Plazma a kvalita obrazu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kovo11 27. 8. 2008 14:32

Mám takú otázočku, má niekto skúsenosti s kvalitou obrazu na plazmách 42" (parametre zhruba Panasonic TH-42PX80E).

Jedná sa mi o kvalitu obrazu, v akom rozlíšení vysielajú a či sa na to bude dať pozerať na 42",vďaka.
DiGi TV
UPC Direct
Skylink
Magio
Kovo11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geniusss 27. 8. 2008 15:38

No z tych moznosti co si tu dal je asi najlepsie Magio , ale len ked ho mas po optike lebo inak dost mrzne aspon kamaratovi ..ja mam po optike a ide v pohode len tam nemas HD kanaly ale maju do konca roka pribudnut...DIGI TV urcite neodporucam tu som mal rok a je to hrozne na plazma na klasickom CRT televizore v pohode , ale na plazmu alebo LCD dost zle povedal by som ze este niekedy horsie ako analogova televizia...
Geniusss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 27. 8. 2008 19:50

SKYLink naj lacnejsia alternativa. zatial.
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod armyk 27. 8. 2008 22:43

Ja mam na 42" HD plazme skylink, pustany cez scart a spokojnost, ale pozeram na to tak z 5 metrov.
armyk
Junior

Odeslat příspěvekod Kovo11 28. 8. 2008 06:48

Takze sa my zatial neoplatí kupovat, ked mam klasickú káblovku, alebo je nejaká možnosť zakúpenia plazmy s mensou uhloprieckou (resp. rozlísením), aby to bolo pozeratelné??
Kovo11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Henry2 28. 8. 2008 07:33

Nechapu, proc by mel byt na plazme ruzny obraz od ruznych poskytovatelu, pokud je rozliseni stejne. Televize nerozlisuje jmeno poskytovatele, ale pouze signal, tj. jestli je to pal - 576i, nebo HD, 720p, 1080i,p. Jak se rika, z hov*a bic neupletes, takze pokud je signal na nic (nizkej bitrate, vysoka komprese), tak ti z nej ani plazma neudela zazrak.
Henry2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armyk 28. 8. 2008 19:05

Tu PX80 si mozes kupit aj 37" ...a existuje aj mensia plazma so 480 riadkami a 32" uhloprieckou od LG, na typ si v rychlosti nespomeniem, ale tu by som ti neodporucal
armyk
Junior

Odeslat příspěvekod armyk 28. 8. 2008 19:07

Henry2 píše:Nechapu, proc by mel byt na plazme ruzny obraz od ruznych poskytovatelu, pokud je rozliseni stejne. Televize nerozlisuje jmeno poskytovatele, ale pouze signal, tj. jestli je to pal - 576i, nebo HD, 720p, 1080i,p. Jak se rika, z hov*a bic neupletes, takze pokud je signal na nic (nizkej bitrate, vysoka komprese), tak ti z nej ani plazma neudela zazrak.

ved si si aj sam odpovedal, preco od roznych poskytovatelov je rozny obraz :roll:

napr. taka DIGITV ma kompresiu najvyssiu a teda aj najhorsi obraz
armyk
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 28. 8. 2008 19:13

no ono je to asi tak ,ze aj pokial bude bitrate dvb-s vysielania akokolvek vysoke tak i tak ho bude provider obmedzovat nakolko vacsina zobrazovacov ma problem vyssi bitrate korektne zobrazit. mam na mysli konstrukcne starsie zobrazovace. preto si este na kvalitny signal pockame. nie je to z mojej hlavy tot interpretacia servisaka na otazku preco je signal dvb-s malo stabilny
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 28. 8. 2008 19:57

Kovo11: Pokud máš klasickou analogovou kabelovku, tak se toho neboj..

Henry2: Ono to bude hlavně tím, že: za prvé - ti uvedení poskytovatelé nemají všichni stejné rozlišení a za druhé mají i rozlišný datový tok na jednotlivé programy, takže výsledný obraz je opravdu jiný u každého poskytovatele (jak to má Magio nevím)

RB_Warrior: To myslíš vážně? :hm
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 28. 8. 2008 20:17

no a ako inak si to mam vysvetlit len tak pre nic za nic by mi ta SZ neprisla
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod Kovo11 28. 8. 2008 23:01

Ved prave ze mam klasicku analogovu kablovku , momentalne mam Panasonic TX-29PX15P 100Hz a niektore programy su v dost chabej kvalite. Islo my o to ze by som si rad zakupil Panasonic TH-42PX80E 42". Ale neviem aka bude kvalita obrazu. Preto som chcel vediet ci niektory provider ma kvalitnejsi signal, resp. ci na mensej 37" to bude pozeratelnejsie. Vdaka.
Kovo11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 29. 8. 2008 01:24

Naj kvalitu obrazu má v súčasnosti SkyLink od cca od 4 Mb/s do :hm :hm :hm :tleskani :tleskani
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lojza_ 29. 8. 2008 08:01

Na menší 37' úhlopříčce bude obraz o něco lepší, než na větší 42'. Ale té kvality analogové kabelovky bych se až tak moc nebál. Možná půjde ze začátku o zvyknutí si. No a jestli ne, tak přechod na digitál/satelit ;-)
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 29. 8. 2008 10:09

RB_Wariorr píše:no a ako inak si to mam vysvetlit len tak pre nic za nic by mi ta SZ neprisla

Já myslel, co jsi napsal tady.. :hm
Mr.Semtex
HD SATan

Další stránka