Jak na digitalizaci se starou televizí?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Paní 9. 11. 2008 16:02

Dobrý den. Mám televizi TESLA COLOR 439 ještě od doby totality a nastupující digitální vysílání mi dělá trochu starosti. Jak bych měl podle Vás co nejlépe vyřešit tento nový trend?
Potřebuji vědět jestli koupit satelit, nebo ke stávající televizi přikoupit jen set-top-box potřebuji napojit i video rekordér a ještě jednu televizi zn.LG v děckém pokoji , nebo hned koupit novou televizi. Jestli novou tak ale jakou? Co je lepší a výhodnější, cena hraje také uršitou roly pro mě.
Potřebuji vědět rozdíl mezi LCD a PLAZMOU, která televize je lepší a proč? Je někde na internetu nějaká stránka, kde je slovník všech zkratek používaných v tech. dokumentaci třeba zrovna u televizí?
Nevím třeba co je kontrast a dynamický kontrast, jas, REGZA Active Vision LCD, digit. redukce šumu,
komponentní vstup, 100 Hz (to jsem myslel, že je jen u starých analog. televizí), HD a Hull HD – vysílají se v tom nějaké pořady už, není to moc v předstihu. Rád bych těmto zkratkám porozuměl.
Moc děkuji.
Paní
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 11. 2008 17:41

Tak nevím, vypadá to trochu jako vtip, ale řekněme.
Předpokládám, že tahle TV nemá SCART konektor. Je možné následující propojení.
Set-top-box připojit do videa a to přes koax do obou TV (přes rozbočovač). Na obou TV ale bude možné v jednu chvíli koukat pouze na stejný program, na obou tak bude možné sledovat video.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 9. 11. 2008 17:49

Nick má Paní a píše v mužském rodu. :hm Tak nevím, co si mám myslet. :-))
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zara 9. 11. 2008 17:54

Dělá si z vás šoufky
zara
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 9. 11. 2008 22:37

Je to jedno čo si kto z Vás "dělá" no toto nie sú odpovede starých harcovníkov nech tak alebo onak správajme sa k sebe slušne.

to Paní

ak tak sa hlavne zameraj na nový zobrazovač(LCD, plazma) tých otázok je naraz veľa no jedno je viac ako isté na trhu je dnes už dosť výrobkov za prijeteľné ceny preto alternatíva so set top boxom je viac ako nezmysel.

a tie skratky na to ti odpovie pán Google.S pekným elaborátom som sa stretol v katalógu Triangel, ale v papirovej podobe aspoň v tom slovenskom
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Paní 10. 11. 2008 08:24

Dobrý den.
Omlouvám se všem, ale přihlaš. jméno - Paní - jsem jen tak střelil od boku. Bylo to mé první přihlášení na FÓRUM vlastně jsem nevěděl jak to funguje, tolik asi k mužskému rodu. Za rady určitě moc děkuji.
Televizi mám opravdu tak starou a stále funguje opravdu to není vtip.
Přeji hezký den. Paní.
Paní
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paní 10. 11. 2008 08:30

Dobrý den.
Omlouvám se všem, ale přihlaš. jméno - Paní - jsem jen tak střelil od boku. Bylo to mé první přihlášení na FÓRUM vlastně jsem nevěděl jak to funguje, tolik asi k mužskému rodu. Za rady určitě moc děkuji.
Přeji hezký den. Paní.
Paní
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paní 10. 11. 2008 08:30

Dobrý den.
Přeji hezký den. Paní.
Paní
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paní 10. 11. 2008 08:35

Chtěl jsem každému odpovědět, ale jak tak koukám, stačilo to jen jednou. Já se to snad za chvíli naučím. Paní.
Paní
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 11. 11. 2008 18:24

Kupujeme televizor: plazma nebo LCD?
Jak dobře koupit LCD televizor
Dole jsou tam pak odkazy na další články.

Přezdívka by šla dodatečně změnit: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=0& ... 9#p5640474 nebo spíš založit nový účet.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel