Modří již vědí jakou 40 / 42 lcd tv? Já ne....

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BigFoot007 16. 10. 2008 13:31

praveze teraz bola tendencia dvihania cien, nmozno z dovodu toho ze sa chystaju na vianoce robit akci, alebo mozno z dovodu posilnovania dolatu(tuto tendenciu som zaznamenal len u LG, ine telky som nepozeral)
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janoff 16. 10. 2008 13:34

podporované video formáty pre a756:

http://img58.imageshack.us/my.php?image=beznzvuyg8.png
NEW Mazda 6 - 2.0 MZR / HB / TE PLUS / EBEN METALIC
janoff
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 16. 10. 2008 14:33

Sakra, zcela jste rozbourali moji vybranou Sony 40W4500 ... :-)
mimochodem - ten Samsung katalog je nanic - model A756 tam podle me vubec neni. Podle odkazu od janoff tenhle model umi i DLNA, coz resi i titulky - pokud by to pro nekoho mel byt problem

ale prece jenom jsem nasel jeden maly problem: nema CI slot - a co kdyz se za ~5 roku zacne vysilat s nejakym jiny kodovanim mpeg 2/4. (pripadne mpeg4 bude mit nejake jine parametry. Reseni s externim tunerem je mozne - ale zkusenosti kdyz takhle provozuji soucasnou TV + settopbox me uz dost stvou)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod janoff 16. 10. 2008 15:11

CI slot to má ... ;-)

Odporúčam naštudujte si manual... Z tamať som zobral aj tie video formaty ... O CI slote sa píše na strane 22

http://org.downloadcenter.samsung.com/d ... g-0731.pdf
NEW Mazda 6 - 2.0 MZR / HB / TE PLUS / EBEN METALIC
janoff
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cikorsky 16. 10. 2008 16:37

jojo, super link ten manual - meli jste pravdu, titulky pri prehravani z USB klíče - divx to upravdu neumi:Movie doesn’t support subtitles. (for example, not support smi, srt and sub fi les, etc and not support subtitles included in movie files)

ale ja už jsem zřejmé rozhodnutý - jdu do Samsung Le40A756 :tleskani :tleskani :tleskani
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 16. 10. 2008 16:51

ad titulky: jak jsem psal - resi to bud DLNA nebo prekodovani divx, coz je s virtualdubem pomerne jednoducha zalezitost.
Ja se stale pokousim najit duvod, proc bych si LE40A756 nemel koupit, pripadne jestli za prijatelny priplatek nesezenu neco vyrazne lepsiho (porad se nejak neorientuji v oznaceni rad Samsungu - co je zac treba takova LE40A786)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cikorsky 16. 10. 2008 17:01

ad titulky: ja to stejne budu mit vetšinou pre PC, z toho usbe je to jen taková blbustka navíc :D

rozdily 40" - 786 a756 alespon podle pohledu do katalogu:
786 dynamicky kontrast - 2000000:1, 756 - 70000:1
786 nema infolive, library, wiselink USB (jpg,mp3) nema DLNA (což nevim co je :D)
756 ma infolive, library, wiselink PRO (jpg,mp3, video) ma DLNA (což nevim co je :D)

pro me to vychazi tak nejak ve prospech 756 :D protože jinak to jsou další cca 4tis. Sk nahoru...
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod cikorsky 16. 10. 2008 17:42

Kašlu na to, objednal jsem LE40A756 :D a už se těším :D
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod janoff 16. 10. 2008 18:34

Gratulujem k vyberu a nech tu o par dni vidim recenziu... :D

jannk:
ano SAMSUNG zmenil označovanie LCD TV. V minulosti sa delili na rady: S, R, M, N, F. Dnes su rozdelene do serii. Od 3 SERIES až po 9 SERIES. Hlavny rozdiel medzi 756 a 786 je ten, že 786 ma naviac LED podsvietenie, ale 756 ma naviac MPEG4 a prehrava cez USB videa (786 prehrava len JPEG a MP3)
NEW Mazda 6 - 2.0 MZR / HB / TE PLUS / EBEN METALIC
janoff
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cikorsky 16. 10. 2008 20:31

no, to tak ryhcle moná nebude - objednal jsme, ale pak jsme si všiml, že dostupnost je až na otázku, tak kdo vi, kdy to pošlou... no uvidíme, pak určitě napíšu....

Diky všem...
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod player 16. 10. 2008 20:59

Model 786 ma nejen v ramci sve znacky naprosto bezkonkurencni obraz.Udavany kontrast je sice hodnota dynamicka, nicmene ten skok LED je skutecne znacny, oproti konvecnim podsvicenim a to dokonce i v krame za nemaleho okolniho osvetleni.
Mel jsem moznost 786 dukladne zhruba 50 minut otestovat spolu s playstation 3 a po dukladnem vyladeni obrazu pomoci testu ze stranky http://www.lagom.nl/lcd-test/ jsem se pustil do hodnoceni obrazu jak u her, tak u filmu.Hry tu pravdepodobne nikoho nezajimaji, tudiz prejdu k filmum.Zvolil jsem diky velkemu kontrastnimu rozpeti zaberu snimek Vertical Limit na BD.Obraz byl jednim slovem dokonaly.Nadherne kontrastni zivy obraz bez nezadoucich prepalu pri zaberech na horskem slunci a naopak zadna utopena kresba v tmavych castech filmu v jeskyni.Uroven cerne je zbytecne rozebirat, proste je absolutne cerna.Zadna konvecni LCD se ji nevyrovna.Krom kvalitni CRT se da pouzit prirovnani snad jen s plazmou Kuro, kde je rovnez cerna v obraze tak cerna, ze v podstate neni znatelny prechod ram/obrazovka.Snad nemusim dodavat, ze takto bajecny kontrast dodava filmum nevidanou hloubku vcetne zivych, prirozenych barev a pri pohledu na okolo stojici konvecni LCD jsem se musel skodolibe pousmat:)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 16. 10. 2008 21:47

DNLA je moznost pripojit PC pres UTP a streamovat hudbu/video treba z media playeru.
Naivne bych rekl, ze 786 bude vyssi rada nez 756 - ale pokud chybi mpeg4 (a DNLA+prehravani videa z usb coz je pro me mene dulezite), tak ani vyrazne lepsi panel to pro me nevyvazi ... tj taky skoncim u 756
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cikorsky 17. 10. 2008 05:55

player: díky za rozbor a recenzi...
jinak predpokladam, že obraz asi u te 786 bude určite lepší, ale i ta 756 myslim bude mit dostatečně kvalitní obraz pro "mou osobu", takže zatim rozhodnuti neměním,.... kdybych hledal nejkvalitnější obraz, tak asi pujdu do nejaké plazmy, ale jsem limitovaný peněnzma (už tak je ta 756 přes rozpočet) ... takže pro mě jako pro laika je myslim v pomeru penize, vykon, kvalita, funkce vitězem LE40A756 :D a už jsem se do ni zamiloval :D :D
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod cikorsky 22. 10. 2008 06:39

Tak už je doma :-D :-D :-D :-D

První dojmy:
pozitivní velikost a kvalita obrazu z PC - opravdu prohlížení fotek je parádní zážitek :D
s kvalitou signálu je to už méně pozitivní - což jsme čekali - kabelovka má prostě signál takový jaký má, takže u nekterých programu je koukání o dost horší než na staré telce - ale jde většinou o kanály, na které člověk stejné nekouká - takové ty podivné stanice :D
pustit film z PC je pohoda...

takže - budu čekat na digitální vysílání :D
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 22. 10. 2008 09:33

"pustit film z PC" - myslis pres d-sub nebo DNLA?
signal z kabelovky: tj chces rict, ze nektere kanaly na analogove kabelovce maji horsi kvalitu nez pozemni analogove vysilani (ktere je rekneme zhruba stejne nebo jen o neco horsi jako bezne pozemni digitalni vysilani s dobrym signalem) ?
jannk
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků