Panasonic 42PZ80E

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod e_Roman 28. 7. 2008 13:10

Dobry den,
zajimaji me Vase zkusenosti s touto TV.
jak si poradi s SD vysilanim (czechlink) pixelizace??
Hlucnost aktivnich ventilatoru??
Rozhoduji si mezi 42PZ80E a 42PX80E, uvitam jakoukoliv radu ci zkusenost.
e_Roman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel8 28. 7. 2008 17:21

Mám stejný problém, rozhoduji si mezi 42PX80E, 42PZ80E a 42PZ85E.
Hlučnost?
Spotřeba?
Velký rozdíl mezi HD a FULL HD?
Pavel8
Junior

Odeslat příspěvekod Bilardos 28. 7. 2008 17:35

Pavel8 píše:Mám stejný problém, rozhoduji si mezi 42PX80E, 42PZ80E a 42PZ85E.
Hlučnost?
Spotřeba?
Velký rozdíl mezi HD a FULL HD?

Tuším, že testy všech tří TV jsou tady na AVmánii.
Fíla: vkládání odkazů do podpisu je v rozporu s pravidly fóra, a proto byl odstraněn
Bilardos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel8 28. 7. 2008 17:39

Já bych raději zkušenosti přímo od majitelů :-|
Pavel8
Junior

Odeslat příspěvekod e_Roman 30. 7. 2008 11:38

mam jen jednu mozna hloupou otazku, v menu je moznost nastaveni svetlosti bocniho panelu + doporuceni na pozici svetla, kvuli predejiti vypaleni obrazu. Z toho plyne muj dotaz, pokud poustim dvd a neni wide tak dole i nahore budou cerne pruhy, vadi to nejak tv z pohledu vypaleni statickeho obrazu (kdyz v tu chvil v techto mistech zrovna nic neprodukuje??)
e_Roman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spyko 30. 7. 2008 12:37

Mám týden px80 ,dost hřeje-což u pz fuul hd musí byt o hodně-1/3-víc.Proto jsem do ní nešel.Obrazově v pohodě,včetně analogu,což mě značně překvapilo.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stora 6. 8. 2008 10:26

Mám PZ80E asi 3 týdny.Dle mého subjektivního pocitu jsou věráčky tiché, slyším je vlastně jen když je úplné ticho. Televizi přijímám přes satelit(Cslink), po navýšení bitrate u ČT programů je obraz velice dobrý, na druhou stranu je tenhle televizor nemilosrdný k nižší kvalitě obrazu, všechno je vidět(viz Hvězdné Války na Nově-děs). DVD přehrávač připojen přes component vstup,platí totéž co u televize-hodně záleží na kvalitě DVD, například animované Auta jsou perfektní.Hodně dobře na tom vypadají i koncerty (např.Korn z full DVD).U širokoúhlých filmů jsem zatím nepozoroval žadné problémy s vypalováním obrazu.Když tak se ptejte, budu se snažit odpovědět. :-)
stora
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel8 7. 8. 2008 07:27

stora píše:Mám PZ80E asi 3 týdny.Dle mého subjektivního pocitu jsou věráčky tiché, slyším je vlastně jen když je úplné ticho. Televizi přijímám přes satelit(Cslink), po navýšení bitrate u ČT programů je obraz velice dobrý, na druhou stranu je tenhle televizor nemilosrdný k nižší kvalitě obrazu, všechno je vidět(viz Hvězdné Války na Nově-děs). DVD přehrávač připojen přes component vstup,platí totéž co u televize-hodně záleží na kvalitě DVD, například animované Auta jsou perfektní.Hodně dobře na tom vypadají i koncerty (např.Korn z full DVD).U širokoúhlých filmů jsem zatím nepozoroval žadné problémy s vypalováním obrazu.Když tak se ptejte, budu se snažit odpovědět. :-)


Bude velký rozdíl mezi FullHD a HD když na to budu koukat ze 4 metrů? Za větší úhlopříčku se mi nechce dávat tolik peněz. To že by topila nebo měla vyšší spotřebu, by mi ani tak nevadilo, jako kdyby měla být televize hlučná. Moc se mi nechce věřit, že když má vzadu 4 větráčky, že by nebyla slyšet. Budu jí poslouchat převážně večer, kdy je klid. Nerad bych slyšel nějaký větráčky:(
Pavel8
Junior

Odeslat příspěvekod stora 7. 8. 2008 10:21

No ze 4 metrů u téhle uhlopříčky už asi rozdíl mezi HD a fullHD nepoznáš, ale to bohužel nemám ověřeno(jen podle toho co se různě píše na fórech). Co se týče tichosti větráčků, tak to je asi dost subjektivní a asi záleží i na zvukovém pozadí. Já žiju ve mestě na celkem rušné ulici, takže to bude mít asi taky svůj vliv. Jinak nezdá se mi, že by nějak příliš moc topila a spotřebu nemám jak změřit.
stora
Junior

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 7. 8. 2008 11:56

Ze čtyř metrů při této uhlopříčce to nepoznáte. Co se větráčků týče pokud nejste ve zcela tiché místnosti a nemáte vypnutý zvuk, tak to nevnímáte. Dovolím si i trochu kacířskou myšlenku - s poklesem ceny PZ80 je cenový rozdíl daleko menší než dříve, a tak investice do Full HD není od věci i vzhledem k výhledu do budoucnosti. Jinými slovy proč HD ready, když můžete mít Full HD. Televizor zase nekupujeme každý rok...
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod Pavel8 7. 8. 2008 12:41

Jaromír Puk píše:Ze čtyř metrů při této uhlopříčce to nepoznáte. Co se větráčků týče pokud nejste ve zcela tiché místnosti a nemáte vypnutý zvuk, tak to nevnímáte. Dovolím si i trochu kacířskou myšlenku - s poklesem ceny PZ80 je cenový rozdíl daleko menší než dříve, a tak investice do Full HD není od věci i vzhledem k výhledu do budoucnosti. Jinými slovy proč HD ready, když můžete mít Full HD. Televizor zase nekupujeme každý rok...


Asi máte pravdu, ale na druhou stranu cenový rozdíl je cca 6-7 tisíc mezi PX80 a PZ80, ale za tyto peníze bych mohl mít DVD rekordér. Do vánoc by se mělo ve středočeském kraji (kde bydlím) rozjet digitální vysílání, tak asi ještě nějakou tu chvíli počkám. Stará CRT TV to snad taky vydrží ;-) Ceny budou taky trochu jinde. Před měsícem jsem byl 100% rozhodnut pro PX80, ale teď mě hodně láká PZ80. Zajdu se ještě podívat do prodejny na tyto panely a uvidí se.
Pavel8
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 10. 8. 2008 00:18

Pravě asi fuul nejvíc ukaže rozdíly v signálech,hd zatím sebere i analog-mám ale dobrý příjem,dvb-t v pohodě,satelit-největší rozdíly podle bitrate,dvd-dle rozlišení 560-720 nadhera-dle mého full využíješ jen na BR nebo HDTV.S 42px 80 jsem zatím velmi spokojen až překvapen.
spyko
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků