LCD TV 40" LED vs. CCFL

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod alabama 27. 10. 2008 09:27

Ahojte,

poprosil ma kamoš o Vašu pomoc s vybr.TV, chce kúpiť na Vianoce.
Sám nevie, či sa už oplatí kúpiť LCD s LED, alebo radšej plazmu?
Pozeral LCDčká s CCFL podsietením, ale sa mu to veľmi nepáčilo /najmä v tme, čierna farba a biela...). Rozmýšľa medzi Samsung a Philips.
http://www.videoexpert.sk/lcd-televizor ... g-le40a756 (ešte CCFL a má MPEG4 tuner)
http://www.videoexpert.sk/lcd-televizor ... g-le40a786 (s LED ale nemá MPEG4)

http://www.videoexpert.sk/lcd-televizor ... 03d-cineos

Vo viacerých obchodoch mu odporúčali Philips radu 9 (hoci nikde nemali), vraj niektoré Samsungy sa kazia, obrazovo sú ale dobré. Plazmy pozeral Panasonic, tiež boli OK.

Prosím poraďte mi, aké máte s tým skúsenosti, nemusia byť uvedené značky, vítam názory aj na LG, Sony... Vopred díky :D
alabama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 27. 10. 2008 14:35

Nech zobere Philips 42PFL9803H - LED backlight, vitaz Europsky televizor roka 2008-2009 EISA, DVB+T/DVB+C s MPEG2 a MPEG4.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod alabama 27. 10. 2008 14:48

POiNTER píše:Nech zobere Philips 42PFL9803H - LED backlight, vitaz Europsky televizor roka 2008-2009 EISA, DVB+T/DVB+C s MPEG2 a MPEG4.

http://www.plazamarket.sk/index?store=o ... 9pfksev3p7

Tento TV aj ja by som zobral :D :D :D (keby som mal toľko peňazí :mrgreen: )
Tak hovoril že max. 40" chce (väčší nevie kam dať), pochybujem že by dal toľko za jeden TV. Tak cca. max. do 40000SK. A Samsung rada 7 s LED? Alebo Sony 40W4000 (W4500)??? :hm
alabama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aso 8. 11. 2008 22:11

no parametre na tejto stranke moc nehovoria v prospech toho Philipsu:
http://www.digitalversus.com/duels.php? ... a2=36&ph=1
treba si poprehadzovat Step 3, hlavne mode normal, cinema, atd. proste tie tabulky, kde by sa to malo drzat strednej ciary tie krivky...

aso...
aso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bourn 8. 11. 2008 23:44

Tu Philipsku máme na krámě a zatím jsem neviděl nic lepšího v této kategorii.
Bourn
Junior

Odeslat příspěvekod aso 9. 11. 2008 00:52

nie nie ono to mozno zle vyznelo, ja som praveze mal velky zaujem o tento model, ale trochu ma sklamal ten test na tej stranke, ja som ho videl na zivo v predajni a je pravda ze vsetky tie ostatne Philipsi vypadali pri nom ako crepy, ale zasa ta cena, keby bol za 60 tak nepoviem ale 80 tis Sk sa mi zda naozaj moc, a tie iste parametre ma aj Samsung LE40A786 a stoji polovicu...

aso...
aso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 9. 11. 2008 09:45

Ahoj aso, toto som ti pisal do sukromky...ale hodim to aj sem:
...tu stranku digitalversus poznam, avsak nejako nechapem akym sposobom tie vysledky hodnotia, kedze vsetko zalezi od nastaveni. Napr. ten kontrast... ak by nastavili local dimming na max. tak LED diody pri ciernej uplne zhasnu a teda by namerali 0 cd/m2.
Co sa tyka rozdielu... som presvedceni ze Philips bude mat lepsie pohybove zobrazenie... ma vyssi vypoctovy vykon, ktory je nutny pre spracovanie 100Hz Clear LCD a Perfect Natural Motion. Ide o to ze 100Hz maju obe TV... funguje na zaklade vkladania snimkov, ktore su digitalne vypocitane. Lenze pokial nie je dostatocny vypoctovy vykon a kvalitny algoritmus pre vypocet pohybu, tak vkladane snimky nemaju plne rozlisnie, resp. detaily nie su presne. Otazne je do akej miery to vyuzijes :). So skusenosti viem ze Movie Plus si na Samsungoch vacsina ludi vypina, lebo vytvara prilis artefaktov (nedostatocna vypoctova presnost).
Tak isto LED diody... neviem ako to ma Samsung tento rok doriesene, ale tie predchadzajuce modely mali dost problem s lokalnym tlmenim segmentov... najme ked sa po ciernom obraze pohyboval nejaky maly objekt, tak segmenty bolo dost vidiet (vytvarala sa ziara okolo objektu)..ludia si preto tuto funkciu vypinali (pritom by to mala byt hlavna vyhoda LED podsvietenia). Na Philips som to skusal a je to super... aj pri malych objektoch nie je vidno ziaru okolo objektu, co je dane aj samotnou konstrukciou panelu... segmenty boli vidiet len pod ostrym uhlom, avsak pri pozerani napriamo je vsetko ok... takze lokalny dimming konecne plni svoju ulohu a je plne vyuzitelny.
Pri samsungu je asi lakava najme ta cena... no bohuzial som tieto dva modely nemohol priamo zrovnat, takze nechcem do toho prilis kecat... chcel som ta len upozornit na tieto vlastnosti... treba si to pozriet niekde v obchode.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aso 9. 11. 2008 10:13

aha moc dakujem POiNTER za vycerpavajucu odpoved, nieco taketo som potreboval vysvetlit, aj ked by bolo mozno dobre si tie dve telky dat vedla seba a skusit to porovnat nazivo v reale, myslim 42PFL9803H a LE40A786...mne sa to zatial nikde v obchode nepodarilo...

dalej by ma zaujimala jedna vec a to, pamatam si ze sa spominal nejaky problem s Philipsami ohladom backlight dimming, udajne to vytvaralo taky dychavy obraz (nie skokove nastavovanie kontrastu ale pomale...), viem ze mi niekto spominal ze sa to musi dat v menu vypnut inak ze to je hruza...., mohol by si sa este k tomuto vyjadrit, ty urcite budes vediet o co sa jedna... dik...

aso...
aso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aso 17. 11. 2008 15:10

chcem sa spytat, ma uz niekto s touto telkou od Philipsu (42PFL9803H) nejake skusenosti s pohladu dlhodobejsieho sledovania, pripadne ci ju mal niekto moznost porovnat napr. s modelom od Samsungu LE40A786 ??

aso...
aso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Džanek 26. 11. 2008 11:51

Tak borci, včera jsem si přivezl domů Samsung Le40a786. Je to asi rok, co jsem si koupil LCD Philips 9732d za bezmála 65tis - v té době vlajková loď od Philipse. Je to velice smutné, ale tento Samsung strčí Philipse ve všech směrech do kapsy. Co se týká kontrastu, podání černé a barevnosti, vypadá Philips vedle Samsungu jako LCD ze supermarketu.
Pro test jsem použil HD satelit Vantage 8000, dále pak HTPC Fujitsu siemens Scaleo. Vše bylo propojeno Monster kablama.
Co se týká HD obrazu, tady jsem si myslel, že budou obě TV stejné ,,ovšem,, při tmavých scénách už Philips ztrácel dech. Samsung měl obraz prokreslenější, bohatý na barvy, špičkovní kontrast a o černé ani nemluvím. To samé se týká i obrazu z DVD.
Při sledování programu ze satelitu přes Skylink, byl opět obraz u Samsungu lepší. Navíc byl stejný jak z jednoho metru, tak i ze čtyř metrů. Tady Philips z jednoho metru už ukazoval nemilou vlastnost LCD a to mapy v obraze.
Po zapnutí PC jsem nevěřícně pozoroval ostrost obrazu i při pohybech. Tady Philips má obraz takový mázlý a při pohybu jde pozorovat deinterlace.
Před koupí jsem se rozhodoval mezi oled Philips 9803 a tímto Samsungem. Ovšem cenový rozdíl 35tis. mezi těmato TV byl rozhodující. Navíc jsem měl možnost vidět obě TV a Philips se od Samsungu o moc nelišil. A jak tady psal Pointer o světlém objektu v černém pozadí, tak Samsung zobrazuje tento objekt ostře a světlo jen jen tam, kde má být.
Jinak co se týká zvukového podání, tak tady měl navrch Philips. Uživatelské prostředí v menu má rovněž Philips lepší, ale to je asi tak vše, včem tuto TV Philips porazil. Navíc při zapnutí TV Philips jemně ,,bzučí,, Samsung je naprosti tichý.
Džanek
Junior

Odeslat příspěvekod aso 27. 11. 2008 00:14

hmm rad by som ale vedel a myslim ze aj ostatny o ktorom Philipse to vlastne pises, lebo pri 42PFL9803 (a neni to oled televizor ale led) vypadali vsetky ostatne Philipsi ako crepy to mas pravdu..., takze ktory to vlastne bzuci ?? ten tvoj stary 9732d alebo 9803 ?? lebo udajne pri testoch v HD pri rychlich scenach samsung 786 udajne mierne zatrhaval narozdiel od Philipsu 9803...

tu si mozes nieco o tom 786 precitat...

aso...
aso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Džanek 27. 11. 2008 10:00

Bzučí 42PFL9732d. Při tichých scénách ve filmu to jde slyšet - je to nepříjemné. Po návštěvě servisu Philips mi bylo řečeno, že je to normální vlastnost velkých panelů :hm
Jinak Philips 9803h nepřináší o moc lepší obraz jako již uvedený Samsung. Takže připlatit téměř 35tis. za Ambilight je docela nářez.
Džanek
Junior

Odeslat příspěvekod aso 27. 11. 2008 21:27

ano to mas pravdu za ambilight by to bolo az priam hlupe, to s tebou uplne suhlasim, ale mna skor zaujalo ze tie nove samsung telky a aj (786 LED) mierne trhaly pri rychlych scenach v HD, kdezto Philips nie..., ale ano viac ako 60 tis by som zan nedal..., uvidime aka bude cena po novom roku, aj ked som uz velmi netrpezlivy... :hm

aso...
aso
Kolemjdoucí