Sony XR-55X93J artefakty v obraze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TonekBrno 28. 3. 2023 20:03

Jo, mám 65 palců a rovnou odpovím na dotaz výše. TV si odvezli včetně CAM modulu a karty, nebrali si dálkový ovladač a napájecí kabel. Krabici jsem měl vyhozenou, takže si přivezli nějakou náhradní od jiné 65palcové Sony TV. :-)
TonekBrno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2023 20:08

Hmmm. Když jsem před rokem volal s dotazem kvůli známému, tak se odvozu do servisu/ze servisu bránili. Takže netuším, zda je nějaký pokrok, anebo jsi byl jen výjimka :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TonekBrno 28. 3. 2023 20:10

Těžko říct, bydlím v Brně trolejbusem 10 minut od centra, takže je možná otázkou, kam až měli jet, že se jim nakonec nechtělo. Možná jsem se trefil i do období, kdy nemají moc zakázek a každá zakázka se hodí. ;-) Asi tam může být víc proměnných. :-)
TonekBrno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hombergCZ 28. 3. 2023 23:05

Tak jsem se dneska odhodlal, zavolal brachovi a 65 palcovou TV jsme jen tak tak narvali do auta a odvezli do servisu. Po predchozim telefonatu jsem uz vedel, ze nechteji ani dalku, ani modul. Vse maji. Bude to tam cca 10 dni a bude to vymena zakladni desky. Tak jsem zvedavej. Moc nadeji tomu ale nedavam. Co se odvozu tyce, prej kdyz nemam krabici, tak to neposilaji. Musim si pro to zase prijet sam.
Jako nouzovku me bracha pujcil starsi Sonku (2018). Nejakej nizsi model. Slape jak vino...;-)
hombergCZ
Junior

Odeslat příspěvekod hombergCZ 13. 4. 2023 17:06

Dokoncim svuj pribeh (prozatimni). Po cca 14 dnech jsem TV dovezl ze servisu domu. Byla vymenena zakladni deska. Po nekolika hodinovem sledovani to vypada, ze problem s pixelaci byl odstranen. Taky v servisu rikali, ze se jim zatim zadna televize po vymene desky nevratila. Tak snad to vydrzi. Jen mam obavu aktualizovat FW, az nejaka aktualizace bude.
Jediny problem, ktery jsem zatim nevyresil je sparovani hlasoveho dalkoveho ovladani.
hombergCZ
Junior

Odeslat příspěvekod hombergCZ 15. 4. 2023 14:43

P.S. sparovani hlasoveho dalkoveho ovladani vyreseno - bylo potreba vyndat na nekolik minut baterky, asi aby se vymazala data z predchozi zakl.desky?? Tohle me v servisu ale nerekli...
hombergCZ
Junior

Odeslat příspěvekod TonekBrno 1. 5. 2023 09:41

Tak po výměně desky mi občas vypadne zvuk při sledování televize, zkoušel jsem odpojit sound bar a děje se to i tak. Pomůže až posunutí programu dopředu a hned dozadu. Zvýšení hlasitosti nepomáhá. Nemáte někdo zkušenost? Mně z té televize fakt už mr#ne... :-|
TonekBrno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hombergCZ 1. 5. 2023 12:01

Vypadavani zvuku jsem mel pred vymenou desky, ted zatim bez vypadku...
hombergCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_PHA 24. 6. 2023 11:59

Zdravím. Mám asi rok po výměně desky u XR-55X93J, protože mi aktualizace neodstranila pixelaci. Asi dva měsíce zpátky mi začaly občasné výpadky zvuku a po poslední aktualizaci mi začala občasná pixelace. Mám modul a kartu Vodafone. Pozoruje taky někdo pixelaci po posledním updatu? Jo a taky mi jednoho dne po poslední aktualizaci zmizely naladěné kanály. Prostě se vrátily všechny neduhy jako na začátku. Díky
Petr_PHA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pepe 66 24. 6. 2023 19:38

A nebylo by lepší nainstalovat Vodafone aplikaci rovnou do TV, než řešit ten problémový modul?
Pepe 66
Junior

Odeslat příspěvekod PetrXIII 24. 6. 2023 20:31

Zdravím po dlouhé době. Já jsem tu svou TV měl v servise Sony v Ostarvě - dovoz a odvoz sám, ale to není problém. Proběhla výměny základní desky a při přebírání TV ze servisu mi rovnou servisák řekl, ať neprovádím žádné aktualizace. Vypnul jsem automatické aktualizace a i když občas TV zahlásí, že jsou nové aktualizace k dispozici, odmítám. Od výměny desky je to více jak třičtvrtě roku a zatím bez problémů...
Pepe 66 - jen poznámka - A nebylo by lepší nainstalovat Vodafone aplikaci rovnou do TV, než řešit ten problémový modul? - měl jsem nainstalováno (stále mám, ale nesleduji) a rozdíl v kvalitě obrazu u většiny kanálů byl velký.
PetrXIII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zbyněk P. 27. 6. 2023 13:19

Petr_PHA píše:Zdravím. Mám asi rok po výměně desky u XR-55X93J, protože mi aktualizace neodstranila pixelaci. Asi dva měsíce zpátky mi začaly občasné výpadky zvuku a po poslední aktualizaci mi začala občasná pixelace. Mám modul a kartu Vodafone. Pozoruje taky někdo pixelaci po posledním updatu? Jo a taky mi jednoho dne po poslední aktualizaci zmizely naladěné kanály. Prostě se vrátily všechny neduhy jako na začátku. Díky

Po poslední aktualizaci to zatím vypadá, že se nic nerozbilo, pro jistotu jsem ale vypnul automatické aktualizace. Měl jsem TV na výměně desky v Brně a technik mi říkal, že bych se aktualizací neměl bát a normálně to nechávat aktualizovat, tak nevím no...
Zbyněk P.
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků