LCD Philips 42PFL9803H/10

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aso 17. 10. 2008 18:09

Novinka od Philipsu sice zatial iba v 42" prevedeni, ale vcelku nabita funkciami, cena podla mna prehnana, pretoze samsung-ova (napr. LE40A786R2F - neviem kolko bitovy panel ma tento model, ale Philips tu uvedeny ho ma 17 bitovy) konkurencia to dava za zhruba polovicu , aj ked je treba podotknut ze ano je v tom Philipse aj nieco naviac ako u konkurencie...

Bol by som rad ak by niekto uz s nim mal nejake skusenosti, keby sa s nami o ne podelil... :-)

Ja som ho teda v predajni euronicsu videl medzi ostatnymi Philipsami (myslim ze tam boli zastupene skoro vsetky rady Philipsu), ale tie oproti nemu posobily ako crepy (nechcem urazit Philipsakov)

Zaroven by ma zaujimalo ci ma tiez problem s tym popisovanym backlight dimming !!!, ale to nam povie skor prave najaky Philipsak...

http://www.p4c.philips.com/files/4/42pf ... ss_ces.pdf

aso...
aso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Džanek 10. 5. 2009 17:11

Tak již vlastním tuto TV a jedním slovem ,,paráda,, Mám možnost ji srovnávat s Philipsem 42pfl9632d a Samsung 40LE786. Tato jednoznačně vyniká ve všech směrech. V PC režimu je rovněž ostrá i při pohybu, takže deinterlace - která byla u 42pfl9632d se tady už nekoná !
Džanek
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 10. 5. 2009 17:19

Podľa mňa Samsung nikdy nedosiahne na Philips v tých exkluzívnych modeloch,predsa len Philips nevyhráva ceny EISA len tak pre nič za nič.Akurát čo mu môžem vytknúť je dizajn a cena je tiež total brutal vaginal,ináč je ale bombový.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Džanek 10. 5. 2009 17:32

Je fakt, že cena je humus, ale na druhou stranu, jak často kupujete TV? Myslím si, že vydrží alespoň do doby, kdy bude zavedená technologie OLED. Co se týká designu, tak mně se naopak velmi líbí. Kartáčovaný hliník je vážně perfektní.
Obrazově je to vážně jak se chlubí - plazma. LED dimming je tady vyřešen opravdu dokonale, takže skvělá TV !
Džanek
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 10. 5. 2009 18:38

Že je technologie panelů S-IPS od LG-Philips o něco lepší než S-PVA od Samsungu je přece známé už léta ....

Nyní přichází doba FAKE LED podsvícení:
viewtopic.php?p=6328927#p6328927
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 10. 5. 2009 20:34

Kozousch možná bude kecat, ale není S-PVA technologie a její „předchůdci“, původně z dílny Fujitsu-Siemens?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kozousch 10. 5. 2009 21:06

Historii jsem nezkoumal, ale co já pamatuji, tak S-PVA a její novější klony už několik let vyrábí Samsung. Jestli tu technologii od někoho koupil nevím a dnes už to asi ani není důležité. Máme v práci několik LCD monitorů Fujitsu-Siemens a jsou v nich S-PVA panely údajně! Samsung, ale rozdělávat je kvůli tomu nebudu :-)
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 10. 5. 2009 21:51

Kozousch díky za info - já měl pocit, že FSC je „autorem“ - možná ne.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Džanek 11. 5. 2009 15:51

Tak od dnešního dne Philips slevnil tento model o 20tis. ! Internetové ceny se začínají dostávat pod hranici 50tis.
Dnes už je možné ji sehnat za 49.990,-
Džanek
Junior