Moznosti nastaveni kvality obrazu na LCD/plazmovych TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jannk 7. 6. 2008 17:57

Dival jsme se na ruzne plazmove a LCD televize v nejakem obchode a zarazilo me, ze kvalita obrazu se na hodne tv hodne lisila (ale zasadne) - nekde to bylo skvele, nekde skoro nedivatelne. Nezalezelo na rozliseni (dival jsem se hlavne na full hd), ani na plazma/lcd, ani na znacce/cene (!!) ani na velikosti obrazovky. Vsude bezel stejny program ... podle prodavace to bylo nastavenim tv. To je opravdu mozne tak zasadne nastavenim rozlisit kvalitu obrazu??? (bezel tam fotbal a nekde to bylo super, nekde nesel ani poradne precist stav toho zapasu ...
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 7. 6. 2008 20:08

tak tomu ze je to len nastavenim by som neveril no skus sa na to pozriet trochu realisticky ak porovnas dve rovnake auta tak to este neznamena ze musia mat aj motor rovnaky. kazdy vyrobca aj ked pouzije ten isty zobrazovac vo svojom modely nepouzije tie iste identicke komponenty ak sa nemylim tak vo svete TV su len traja vyrobcovia zobrazovacov teda lcd alebo plazma. osobne mam odpozerane ze philips pouziva teple podanie farieb, panasonic studene a sony tam je to viacmenej vyvazene no urcite sa nikomu nepodari nastavit farby kontrast jas a ine tak aby obraz bol navlas rovnaky. a dost podstatnou cstou je nasvietenie obrazovky plazma ma rada tmu alebo pritmie a na lcd zas dosiahnes opticky lepsiu kvalitu pri dennom alebo umelom osvetleni
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod Jouda.II 8. 6. 2008 09:39

RB_Wariorr píše:plazma ma rada tmu alebo pritmie a na lcd zas dosiahnes opticky lepsiu kvalitu pri dennom alebo umelom osvetleni

Řekl bych, že je to přesně obráceně.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior

Odeslat příspěvekod Matry 8. 6. 2008 09:42

Ne obráceně to určitě neni :-D
Matry
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 8. 6. 2008 10:12

RB_Wariorr píše:ak sa nemylim tak vo svete TV su len traja vyrobcovia zobrazovacov teda lcd alebo plazma. osobne mam odpozerane ze philips pouziva teple podanie farieb, panasonic studene a sony tam je to viacmenej vyvazene...
hmm... ako nevenujem sa tejto problematike dopodrobna, ale myslel som si, ze jednou z najvyznamnejsich spolocnosti je Samsung, alebo vari on prebera technologiu od niekoho ineho? To sa mi nezda...
RB_Wariorr píše:a dost podstatnou castou je nasvietenie obrazovky plazma ma rada tmu alebo pritmie a na lcd zas dosiahnes opticky lepsiu kvalitu pri dennom alebo umelom osvetleni
suhlas s tym, ze plazma sa dobre pozera v pritmi, resp. cez den je to slabsie... a LCD v pohode aj cez den, akurat v pritmi nemusi byt cierna ciernou, i ked ja som si na svojej LCDTV nic zasadne nevsimol, cierna je v pohode. 8) :)
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 8. 6. 2008 20:05

ja som tie znacky teda panasonic sony a philips pouzil na porovnanie z mojho subjektivneho pohladu tz. v porovnani farebneho podania neoznacil som ich ako primarnych vyrobcov lcd ci plazma.
skutocne neviem lepsie povedane nepamatam si to ktory hlavny dodavatelia a teda aj vyrobcovia su ty ktory vyrabaju primarne tieto zobrazovace ako jeden o ktorom urcite viem ja matsusita dufam ze som to napisal spravne ak nie ospravedlnujem sa
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 8. 6. 2008 20:16

takze z dostupnych zdrojov sa mi podarilo cosi vygooglit a su to tieto spolocnosti matsushita a lg a samsung electronics

a este cosi o pocitoch zo sledovania obrazu viem cosi takze to ze plazmu treba sledovat v pritmi alebo v tme mam realne odskusane. hadajte preco? no asi preto ze som vlastnikom takejto mrchy o rozlohe cez diagonalu 42" :roll:
RB_Wariorr
Junior