osvetleni za tv

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod koderluk 24. 8. 2008 11:29

zdravim chtel bych se optat slysel sem o nejakem osvetleni za tv myslim ze je to znacka panasonic sou to prej diody a meni to i barvy koukal sem na netu ale nikde sem nic nenasel nevite nekdo ja se to presne nazyva nebo jestli to nekdo mate tak napiste dikys.
koderluk
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 25. 8. 2008 07:37

Máš na mysli projekt Ambilight :?:
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 8. 2008 09:04

To samé jsem mu napsal v jiném vlákně - viz viewtopic.php?f=1724&t=1047082 . Nějak nechce pochopit, že jiný systém ještě nikdo nevyrábí.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lojza_ 25. 8. 2008 11:58

Tak tady by možná bylo dobré, aby nám koderluk napsal, kde a v jaké souvislosti o tom slyšel a proč si myslí, že jde o nějaký externí panel. Možná jde o něco, o čem ještě nevíme. Ale podle toho, co píše, jde opravdu o Ambilight.
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior

Odeslat příspěvekod koderluk 25. 8. 2008 15:45

no atak asi takle znamej si kupuje novou tv lcdecko samsung myslim ze tu 6 radu no a bude ji davat na zed no a ze si k tomu koupi naky svetlo co prej i meni barvy ze kdyz je pri koukani este jiny svetlo tak ze tak nebolej oci coz je pravda no a ze to svetlo dela jenom panasonic tak nevim co myslel.
koderluk
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 8. 2008 16:51

Je to starý objev - že když se za obrazovku v temné místnosti umístí světelný zdroj, nebude kontrast svítící obrazovky proti tmě v místnosti tak vysoký a nebude docházet k tak rychlé únavě očí. Kdysi jsme to dělávali obyčejnou lampičkou bez stínidla s 25W nebo 40W žárovkou schovanou za TV tak, aby svítila na stěnu vzadu. Filipes to dotáhl i s barvami - procesor vyhodnocuje barvu obrazu v okrajové zóně obrazovky a budí RGB LED umístěné vzadu na skříni placaté TV tak, aby se barva obrazu "rozpíjela" na stěnu. Že by to dělal i nějaký jiný výrobce nevím.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 25. 8. 2008 16:58

Viděl jsem i domácí výrobu á la Ambilight.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod koderluk 25. 8. 2008 17:22

takze to dela jenom philips a je to uz v ty tlevizi zabudovany jo? rozumim tomu dobre ? docela bych chtel videt tu domácí výrobu
koderluk
Junior

Odeslat příspěvekod Henry2 25. 8. 2008 17:52

Panasonic to urcite nedela...

Domaci vyroba zde:
http://lx.divxstation.com/article.asp?aId=151
Henry2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 8. 2008 18:09

No nazdar..... To už si tam radši pověsím petrolejku, než se bastlit s procesorem a trojicí (nebo je jich dokonce víc???) invertorů s barevnýma zářivkama...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 25. 8. 2008 18:12

Zaplať cikány, co Ti budou za televizí blikat lampičkama. V případě, že lampičku odcizí, měj v záloze ukrajinské právníky.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 8. 2008 18:24

Hnědočechy bych nedokázal zaplatit - ty ku*vy už si účtujou i 200,- za hodinu i za úklid chodníků - založili si firmu na úklid veřejných prostranství a pronajímají se radnici za hodinovou sazbu. Sice makají, ale za nekřesťanský peníze, který by se daly investovat daleko užitečnějc - třeba do mateřský školky... Ulice by mohli uklízet nezaměstnaní nebo odsouzenci k veřejně prospěšným pracem - na to jsou i dotace z EU, na kikány s vlastní firmou se EU vystolicuje... Dám tam starej gramec bez přenosky. S jednou žárovkou 10W/230V z ledničky a pár barevnýma filtrama a zrcátkama na tom starým talíři - a bude takovej AMBILIGHT, že se z toho Filipes posadí na záda....
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RostaD 25. 8. 2008 18:53

-GA-EP45-UD3R + Intel C2D E6400 2,13@3,2GHz-4GB DDR II/PC800 A-Data Extreme-MSI NX8800GTS-T2D512E-OC-2x250GB SATA II-Audigy 2 Platinum-Chieftec Big Tower + Fortron Epsilon 80+ 600W-LCD Samsung SM275T-Logitech G11+MX Revolution
RostaD
Junior

Odeslat příspěvekod mcmichal 25. 8. 2008 19:03

spíš v záloze brokovnici, to je jistota :-)
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior

Odeslat příspěvekod koderluk 25. 8. 2008 19:05

no tak to vypada dost dobre a jak to vypada v provozu nemas to nekde na fotce?
koderluk
Junior

Odeslat příspěvekod RostaD 25. 8. 2008 19:13

koderluk píše:no tak to vypada dost dobre a jak to vypada v provozu nemas to nekde na fotce?

Ja to zatim nafoceno nemam - vse je ve stadiu poslednich uprav,cekam na regal pod TV /nerad zverejnuji nedodelanou praci/,ale fotky od jinych jsou zde :

http://annporter.files.wordpress.com/2008/05/diodertv.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/3900/kurobackliteonwu3.jpg

zde jsou dokonce zachyceny barvy vsechny:
http://www.youtube.com/watch?v=shgKvGavk20
Naposledy upravil RostaD dne 25. 8. 2008 19:31, celkově upraveno 1
-GA-EP45-UD3R + Intel C2D E6400 2,13@3,2GHz-4GB DDR II/PC800 A-Data Extreme-MSI NX8800GTS-T2D512E-OC-2x250GB SATA II-Audigy 2 Platinum-Chieftec Big Tower + Fortron Epsilon 80+ 600W-LCD Samsung SM275T-Logitech G11+MX Revolution
RostaD
Junior

Odeslat příspěvekod RostaD 25. 8. 2008 19:18

Abych nezapomnel,zapinani a vypinani jsem poresil pres dalkove ovladanou zasuvku,takze komfort je zajisten :)

http://www.deramax.cz/select_det.php?id_vyrobek=278&z=0&odkaz=1&skupina_back=14&klic=&kod=&od=0&do=100000&razeni=Kat_cislo&rozsah=&parents=-1,14
RostaD
Junior

Odeslat příspěvekod koderluk 26. 8. 2008 17:48

ja si myslim ze to je dobry este jak to bude vypadat v nabytku protoze ty fotky sou vsechny z televizoru umistenych na zdi no uvidime urcite posli foto skoda jen ze to nejde udelat aby se to zapinalo spolecne s tv.
koderluk
Junior

Odeslat příspěvekod RostaD 26. 8. 2008 18:23

Ja bych ti jiny snimek stejne neposkytl,mam TV take na zdi,ale to vypinani pres dalkovy ovladac opravdu nema chybu,vzdyt pres den to podsviceni straci smysl - zapinas to az na noc - ne?Ty svetelka v zadu nejsou jen pro okrasu,ale funguji proti unave oci a to,ze se nezapinaji pres den spolecne s TV je jen a jen vyhoda /nakonec setris i ty ledky - maji zivotnost "jen" 30000 hodin/.
Kazdopadne pristi tyden bych mel mit vse hotove,nejake fotto sem dam.
RostaD
Junior

Odeslat příspěvekod plawa 8. 9. 2008 11:29

Taky si dovolim prispet svoji troskou do mlyna:

Podsvetleni jsem resil trojici RGB LED stripu v kombinaci s kontrolerem na dalkove ovladani, soucastky nakoupeny pres net, trafo lokalne, celkova cena cca 800 Kc vcetne nejakych drobnosti z bauhausu - kabelaz a tak. Samozrejme to neumi nijka reagovat na TV signal, nicmene umi to na DO menit barvy, intenzitu, plus treba u menicich modu se da regulovat rychlost. Jsem spokojen ;]

Nejaky foto zde http://picasaweb.google.com/plawasan/LED

Obrázek

Obrázek
plawa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondratr 8. 9. 2008 12:38

Po té co jsem viděl u kámoše jak to levně vyřešil, jsem dnes objednal z efekt auto trubice neon. Vybral jsem si zelenou barvu, délka 61 cm, umístím za TV a je to. Napájená je 12V a dá se pořídit od 80Kč, záleží na barvě a délce. Svou práci to odvede. Bue-*li zájem tak sem příští týden dám foto.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod POiNTER 8. 9. 2008 21:13

Pravemu ambilightu sa to nevyrovna :) . Philips seria 7603 so zakladnym dvojkanalovym ambilightom je uz pomerne lacna a ponuka zaroven kvalitny obraz. Odporucam. (ideal je 37PFL7603D)
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 9. 2008 11:33

OK, jenže od začátku se tady jedná o otázku "Dělá tohle taky někdo jiný (eventuálně jinak) než jenom PHILIPS???" - od toho se celé vlákno táhne. Já osobně taky Filipsa zrovna nemusím - podobně je na tom řada dalších, vyhraněných pro další značky. Vzhledem k tomu, že technologii AMBILIGHT má Filipes určitě nějak patentově chráněnou, nebude asi nijak snadné pro jinou značku vymyslet něco jiného s podobným efektem.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod POiNTER 10. 9. 2008 10:25

EKKAR: Ziadna ina znacka v sucastnosti nema nic podobne Ambilightu. Existuju len pridavne lampicky, neadaptivne na obraz. Philips ma Ambilight samozrejme patentovo chraneny.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 9. 2008 12:29

2 POiNTER: mně je to jasné, tu otázku položil na začátku vlákna Koderluk... Jen nevím (nevěděl jsem), jestli už mezitím někdo nevymyslel něco s podobným efektem, co by obcházelo Filipesův patent nebo využívalo jinou technologii.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pethol 11. 9. 2008 10:41

RostaD píše:Ja bych ti jiny snimek stejne neposkytl,mam TV take na zdi,ale to vypinani pres dalkovy ovladac opravdu nema chybu,vzdyt pres den to podsviceni straci smysl - zapinas to az na noc - ne?Ty svetelka v zadu nejsou jen pro okrasu,ale funguji proti unave oci a to,ze se nezapinaji pres den spolecne s TV je jen a jen vyhoda /nakonec setris i ty ledky - maji zivotnost "jen" 30000 hodin/.
Kazdopadne pristi tyden bych mel mit vse hotove,nejake fotto sem dam.

tak co, uz mas zapojene? Uvazuju o stejnem vyberu diod a zasuvek, takze bych rad videl jak to za tv vypada.
Život je hořký, bohudík !!!
Umění žít spočívá v tom, umět se včas
rozhodnout, na co se vys...t !!!
S vodkou sem se seznámil již v dětství a na svou první lásku nikdy nezapomenu !!!
Kdo si nenakrad, musí to brát jako že nevyhrál !!!
pethol
Junior

Odeslat příspěvekod arvi 20. 9. 2008 09:07

plawa píše:Taky si dovolim prispet svoji troskou do mlyna:

Podsvetleni jsem resil trojici RGB LED stripu v kombinaci s kontrolerem na dalkove ovladani, soucastky nakoupeny pres net, trafo lokalne, celkova cena cca 800 Kc vcetne nejakych drobnosti z bauhausu - kabelaz a tak. Samozrejme to neumi nijka reagovat na TV signal, nicmene umi to na DO menit barvy, intenzitu, plus treba u menicich modu se da regulovat rychlost. Jsem spokojen ;]

Mohl bys mi poslat adresu, kde jsi to zatu cenu sehnal? Vcetne toho DO?

Dik.
arvi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dressi007 23. 9. 2008 13:32

:tleskani pro PLAWA...super, vypadá to skvěle, chválím....já chci taky. Můžeš podrobnosti napsat na e-mail dressi@seznam.cz
dressi007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod plawa 15. 11. 2008 21:18

Zdravim,

omlouvam se za zpozdeni, nevsiml jsem si reakce

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14964 kontroler
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14965 RGB pasek

daji se koupit i v jinych delkach a v kombinaci za lepsi cenu

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14041 RGB strip

berou paypal, postovne je zadarmo

ke kontroleru mam jedinou vyhradu, pri stazeni intensity LEDky poblikavaji znatelne, jinak je ok za tu cenu
plawa
Kolemjdoucí