. Je lepší ho v případě 15m kabelu dát hned k TV nebo k PC(předpokládám že k TV, ano píšou zapojit doprostřed, ale to v tomto případě možné není) ?
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 2. 10. 2022 20:05

Nebudu komentovat vše, takže jen stručně.
Některé věci v nastavení jsou spojeny se systémem Android/Google TV, takže tam si možná pomůžeš jedině s TV, která má vlastní systém. A možná taky nepomůžeš.
Repeater se zapojuje co nejblíže zdroji, takže dej 1-2m dlouhý kabel do PC, pak repeater a do něj ten 15m HDMI.
Ta Philipska je pěkná, tak ať jsi tentokrát spokojený.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 10. 2022 20:20

sedli02 vyjádřil jsem se k HDMI. I tady, pokud vidíš zelené tečky, je jasné, že něco nefunguje jak má. Hotovo.

Jestli Ti jakýkoliv výrobek nevyhovuje, vrať ho a kup jiný. To je správný postup. Takto postupuješ. Máš Philips. Ať slouží!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedli02 2. 10. 2022 22:34

MgX: ano pardon, chtěl jsem ti odpovědět jen k tomu HDMI a zapoměl pak oddělit celou tu recenzi TV, která měla být obecná.

Ano neříkám, že to funguje jak má, proto vyzkouším repeater, jen je mezi TCL a Philipskou velký rozdíl. TCL prakticky ani nechtěla zapnout obraz na 4K@60Hz a problikávala a asi 1 z 10 pokusů (odpojit, připojit fyzcky kabel) se chytla a bylo to tak z 20% pokryto zelenými tečkami o velikosti kolem 9pixelů. Philips se chytí okamžitě přenáší obraz a je zde tak 3-5% zelených teček o velikost 1 px. Žena si toho ani nevšimla při koukání na seriál, já to zahlíd právě v černých scénách a zatím přepnul na 4K@30Hz, než zítra vyzkouším repeater.
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod sedli02 3. 10. 2022 09:48

Dneska vyskočila sleva na TCL na Alze:
https://www.alza.cz/58-tcl-58p635-d7389 ... 0630591%7E
pod 10 tisíc je to už hodně slušný...
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 3. 10. 2022 11:16

A nebude to ta, co jsi jim vrátil? :D
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tielk100 3. 10. 2022 12:03

To jich vratil celkem dost.Alza-Posledních 89 ks . :-)
tielk100
Junior

Odeslat příspěvekod sedli02 3. 10. 2022 14:10

Já kupoval tu TLC na Mallu(stejně jako Philipsku), od zeleného mimozemšťana beru co nejmíň můžu, jejich přístup je k blití... A jak psal tielk, tak to vypadá na velkou slevu nejen na rozbalené zboží :D .
Teď když jsem reklamoval tu JVC, tak jsem zjistil, že začali řešit reklamace pomocí samoobslužných kiosků. Byla tam spoustu lidí, co nevědělo, co má dělat. Starší paní tam běhala a nevěděla co si počít. A nebylo tam ani živáčka od personálu, nějaký telefon pro případ nouze byl obsazený :) Takže asi tak k prozákaznickém servisu.

Dvojky z CZC reagují taky hned a sází to pod 10 tisíc :D https://www.czc.cz/tcl-58p635-146cm/354 ... z_TV-video
sedli02
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků