LG 42PG3000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Geniusss 27. 8. 2008 15:35

Ahoj! Mate niekto skusenosti s touto TV LG 42PG3000? Najma aka je priemerna spotreba ci sa velmi lisi od Panasonic 37PX80E ...povodne som chcel tento TV ale uz asi mesiac ho v predajnach na okoli nemaju a nevedia ani kedy dorazi...maju iba Panasonic 37PX8E ale jeho dizajn sa mi vobec nepaci ..:)
Geniusss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondratr 28. 8. 2008 06:48

jestli můžu doporučit, po mnohém skoumaní v obchodech a prolézání recenzí jsem se rozhodl pro LG 42PG6000, i s dopravou a držákem na zeď mě vyšla na 19455 v megaobchodě a je lepší než ta 3000. co se týče spotřeby tak jsou všechny plazmy na tom dost podobně. při večerním sledování nepřelezou 200w přes den kdy je světlo je to více.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 28. 8. 2008 08:21

Tak už jen prostým pohledem na úhlopříčku, ti můžu garantovat, že 42' LG bude mít větší odběr než 37' Panasonic ;)

Potom bych chtěl jen upřesnit, že
ondatr píše:(...) při večerním sledování nepřelezou 200w přes den kdy je světlo je to více.

není tak úplně pravda. Spotřeba plazmy (pokud tedy uvažujeme, že má celý den nastavený stejný režim, tedy jas, kontrast atd.) je závislá na tom, co právě zobrazuje. Bílá barva má největší spotřebu, černá naopak minimální. Dívání se tedy třeba na hokej bude energeticky mnohem náročnější, než např. film Černočerná tma (Pitch Black).

Teď si ale uvědomuji, že některé TV mají světelné čidlo, které automaticky upravuje jas nebo podsvícení, takže něco, na tom, co napsal ondatr bude.
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior

Odeslat příspěvekod iron.k 28. 8. 2008 16:04

Chtěl jsem se zeptat Ondratra , jak ta LG6000 hraje na SD signál, a zda-li je nějak
koukatelný sport hlavně fotbal . dík
iron.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armyk 28. 8. 2008 19:19

Vzhladom na to, ze ten pajac ma prikon (nie spotrebu) 140 W a LG niekde cez 300 (myslim, ze 380W), tak spotrebu moze mat to LG aj dvojnasobnu oproti panasonicu v 37" uhlopriecke, nehovoriac o tom, ze LG by som neodporucal.
armyk
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 29. 8. 2008 01:21

LG má spotrebu ako ja pív a ešte je aj poruchové.LG nouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :pozor :pozor :pozor :pozor :pozor :pozor :pozor
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondratr 29. 8. 2008 06:57

Takže k dotazu pro Iron.K k. LG 42PG6000:
na DVD hraje perfektně.
Na klasické analogové vysílání porovnání s CRT:
1,2 a nova my na CRT šli perfektně, na LG jde 2 a Nova také skvěle i fotbal, je nádherně koukatelnej, 1 je obrazově slabší asi mám doma horší signál, kterej CRT nevadil, ale je to dobře sledovatelné. Cose týče Primy tak ta na CRT byla hodně bídná a teď na plazmě je přímo nesledovatelná. Digitál zatím nemám.
Cose týče výběru tak jsem po projití spousty diskuzí, recenzí a obchodů kde jsem porovnával vybíral mezi :
LG 42PG6000
PANASONIC VIERA TH-42PX8E
SAMSUNG PS42A457
PANASONIC VIERA TH-42PX80E

na signál z kvalitního DVD mezi nimy byl nepatrný rozdíl, analog my nikde nepustili, tak śem to vyřešil tak že mám doma DVD které mykámoš nahrával na DVD rekordéru z VHS, mé staré dovolené, tam už byli rozdíly.
nejhorší obrazbyl na PANASONIC VIERA TH-42PX8E, samsung byl hned po něm ale o hodně lepší. Druhej Panasonik a LG byli na tom nejlépe a nebyl mezi nimi rozdíl.
Zvukově je na tom LG ze všech nejlíp, ale kdo bude napojovat TV na domácí kino, tak mu to může být jedno.
Nakonec pro LG rozhodla cena oproti TH-42PX80E 2500 levnější a také rozhodl pohovor s mým velmi dobrým známým kterej dělá v prodejně elektro a dodal my informace o tom kolik měli reklamací na různé typy televizí.
Není pravda že LG jsou poruchové. jsou na tom stejně jako panasonik i samsung. průměr za poslední 2 roky z jednoho obchodu.

Ale tohle je jen můj názor a moje zjištěná data, nikomu ho nenutím.

LG 42PG6000 vřele doporučuji - skvělej kup, ale každej ať si navštíví obchod a porovná sám.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod armyk 29. 8. 2008 21:49

Aj ja mam skusenosti z obchodu a najvacsiu poruchovost ma prave LG, pritom sa ich preda asi niekolkonasobne menej ako panasonicov. (nezahrnul som porovnanie s plazmou philips ...neprezeniem, ak poviem, ze kazda, ktora sa predala sa aj vratila), takze z tejto stranky uznavam, ze LG nie je najhorsou kupou, ale preco sa vozit na skodovke, ak mozem mat v podobnej cene BMW...

Edit:
Este nieco... ten rozdiel ceny by sa ti rychlo vratil na usetrenej spotrebe, takze nerozumiem... a tiez ani tomu, ze ti o tom ten predavac nic nepovedal (spotreba panasonic vs LG).
Porovnavat obraz na nekvalitnom signale je hlupost, ak investujem do telky, tak si zabezpecim kvalitny signal.. ved najlacnejsi satelitny komplet sa da kupit za par tisic. Pri porovnani tychto tv s kvalitnym signalom uz nie je rozdiel tak markantny.
armyk
Junior

Odeslat příspěvekod ondratr 1. 9. 2008 06:51

Jak už jsem sal. Nejlépe je obejít si obchody a nechat vybrat vlastní oči. Ve vetšině obchodů se ti budou věnovat a budeš si moct televize i osahat, různě přenastavit.
Na doporučení na fórech moc nedávej každej má jiný oči, každýmu se líbí něco jiného.
Spotřeba u plazem stejné uhlopříčky je dost podobná, to co se udává v papírech tomu moc nevěř. Jediná jistota je změřit si to sám.
Jeden ti bude tvrdit že panasonik je špička protože ho má doma, druhej nedá zas dopustit na LG.
Ať koupíš cokoliv tak neprohloupíš, nové modeli jsou už jinde než ty staré, a veřit příspěvku nad tímto že plazmy Philips jsou šunt a vše co se prodalo se i Vrátilo?, nejsem sice příznivec philipsu, ale to co Armyk je holej nesmysl.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod armyk 1. 9. 2008 12:19

Prepac, moze to byt nahoda, ale nezmysel to nie je. Nemam dovod klamat. Co sa tyka ochrany vypalovania obrazu u philipsu, tak je na tom asi najslabsie spomedzi vsetkych znaciek. Mas pravdu v tom, ze kazdy si musi vybrat to, co sa mu paci a neda sa vsetko zovseobecnovat, ale urcite parametre su fakty.
armyk
Junior

Odeslat příspěvekod milanides 1. 9. 2008 15:57

To s tym Philipsom myslis vazne? Odkedy spadol na 20 litrov tak som nad nim normalne rozmyslal...mal by som od neho dat ruky prec?
Toshiba 47VL963G, Evolve Infinity + 2TB HDD Western Digital, Onkyo DV-SP500, Onkyo TX-DS595, Canton LE107 + LE150CM + LE120, router Asus RT-N56U.
milanides
Junior

Odeslat příspěvekod ondratr 1. 9. 2008 19:50

Budu mít od kámoše pučenej meřák okamžité spotřeby a průměrné spotřeby spotřebičů, tak bude-li zájem tak sem pak hodím výsledek u LG 42PG6000. Co se týče poruchovosti Philipsu plazem, tak jsem se byl dnes u kámoše v obchodě zeptat kolik měli reklamací. TAk doopravdy v porovnání s LG, Panasonikem a Samsungem je to oproti předchozím značkám dvojnásobek, ale není pravda že by se reklamovali všechny které se prodali, to je nesmysl.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod milanides 1. 9. 2008 20:01

To si ma ukludnil :-) no, kazdopadne mam jasno, philips plazma to nebude...
Toshiba 47VL963G, Evolve Infinity + 2TB HDD Western Digital, Onkyo DV-SP500, Onkyo TX-DS595, Canton LE107 + LE150CM + LE120, router Asus RT-N56U.
milanides
Junior

Odeslat příspěvekod armyk 1. 9. 2008 23:44

ondratr píše:Budu mít od kámoše pučenej meřák okamžité spotřeby a průměrné spotřeby spotřebičů, tak bude-li zájem tak sem pak hodím výsledek u LG 42PG6000. Co se týče poruchovosti Philipsu plazem, tak jsem se byl dnes u kámoše v obchodě zeptat kolik měli reklamací. TAk doopravdy v porovnání s LG, Panasonikem a Samsungem je to oproti předchozím značkám dvojnásobek, ale není pravda že by se reklamovali všechny které se prodali, to je nesmysl.

Ked ti to poviem ja, tak neveris, ze su poruchove. Samozrejme, ze vo vsetkych elektro nebude poruchovost 100%, ja som aj napisal, ze to mam z jednej prevadzky (nie zo statistiky vsetkych predajni v celom state), ale aj v tebou spominanom obchode nie je normalne, aby boli 2krat tolko reklamovane ako ostatne. U nas skratka plazmy, ktore si pamatam, ze boli od tohto vyrobcu predane za posledny rok, boli vsetky vratene. Jeden zakaznik dokonca dostal novy TV a aj ten prisiel vratit (dotretice si uz pre istotu nic nevybral). Koniec koncov aj samotny philips uz od vyroby novych plaziem upustil. Ktovie asi preco?.. Neber to stale tak, ze na tuto znacku utocim, ja hovorim len fakty, ktore mam moznost si sam overit a o tom je toto forum. Maju sa tu vyskytovat skusenosti ludi, ktori chcu inym pomoct vo vybere. Takze este raz..netvrdim, ze nemaju niektore vyrobky podarene alebo aj prave televizory, ale ich plazmy aj po stranke spolahlivosti, aj obrazovej nie su prave tou kategoriou vyrobkov, ktorymi by sa mohli chvalit.

Tu spotrebu sem zverejni, ta ma zaujima.
armyk
Junior

Odeslat příspěvekod armyk 1. 9. 2008 23:47

milanides píše:To s tym Philipsom myslis vazne? Odkedy spadol na 20 litrov tak som nad nim normalne rozmyslal...mal by som od neho dat ruky prec?

Mozes mat stastie na dobry kus, ale ja by som sa s takou plazmou neuspokojil ani po uzivatelskej a obrazovej stranke
armyk
Junior

Další stránka