Pískání zdrojů a vady u televizorů

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2022 14:12

S tím odpojením už se to tady kdysi řešilo. Já třeba taky v rámci chytré domácnosti využívám chytré zásuvky, které večer odpojí vše od sítě a druhý den po příchodu z práce zase vše zapnou.
Mám změřeno, že celková spotřeba ve stand-by režimu u takto vypínaných zařízení je kolem 15W/h, což už není zanedbatelné a to zdaleka nevypínám všechno.
Samozřejmě, že u OLED TV to není žádoucí takto provozovat a Android TV má taky delší náběh po odpojení od sítě, ale to vše je řešitelné.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 30. 11. 2022 14:17

a tv ti bezi nonstop kdyz bezi zasuvky?:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MIROMEN 30. 11. 2022 14:27

majkom píše:no a v cem je porad problem, ty jako vypnes telku, rychle odpojis od site a takto tv provozujes? nebylo by lepsi provozovat to jako clovek? a pokud ti jde o obcasne odpojeni od site (napr jdu na dovolenou), tak je to uplne, ale uplne jedno..

a ne, ja te na oled nelamu, me je uplne jedno jaku mas tv, ale ocividne nezmysli tady cist, to obcas az zaboli, tak se nediv reakcim

No ja když ho četl tak jsem se jen pousmal a nějak si vybavil film Caveman a napadly mě hlašky typu nic nedělaš nic nez.....š nebo co si nekoupim to se mi nemuže pokazit.
Jinak jsem si uvědomil, že v domacnosti mam krom jedne vyjimky již jen oled a to včetně audio techniky od denon a marantz, ktere maji taky oled displeje. A tou vyjimkou je monitor k PC a jen čekam na širši nabidku a posledni neoled pujde z domu.

-- 30. 11. 2022 14:36 --

tombas píše:S tím odpojením už se to tady kdysi řešilo. Já třeba taky v rámci chytré domácnosti využívám chytré zásuvky, které večer odpojí vše od sítě a druhý den po příchodu z práce zase vše zapnou.
Mám změřeno, že celková spotřeba ve stand-by režimu u takto vypínaných zařízení je kolem 15W/h, což už není zanedbatelné a to zdaleka nevypínám všechno.
Samozřejmě, že u OLED TV to není žádoucí takto provozovat a Android TV má taky delší náběh po odpojení od sítě, ale to vše je řešitelné.

Jo ty chytre zasuvky z nějakeho duvodu na mě začali v reklamach vyskakovat. Tak jsem si řekl, že domu pořidim dalši bazmek.
No když jsem zjistil realitu, kde na zasuvce kde je TV a věci kolem, jako STB, zesilovač+repro včetně SW, led podsviceni je ve stanby spotřeba 10-11W a rychlem propočtu jsem to hned zavrhnul. Navic u nas jede TV přehnaněji nepřetržitě no pruměr min. 12h denně to určo bude. Jen za včerejšek čistě TV spotřeba cca 2kWh.
A jinak u oled TV mam povypinany veškere ochrany včetně posuvu loga a za vic než 2,5 lety provoz po vypaleni ani stopa a přitom ma nalitano to co jinde ne ani za 5 let provozu.
MIROMEN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2022 14:45

majkom píše:a tv ti bezi nonstop kdyz bezi zasuvky?:)

Neběží, tedy většinou běží, ale ne celý čas. Ty zásuvky to vypínají jen když spíme nebo jsme mimo domov.
Primárně jsem je pořídil na měření spotřeby, ale proč to nevyužít i k úspoře, když to jde.
Zásuvky samozřejmě vypínám, až když jsou připojená zařízení v režimu stand-by a ne v provozu. Dá se nastavit i automatika, např. podle času nebo když odběr klesne pod určitou úroveň, např. pod 10W.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2022 19:57

Albert.Bert píše:Mgx, ale já nepotřebuju aby si se mnou souhlasil, ani nikdo jiný. Aktuálně stejně neřeším nákup, jenom se děsím některých výrobců. Stačí si projít pár vláken a každý vidí (tedy ten kdo chce vidět) kolik reklamací, vrácení a prostě problémů je s TCL. To samozřejmě neznamená, že u jiného výrobce tomu tak nebude. Ale nejspíš se to lépe řeší, řekněme si narovinu že Poláci na to prostě dlabou.
Jinak já jsem poměrně chápavý, ale jsem i poměrně tolerantní (natozdil od jiných, kteří nejsou ochotni smířit se s faktem, že si za svým názorem stojím) a pokud někdo chce jakoukoli značku, je to jeho věc. Moje poznámka byla spíše nevinná, neměla nic vyprovokovat.

Ještě jednou, trochu jinak. Psal jsem...
MgX píše:A doporučuji si přečíst první příspěvek tazatele v tomto vlákně. Pořádně přečíst.

Krom jiného jsem se domníval, že si uvědomíš, že vyvoláváš OT diskuzi ve vlákně někoho úplně jiného. Své úvahy, které můžeš svobodně plodit v nově založeném vlákně, najednou drtíš do vlákna, které patří někomu jinému. Onen člověk navíc sám do výběru, z nějakého osobního důvodu, TCL zařadil. Chvíli jsem měl pocit, že jsi Ty onen tazatel, který vybírá nový televizor.

Takže... nikdo Ti nezakazuje diskutovat, ale pokud máš nějaké téma, založ si vlastní vlákno a přestaň, prosím, řešit naprosto odlišné věci takto cizopasně. Evidentně ani tazateli se podobný odklon od hlavního dotazu nelíbí.
Ty jsi tolerantní a chápavý. To jsi o sobě napsal. Ale, že někomu dalšímu vlezeš do vlákna a vytváříš tu smyšlenky, to se omlouvám, ale na moc velkou chápavost a toleranci to nevypadá.

Samozřejmě piš věci pravdivě, tak aby bylo jasné, že jde o pravdu, ne pouhé pomluvy, či smyšlenky. A speciálně znovu pro Tebe. Nezastávám se žádného výrobce a nemám aktuálně žádného preferovaného. Jedu jen na preferované produkty. Tím to skončilo. A ne, rozhodně nečekej, že s Tebou budu souhlasit. On totiž k tomu není důvod.

Albert.Bert píše:... Stačí si projít pár vláken a každý vidí (tedy ten kdo chce vidět) kolik reklamací, vrácení a prostě problémů je s TCL. To samozřejmě neznamená, že u jiného výrobce tomu tak nebude. Ale nejspíš se to lépe řeší, řekněme si narovinu že Poláci na to prostě dlabou.

Takže každý vidí, takže je to jasné. Pozor navíc, NEJSPÍŠ se to lépe řeší jinde, protože Ty víš, že na to Poláci prostě dlabou. Chápu. Ty jsi ten nekonfliktní, tolerantní a chápavý. On je trochu rozdíl napsat rychlou radu typu... „vzal bych Philips, protože dle diskuzí na netu má TCL hodně reklamací“. To je něco uchopitelného, postaveného na nějakém základu, byť není regulérní, protože nemáš poměr prodaných vůči reklamovaným a z těch reklamovaných bys ještě musel odečíst ty, které byly reklamovány z pouhé neznalosti chodu systém atp. Ale jo. Je to Tvůj názor, máš ho, je k němu důvod. OK. Informuješ tazatele, radíš mu. Ale ty to jedeš rovnou přes TCL továrnu v Polsku, předpokládám, že jsi tam byl na exkurzi a víš jak to vypadá. Pak tu rozebíráš OLED vůči LCD, OLEDáře přirovnáváš k Applistům atd. atd. Jestli si potřebuješ pokecat, máme tu Smetiště. A mají ho i na MobilMánii.

Mimochodem. Hlavně, že v mobilech OLED a AMOLED preferuješ, u TV je odmítáš. Chvíli budeš příští rok řešit nový televizor, chvíli asi ne. Jen se, jak píšeš, děsíš některých výrobců. Promiň, ale to je trochu drama, ne? Jako máš pocit, že půjdeš do prodejny, tam nějaký Tebou děsivý výrobek od děsivého výrobce a skočí na Tebe nějaký děs? Máš pocit, že Tě někdo nutí ten výrobek koupit?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 1. 12. 2022 06:49

Jako sorry, ale já se na začátku pouze slušně zeptal, jakých jiných výrobců se to týká. Omlouvám se, že jsem nezaložil vlastní vlákno a logicky jsem pokračoval v diskuzi. Nedostalo se mi žádné odpovědi a tvé vyjádření na mě působilo jakoby skutečně největší problém mělo právě TCL a ono kouzelné "to mají všichni stejné" vzbudilo dojem takové té fráze na bagatelizování problému. Ano, možná jsem si to špatně vyložil, ale mě opravdu zajímalo kteří výrobci s tímto nejčastěji bojují. Chtěl jsem vést normální diskuzi, lépe řečeno stačila by mi odpověď na můj dotaz. Možná jsem tedy způsobil komplikaci v diskuzi, problém ve vlákně, ale chtěl jsem se jen něco dozvědět. Nedozvěděl jsem se ale vůbec nic, bohužel. Jediné co díky vám vím je, že TCL a Oled je to nejlepší pod sluncem. Jenže já se nikoho neptal na jeho preference, mě zajímala popsána problematika. Bohužel to zklouzlo úplně jinam.
Škoda, mohla to být seriózní diskuze, klidně v odděleném vlákně. A nezlob se na mě MgX, ale tvůj poslední příspěvek je už vyloženě uraženecký.

-- 1. 12. 2022 06:55 --

Jinak tohle vlákno můžete klidně smazat nebo přesunout. Namísto informací o problému popsaném v nadpisu se tu čtenář dozví jen, "že problém má více výrobců".
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 1. 12. 2022 09:43

"Nedostalo se mi žádné odpovědi" to není pravda, odpověděl jsem ti já a napsal konkrétní značky. Najdi si to.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 1. 12. 2022 14:29

tombas ano, tebe jsem chtěl zmínit v předešlém komentáři, jako první (a vlastně jediný, určitě nejkronkrétněji) jsi mi dal částečně odpověď. Chtěl jsem ale reagovat na MgX, který reagoval jakože "pak se zeptej" a "to mají všichni", no a další reakce které rozproudili tuto (ne)debatu.
Tipuju že jsme všichni chlapi, tak se přestaňme uraženě bavit kdo komu jak (ne)odpověděl a radši pište na téma příspěvku. Určitě to zajímá víc lidí a budou docela zklamaní, když se tu sice dozví kdo komu rozdupal bábovičku na pískovišti, ale jak je to s tím pískáním se nedočtou.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2022 18:10

tombas píše:"Nedostalo se mi žádné odpovědi" to není pravda, odpověděl jsem ti já a napsal konkrétní značky. Najdi si to.

Děkuji, že jsi mu to sem napsal. Bohužel jsem neměl čas na reakci. Pouze jsem si přečetl příspěvek. A jakmile jsem viděl Tvoji reakci, bylo mně jasné, jaká zhruba bude následovat odpověď. Nespletl jsem se.

Albert.Bert
bohužel nemám tolik času, abych se mohl věnovat každému diskutujícímu, i tomu, který evidentně přehlíží reakce a příspěvky, které určitě mají nějakou vypovídající hodnotu.

Pro připomenutí, když už jsme v té neochotě číst a chápat psaný text.

Napsal jsi toto...
Albert.Bert píše:Vice výrobců? Zajímá mě kteří? Zaznamenal jsem pouze TCL. Příští rok budu možná kupovat větší TV tak sbírám informace.

Má reakce, protože kupovat nyní nechceš a budoucnost je v mlze, respektive nikdo nemá křišťálovou kouli, byla taková...
MgX píše:Až budeš příští rok kupovat televizor, tak se ptej aktuálně. Zrovna na toto ano.

Následuje precizní vysvětlení od uživatele tombas...
tombas píše:Nemusíme sami sobě nalhávat, že nejvyšším zájmem výrobců je špičková kvalita výrobku a spokojenost zákazníka.
TCL je masový výrobce, který potřebuje vyrábět především levně a tak se to projevuje nejvíc tam, kde to není vidět, tj. na skrytých součástkách.
Ale abych nešpinil jen TCL, na pískající zdroje lze narazit i u jiných výrobců, např. Samsung, Orava, Philips nebo Sony.
Taky bývá pravidlem, že tento problém vnímají většinou mladší uživatelé, ti starší už frekvenci kolem 15kHz, na které je pískání nejčastější, často neslyší, díky horšímu sluchu.
U nové TV je to na reklamaci, u starší a po záruce to většinou není drahá oprava, záleží, jestli jsou zdrojem kmitací cívky nebo třeba vyschlé kondenzátory (nejsem elektrotechnik).


Ty reaguješ na konkrétní příspěvek, kromě jiného (ať necituji všechno, což by bylo skoro celé vlákno), slovy „nevím, ale mě přijde“. Slova doplníš dalšími pocity. Přemítáš nad slovy rádce, který jasně napsal názor. Jeho slova popíráš tím, že o ostatních značkách se mluví, cituji „hlavně aby se to bagatelizovalo“.

Abych přispěl a znovu naznačil stav, dovolil jsem si napsat tento příspěvek...
MgX píše:Ty nevíš, ale víš. Bohužel, a je to i zde na fóru někde napsáno (starší příspěvek), že problém se zdrojem má vícero výrobců. Sám mám v OLED zdroj, který za určitých okolností vrčí. Měl jsem v rukách několik dalších televizorů s vrčícím/pištícím zdrojem. A nejen televizorů.

Jasně, tam kde je extrémní tlak na cenu a neřeší se možná tolik výstupní kontrola, propadne výrobků víc.

Domnívám se, že jsem jasně podpořil slova tombase a vyjádřil se jednoznačně. Dokonce jsem konkrétně uvedl další značku, a to konkrétní kus, který mám přímo já zakoupen doma.

Přichází michalko58 a přidává další osobní zkušenost, kdy má nějaké informace od servisáka.
Následuje opět tombas, který popisuje přímou osobní zkušenost s jedním modelem od TCL, který mají jeho rodiče. Mimochodem, tombas zde, pakliže se nepletu, o něm už několikráte psal. Tudíž asi nebudu mít pochybnost o jeho slovech, kdy se vyjádřil i v tomto vlákně.

Přicházíš Ty a vytváříš opět mírně pootočené závěry z informací, které jsi dostal. Kromě jiného uvádíš lež, že, cituji „mají TCL rádi a budou je hájit“ a doplňuješ text slovy, cituji „ale já od této značky TV určitě nechci“. Promiň, ale v původním vlákně jiného tazatele nikoho nezajímá, že Ty TCL nechceš. Navíc ještě, když TV ani zatím vybírat nechceš. A pokud můj unavený zrak dobře čte, tak Ty jako první (když pominu sebe a zmínku, že mně vrčí zdroj u OLED Sony) začneš ve výběrovém vlákně někoho jiného rozebírat OLED. Opět píšeš něco v tomu duchu, že ho nechceš a doplňuješ proč.

Ve stejné příspěvku ještě, jakožto reakci na tombase uvádíš i toto...
Albert.Bert píše:
tombas píše:U rodičů funguje TCL 43C725 už rok bez problémů. Byl to první kus originál zabalený, nemuseli jsme nic vracet ve 14 denní lhůtě, zdroj nepíská, proběhla 1 aktualizace, od té doby nic. Ano, není to žádný reprezentativní vzorek, ale jen osobní zkušenost s jedním výrobkem TCL.
Nedělám si iluze, že by dnešní TV vydržely 15 let jako staré panasoniky, sony nebo LG.

Jasně, je mi jasné že vadných bude v procentech minimum. Ale je to trochu loterie.

Takže zde připouštíš, že když výrobce prodá na trhu 100 televizorů a 10 je jich reálně pokažených, pak má vyšší poruchovost než výrobce, který prodá na trhu 5000 televizorů a má jich reálně pokažených 50. Přitom ale ve druhé větě stejně trváš na tom, cituji „je to trochu loterie“.

Přichází další uživatel a píše...
majkom píše:To je uplna argumentacna tragedie, samozrejme se vraci do 14 dnu i ostatne znacky… a to sa tcl nechci nijak zastavat.. obecne plati, dostanes za co si zaplatis. Proto za sony, panasonic s jine znacky platis vic, maji vybudovane renome a jinu qa…

Čímž tento uživatel navazuje na názor tombase a názor můj.

michalko58 Ti přidává reakci k TEBOU zmíněnému názoru na OLED, který jsi diskuzi o OLED ve vlákně, které se věnovalo něčemu jinému, započal. Tento uživatel Ti v klidu popisuje a radí věci kolem OLEDu.

Pak přidáváš příspěvek, kde popisuješ, že nepotřebuješ, abych s Tebou souhlasil, a zároveň v něm zmiňuješ, cituji „Aktuálně stejně neřeším nákup, jenom se děsím některých výrobců.“. Teď nic nekupuješ, kdoví kdy kupovat budeš, ale stejně se děsíš takových výrobců. Jen nevím jakých. Zvláště pak, když se situace rok od roku na trhu mění. Pak přichází kritika Poláků a oslava Tvé dokonalosti v podobě... cituji „já jsem poměrně chápavý, ale jsem i poměrně tolerantní “. K tomu samozřejmě stihneš štiplavě dodat, cituji „natozdil od jiných, kteří nejsou ochotni smířit se s faktem, že si za svým názorem stojím“. Bohužel ve změti Tvých úvah vlastně nelze pochopit, za jakým názorem si stojíš. Z druhé strany. Ostatní podali konkrétní důkazy a přidali konkrétní osobní zkušenost, odpověděli na Tvé dotazy, a to včetně mě, ale stejně to nestačí.

V dalším příspěvku, kromě jiného, odpovídáš uživateli michalko58, cituji „Opět, nepotrebuju ubezpečovat o bezproblémovosti Oledu, já ho zkrátka nechci. Pojďme se přestat přesvědčovat o kvalitách či nekvalitách a místo toho bychom mohli respektovat pohled toho druhého. Pokud se samozřejmě někdo zeptá na rizika Oledu, je to jiná, ale já to spíš použil jako příměr.“
Otázkou je, jak má třebas konkrétně majitel OLEDu, a tudíž v tomto směru zkušený uživatel, respektovat pohled Tvůj, když Ty o tom vlastně, alespoň jak plyne z Tvých příspěvků, ale vůbec nic nevíš? Respektive víš to, co někde někdo napsal.

A následuje další perla z Tvé klávesnice. Přirovnáš OLEDáře k Applistům, cituji „Jinak Oleďáci mi začínají připomínat Applisty.“, čímž naprosto zbytečně můžeš tímto příspěvkem rozpoutat flame. Z druhého pohledu urážíš majitele OLEDů, kromě jiného i ty, kteří Ti velmi ochotně přispěli názorem.

Přichází majkom a nestačí se divit, což vyjádří ve svém příspěvku.

V dalším příspěvku přátelský michalko58 vysoce korektně přijme Tvůj svérázný pohled na svět techniky a snaží se urovnat i onen názor a srovnání OLEDáři versus Applisté. Rovnou samozřejmě vysvětluje proč je tam rozdíl.

Ty mu reaguješ, že, cituji „Jabkáři taky jedou hlava nehlava to svoje (,oled je nejkvalitnější, nejlepší a nad něj není´.....nehledě na preference kohokoli)“. Následně popíráš sám sebe slovy, cituji „a navíc já to nerozporuju, já jen píšu, že Oled v dohledné době kupovat nebudu.“
Bohužel hned za touto, mnou citovanou větou přidáváš, cituji „A stejně jako mě Aplisté musí přesvědčovat (nemusí, oni jen chtějí), Oleďáci dělají totéž. (iPhone jsem používal také nějakou dobu, ale odešel jsem k Androidu, to je ovšem zcela jiný příběh.)“

Postupně přichází majkom a tombas, aby se vyjádřili k TEBOU zmíněné věci ohledně OLEDů.

Po dalších příspěvcích jsem si dovolil přispět i já. Podrobněji. Vysvětluji Ti, že vlastně vyvoláváš OT diskuzi ve vlákně někoho dalšího. Navíc, kromě jiného, naznačuji, že si můžeš klidně psát své dotazy, jen je třeba to činit jinde. Tím jsem chtěl jednoznačně a nade vší pochybnost vyjádřit svůj postoj, který Ti měl sdělit... respektuji Tvůj dotaz, můžeš zde v rámci pravidel slušně diskutovat a svobodně diskutovat, jen dodržuj ta pravidla. Ono totiž i zakladateli vlákna se ono tlachání úplně nepozdávalo. Což lze jednoznačně pochopit.

Ve zbytku příspěvku se Ti snažím trochu otevřít oči, bohužel marně. A přicházím pro mnohé s překvapivou informací, že v mobilech preferuješ OLED/AMOLED. Taky tam zmiňuji onen TEBOU popsaný fakt, kdy se děsíš určitých výrobců. Ano, popisuji to odlehčeně. Závěrem pak přichází zásadní dotaz, totiž zda Tě někdo nutí cokoliv kupovat.

Přicházíš s pseudoomluvou. Ale hned následuje věta, která praví, že... cituji „Nedostalo se mi žádné odpovědi “ a ihned dodáváš „a tvé vyjádření na mě působilo jakoby skutečně největší problém mělo právě TCL“, ale trochu (pro mě) nepochopitelně pokračuješ, cituji „a ono kouzelné "to mají všichni stejné" vzbudilo dojem takové té fráze na bagatelizování problému.“. Tudíž sis opět utvořil názor a na něm trváš. Kromě jiného znovu mírně přetáčíš názor druhého.

Další věta je taky zajímává. Píšeš, cituji „Chtěl jsem vést normální diskuzi, lépe řečeno stačila by mi odpověď na můj dotaz.. Toto píšeš i přesto, že jsi dostal několik regulérních odpovědí.

Ve stejném příspěvku ještě přinášíš nádavek, cituji „Nedozvěděl jsem se ale vůbec nic, bohužel. Jediné co díky vám vím je, že TCL a Oled je to nejlepší pod sluncem.“. Takže i přesto, že Ti ostatní velmi korektně reagují a popíšou své konkrétní zážitky, předají Ti informace, tak stále trváš na svém, totiž, že ses nic nedozvěděl. A ještě přidáváš provokativní výkřik, že, cituji „Oled je to nejlepší pod sluncem.“.

V závěru píšeš toto...
Albert.Bert píše:Škoda, mohla to být seriózní diskuze, klidně v odděleném vlákně.
A představ si, že mně to jako seriózní diskuze přišlo, lidé tu psali, reagovali, reagovali konkrétně, ale Tobě to stejně bylo jedno. A ve vlákně jiného uživatele, jsi žádal, jako člověk tam plodící OT diskuzi a svými svéráznými výkřiky zakládajícími možný vznik flame war SERIÓZNÍ DISKUZI. Beru to jako vrchol drzosti z Tvé strany.

Poslední věta z tohoto příspěvku zní...
Albert.Bert píše:A nezlob se na mě MgX, ale tvůj poslední příspěvek je už vyloženě uraženecký.

Takže, abych Ti nepřišel vyloženě „uraženecký“, tak Ti sem předávám výcuc z komunikace s komentářem.

A ještě doplňuješ edit, cituji „Jinak tohle vlákno můžete klidně smazat nebo přesunout. Namísto informací o problému popsaném v nadpisu se tu čtenář dozví jen, "že problém má více výrobců".“

Přichází tombas, který Ti píše, že neuvádíš pravdu, protože on Ti názor napsal. A já s ním samozřejmě musím souhlasit a přidávám, že názor napsalo víc lidí.

Najednou sis vzpomenul, že jsi chtěl tombase v předchozím komentáři zmínit. Píšeš, že vlastně on jediný Ti nejkonkrétněji odpověděl. Tudíž v překladu píšeš, že on byl jeden z více lidí, kteří reagovali, ale on byl nejkonkrétnější, byť jsi opakovaně uvedl, že jsi vlastně žádnou reakci neobdržel. A více méně ani od nikoho. Pokud si už nevzpomínáš, psal jsi, že, cituji „Nedozvěděl jsem se ale vůbec nic, bohužel. Jediné co díky vám vím je, že TCL a Oled je to nejlepší pod sluncem.“.

V dalším textu svádíš na ostatní, že se tu rozproudila jakási (ne)debata. Závěrem nás všechny hodíš do jednoho pytlíku, jako že, cituji „Tipuju že jsme všichni chlapi, tak se přestaňme uraženě bavit kdo komu jak (ne)odpověděl a radši pište na téma příspěvku.“. Z mého pohledu Ti tak vadí, že někdo se ohradil vůči Tebou opakovaně napsané nepravdě, zde si dovolím použít slovo lži, že Ti nikdo vlastně nikdo neodpověděl, protože a znovu přidám Tebou vyprodukovaný text, cituji „Nedozvěděl jsem se ale vůbec nic, bohužel. Jediné co díky vám vím je, že TCL a Oled je to nejlepší pod sluncem.“.

A pak už jen přichází nové celkové hodnocení...
Albert.Bert píše:Určitě to zajímá víc lidí a budou docela zklamaní, když se tu sice dozví kdo komu rozdupal bábovičku na pískovišti, ale jak je to s tím pískáním se nedočtou.

Tedy vlastně se vracíš k původnímu, že se tu nic k Tebou vytvořenému tématu v rámci vlákna jiného uživatele, nic nenapsalo.

Závěr

1. Výše uvedený, podrobný rozbor, jasně naznačil, že jsi buď lhář, manipulátor anebo neumíš číst, anebo je někde u Tebe jiný zásadní problém.

2. Pokud je Ti, řekněme, do 15 let, omlouvám se za výše uvedený rozbor, ale doufám, že Ti alespoň trochu otevřel oči, kdy bys měl v diskuzi Ty nejdříve pochopit/snažit se pochopit druhého, a teprve po následné důkladné úvaze psát.

3. Pokud je Ti do 18 let, omlouvám se za výše uvedený rozbor, ale už bys měl být schopen reagovat lépe a přesněji.

4. Pokud je Ti nad 18 let, či dokonce více než 20 let, je k zamyšlení, proč vytváříš kontrastní myšlenky, které se často popírají navzájem. Proč druhé osočuješ z toho, že Ti nepíšou odpověď, když odpověď zazněla. Namísto požadavku na upřesnění, samozřejmě se zdůvodněním a upřesněním z Tvé strany, jen a pouze stroze konstatuješ své teorie, přičemž ještě doplňuješ formu urážek majitelů techniky a diskutérů. Ač je Ti reagováno konkrétně, znovu dodáš, že je Ti to vlastně jedno, protože Ty máš svůj názor a ten Ti nikdo nevezme.

5. Jestliže jsi nemocný člověk, hluboce se Ti omlouvám za výše provedený rozbor, netušil jsem to.

6. Jestliže platí bod číslo 4, pak se dlouze zamysli nad svým dalším působením zde na fóru. Pokud budeš pokračovat ve stejném duchu příspěvků, či dokonce ještě přidáš další, třebas tohoto typu...
Albert.Bert píše:Tady se o nevýhodách nebo jiných preferencích mluvit nesmí. :mrgreen:

Dostaneš okamžitý trest, a to Trvalý BAN. Nedostaneš ho za to, že diskutuješ. Nedostaneš ho za to, že si nechceš koupit OLED, že OLEDu nevěříš. Nedostaneš ho za to, že nemusíš TCL, ani za to, že píšeš o pískání zdrojů u TCL, což Ti bylo vysvětleno a tento názor nebyl totálně rozporován, ale pouze doplněn.

Ale dostaneš ho za lež, opakovanou lež, vytváření OT a byť skrytou, tak přeci jen snahu provokovat. A taky ho dostaneš za urážku tohoto diskuzního fóra, kde Ti lidé zcela zdarma věnovali svůj čas a reagovali na Tebou položené dotazy. Mimochodem lidé, kterých si mimořádně vážím za to, že tu jsou s námi a jsou ochotni diskutovat s kýmkoliv.

7. Můj řečnický dotaz na závěr zní (je řečnický, odpověď nechci a nepotřebuji)... Proč, když umíš psát, nevyhledáš na internetu email na TCL a nepoložíš jim konkrétní dotaz na pískání jejich zdrojů, případně na chybovost jejich televizorů? Přičemž nám tu následně jejich reakci můžeš předat. Tu si zcela jistě rádi přečteme. A koneckonců, proč to neuděláš s vícero značkami na trhu? Stačí napsat stejný dotaz, stejný email, jen ho rozeslat na vícero stran.

Vzhledem k tomu, že reakci nepotřebuji od nikoho, tuto diskuzi uzavírám. Omlouvám se. Bohužel by, z mého pohledu, nepřinesla nic nového, stále bychom bloudili v kruhu neochoty chápat psaný text. Snad jsem výše uvedeným rozborem a přesným citacemi jasně prokázal, kde vnímám problém. Tento následně snad alespoň částečně vysvětlí, proč jsem se rozhodl nakonec vlákno uzavřít. Jedním z důvodů bylo i to, že bych raději, aby se ochotní rádci věnovali lidem, kteří si jejich odpovědí cení a jsou schopni s nimi korektně diskutovat a ptát se. Lidmi, kteří si jejich odpovědi čtou a minimálně se je alespoň částečně snaží pochopit.
Lidský čas je totiž drahý a nelze ho zaplatit, nahradit ani prodloužit.

Děkuji všem za pozornost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků