Jakou LCD TV v úhl. 40-42" se 100 Hz?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 15. 8. 2008 06:53

Před nějakým měsícem jsem se snažil pořídit nějakou LCD 40-42",ale se 100 Hz vzhledem ke sportu byly stále dost drahé...Tak ono to nyní nebude o nic lepší,možná o "fous"...Pochopitelně záleží na ceně-nejlépe do 35 tis. Kč.

Zatím jsem objevil Toshibu 42Z3030DG Full HD se 100 Hz za 32.999 Kč

Kód: Vybrat vše
http://www.nejnejshop.cz/televize/lcd-televizory/lcd-42-107-cm/42z3030dg.html


- otázkou je,zda odezva 8ms není moc a mohla by být menší :hm
Jaký máte názor,případně zkušenosti s touto LCD TV? Případně jaké jiné kvalitní LCD TV se 100 Hz se dá sehnat v úhl. 40-42" do cca 35 tis.Kč? Bohužel o takovém Philipsu za takovou cenu se mi může jen zdát... :roll:
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lojza_ 15. 8. 2008 07:45

Lubro píše:(...) otázkou je,zda odezva 8ms není moc a mohla by být menší (...)

Tak je to dost, ale není to tak hrozné :-) Se 100Hz technologií, popř. nějakými Motion programy jde o téměř nepostřehnutelný efekt. Nicméně momentálně není na trhu LCD TV, která by měla odezvu menší.

Tady by možná bylo dobré upozornit, že se sice objevují LCD monitory s odezvou nižší, např. 2ms, ale pozor na to, o jaký druh časové odezvy jde. Jestli o přechod bílá->černá->bílá, bílá->černá nebo v poslední době uváděné gray to gray, tedy z šedé do šedé (právě tenhle přechod má nejkratší odezvy, protože při ní pixel nepřechází do zcela bílé/černé, ale měří se přechod mezi úrovněmi šedé, který je v praxi nejčastější).
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 15. 8. 2008 08:38

Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojza_ 15. 8. 2008 08:47

Co se týká Samsungů a 100Hz technologií, byl bych velmi opatrný. Podívejte se na tuto zkušenost a udělejte si o tom obrázek sami.
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 15. 8. 2008 08:49

Kód: Vybrat vše
Nicméně momentálně není na trhu LCD TV, která by měla odezvu menší


Právě u té Samsung LE40A656 většinou prodejci uvádí odezvu 5 ms, na stránkách samsung.com dokonce odezvu 4 ms...Ale než ten Samsung (jsem spíše opatrný :hm ) bych raději Panasonic,Sony,Sharp,Toshibu...
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lojza_ 15. 8. 2008 10:04

Právě, to je to, co výrobci raději nepíšou nebo píšou to, co je pro ně lepší, pochopitelně. Vzhledem k neexistenci standardní specifikace pro měření časové odezvy, si výrobci uvádí to, co se jim nejvíc hodí. Z tohoto důvodu je vesměs zbytečné se dívat na tuto hodnotu, protože 4ms u Samsungu, 2ms u LG a 8ms u Sony můžou být ve výsledku naprosto stejné hodnoty, např. 8ms je přechod černá->bílá->černá a 4ms je černá->bílá, takže ve finále naprosto stejné výsledky. A teď se v tom člověče vyznej :-)

Vzhledem k tomu, že většina televizí mají 8bitové panely, bude časová odezva u nich srovnatelná (elektronika na to nemá až takový vliv). Takže brát ji na vědomí, ale rozhodně nevěřit nebo snad nespoléhat na to, že 2ms je přechod černá->bílá->černá. To není v současnosti technologicky možné.
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 15. 8. 2008 10:05

Ve Videoexpert mají SHARPa s odezvou 4 ms, na LCD celkem super obraz, ale cena až čtyřnásobná oproti jiným LCD.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 15. 8. 2008 12:59

Jouda.II píše:Ve Videoexpert mají SHARPa s odezvou 4 ms, na LCD celkem super obraz, ale cena až čtyřnásobná oproti jiným LCD.


Přesně tak to je...kde je u LCD 100 Hz (opravdových,ne těch jako-hypotetických) a menší odezva, tak za tu telku chtějí bohužel pěkný balík... :roll:
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lojza_ 15. 8. 2008 13:12

Jouda.II píše:Ve Videoexpert mají SHARPa s odezvou 4 ms(...)

Můžeš sem prosím tě dát odkaz? Jediné, co jsem tam od Sharpu našel jsou tyhle čtyři LCD, z nichž ani jedna nemá 100Hz technologii nebo snad 4ms odezvu.
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 15. 8. 2008 13:17

lojza_ píše:
Jouda.II píše:Ve Videoexpert mají SHARPa s odezvou 4 ms(...)

Můžeš sem prosím tě dát odkaz? Jediné, co jsem tam od Sharpu našel jsou tyhle čtyři LCD, z nichž ani jedna nemá 100Hz technologii nebo snad 4ms odezvu.

Je to K+B elektro expert, já ten název popletl. SHARP LC42XL2E, LC46XL2E, LC52XL2E, LC46HD1E, LC52HD1E
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků