Nastavení barev?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr_S 21. 8. 2008 08:17

Zdravím, zvažuji nákup nějaké asi 40" LCD nebo plazma televizoru, moc se v tom neorientuji, tak jsem se šel zatím podívat do Datartu a tam jsem si všiml, že snad každý televizor má úplně jiné barvy, některý hodně do modra, jiný do červena, hodně je to vidět například na bílé.

No a dotaz - je nastavení barev - vyvážení bílé - standardní funkcí každého televizoru a v prodejně je jen nemají pořádně nastavené, nebo to je vlastnost každého typu, případně každého kusu a nedá se s tím nic dělat? Jde mi o to, jestli takovou věc při nákupu vůbec řešit.
Petr_S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lojza_ 21. 8. 2008 15:06

No nevím, nevím, ale řekl bych, že v obchodech si s nastavováním televizí moc nehrají. Možná tak u těch, které jsou v zatemněných testovacích místnostech. Nicméně obchodník by ti měl pomoct zkoušenou televize nastavit k obrazu tvému ;-)

Každopádně takovou věc rozhodně řešit už v obchodě.
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior

Odeslat příspěvekod suvel 21. 8. 2008 16:49

Jo, kašlou na to. Vždyť se stačí jen podívat, kolik širokoúhlých TV v obchodě zobrazuje obraz 4:3 přes celou obrazovku roztaženě. Jednou jsem se ptal, jestli ten typ, na který jsem koukal, má automatické nastavení 4:3 / 16:9 podle formátu vysílaného pořadu a prodavač povídá, že neví...
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 8. 2008 17:43

Nejhorší je asi to, co jsem viděl právě dneska - byl jsem si kupovat kus flexošňůry. Na regálu tam stály a "hrály" 3 různé velikosti LCD od LG - na všech stejný program, na všech zobrazován obraz širokoúhlý - ale roztažený do šířky a s dvěma širokými černými pruhy nahoře a dole... Xicht herce měl šířku skoro 2x větší, než výšku - no prostě DĚS!!!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel