42" FullHD LCD nebo plasmu?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mh 8. 6. 2008 10:25

Zdravím,
švagr vybírá už měsíc televizi a vždycky mu v krámě "nakecaj" spoustu nesmyslů, a tak je stále nerozhodný. Má vytipováno: LG 42 LF 65 (LCD TV, FullHD) SAMSUNG Plasma PS42A457 (30 000:1, HDready) a LG Plasma 42PG6000 (30 000:1, HDready).
LCD je nejdražší a šváru na ní láka hlavně FullHD, nicméně já si myslím, že dokud není digitální vysílání (Liberecký kraj), tak to bude spíš na škodu a satelit ani třeba O2 TV nechce, PlayStation nemá a pc se bude připojovat maximálně na prohlédnutí fotek.
TV bude umístěná v obývacím pokoji cca 2,5m od pohovky a svetlo jde jen z pravé strany.
Jakou TV byste zvolili? Díky
Naposledy upravil mh dne 8. 6. 2008 11:08, celkově upraveno 1
mh
Junior

Odeslat příspěvekod marts 8. 6. 2008 10:41

tak na prohlížení fotek je Full HD paráda, ale jestli to je jediný důvod ke koupi tak potom je otázka jestli to za to stojí.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod mh 8. 6. 2008 10:49

No právě že to ani důvod není(vůbec to nepožadují). Podle mě je hloupost vzít o 5 tis. dražší LCD TV, když tu je ještě analogový signál (pokud se nepltu tak je rozlišení PALu). Prostor je uplně ideální pro 42" tv, nicméně pořád nevím jestli spíš doporučit lcd, či plasmu (měl jsem to zafixováno jako že do 94cm LCD a nad plasmu, ale dnes s FullHD...?).
Jinak jsem teď narazil na nastupce LG 42 LF 65 a to LG 42LG5000.
K jaké TV byste se přiklaněli?
mh
Junior

Odeslat příspěvekod click.it 8. 6. 2008 12:58

resis spotrebu? jestli jo, tak LCD :) Podle me ma LCD i hezci obraz... zalezi z jake dalky se na to budes divat
click.it
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mh 8. 6. 2008 13:13

Spotřebu neřeším. Vzdálenost 2,5-3m.
mh
Junior

Odeslat příspěvekod jito 8. 6. 2008 17:20

Já když jdu koupit věc,u které předpokládám že,jí budu používat dlouho,tak největší důraz dávám na výbavu.Televizi asi každé dva roky kupovat nebudeš-možná,to já nevím.Tak že,jestli HD ready nebo Full,tak určitě Full.Kde je napsáno že,si tchán za rok nekoupí BD přehrávač u kterých cena padá rychle dolů.Píšeš o DVB-T příjmu,co když bude chtít přijímat ČT4?V tvém případě pouze satelit,a jsme zase na začátku.Proč rovnou nekoupit HD přijímač.To se týká kamery atd,atd.Plánuji také FullTV a hlavní co tam musí být,je HD tuner pro DVB-T.Pár lidí se my asi zasměje,ale proč ho nemít v TV už ted˘,než potom shánět HD STB.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod mh 10. 6. 2008 21:04

nakonec se rozhodl pro tu plasmu od Samsungu
mh
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 11. 6. 2008 15:05

byt tebou, tak tvojím požiadavkám vyhovuje plazma PANASONIC TH-42PX80E
http://www.pixmania.cz/cz/cz/922203/art ... -42px.html
Cenovo výhodna, vynikajuci obraz z akehokolvek zdroju...
porozmyslaj....

iggi
iggi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cumel30 15. 6. 2008 12:21

LG by som radšej nebral,skôr Philips LCDčko,sú nové modely a sú krásne,skoro ako ženské :love: .Alebo plazmu Panasonic,ale na fotky skôr LCDčko.Na 2,5-3 metre by som kupoval 42 palcovú.Oplatí sa Full HD,keď bude chcieť kúpiť BR,alebo STB na HD programy.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý