Kvalita obrazu LCD, plasma, CRT

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rojack 22. 11. 2008 23:50

Docela jsem se pobavil při pročítání diskuse zde na webu, jestli je lepší plasma nebo LCD. Já mám prozaičtější problém. Chci koupit novou TV, 37 nebo 42". Dnes jsem se byl podívat v obchodě, abych viděl naživo rozdíl LCD a plasma. Místo toho jsem upadl do rozpaků, zda vůbec něco kupovat. Viděl jsem všechny možné uhlopříčky, LCD, plasmy, HD i fullHD, LG, Samsung i Panasonic, prostě všechno možné. U všech byl obraz proti naší CRT Sony otřesný. Všechny televize (asi 50ks) měly roztřepaný obraz, neostré okraje, některé měly nepřirozené barvy. Panasonic Viera, plasma full HD, 30000:1, podle recenzí naprostá špička, úplně hnusný obraz. Neostrý, jakoby rozmazaný. Teď sedím u naší CRT a musím zodpovědně prohlásit, že má obraz bezkonkurenčně nejlepší. (Taky stála před 8 lety 25tis.)
Poraďte, bylo to tím, že v obchodě pouštěli nějaký špatný signál z antény? Nebo jsem se díval moc zblízka? Nebo čím?
Doma budeme sledovat z 90% signál ze satelitu - ČT1, Nova, atd. Má potom smysl fullHD?
rojack
Junior

Odeslat příspěvekod player 23. 11. 2008 01:21

Velmi strucne-nema,nepujdeli o sat. vys. v HD.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rojack 23. 11. 2008 10:09

A jak je to s tou kvalitou obrazu? Je opravdu CRT při příjmu klasického TV vysílání nejlepší? Máte taky všichni s LCD televizemi obraz tak roztřepaný? (při příjmu klasického signálu)
rojack
Junior

Odeslat příspěvekod rojack 23. 11. 2008 10:13

Ještě poznámku - doma mám signál ze satelitu Astra. Tam přijímám digitálně i všechny ČT, Novy apod. Myslíte, že bude signál na LCDčku kvalitní? A jaké rozlišení pro tento příjem mám v obchodě hledat? HD?
rojack
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 23. 11. 2008 10:22

Osobne by som tento problém videl v kvalite prijimaného signálu v danej predajni. Pokiaľ použiješ dobrý signál tak určite je z čoho vyberať ja používam analog a satelit v sd kvalite a som spokojný. Doporučujem sky popripade cs link. A ak mám pravdu povedať tak skutočne sa dobrá crt nedá porovnať ani s jedným ,či už lcd alebo plazma no zvykol som si. Momentálne neľutujem.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Koby 23. 11. 2008 11:25

problém v signálu v prodejně byl samozřejmě určitě a velký, nicméně ten obraz i plazmě panasonic naprosté špičce je přes skylink pořád horší než na dá se říct jakékoliv crt přes skylink.. O horších signálech se ani nemá smysl dohadovat..

Pokud chceš jenom tv a občasné dvd, je nejlepší crt...Hodně blízko k crt má ta 82cm plasma LG... Ta má obraz na skylink opravdu výborný... Daleko lepší než moje panasonic full hd...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 23. 11. 2008 12:32

Nemá zmysel presviedčať ťa o opaku. Podľa mňa je crt už prežitok a menší panel ako 42" pre mňa nemá význam. A skylink je určite lepšia voľba ako digi tv. Pokiaľ ti to nevyhovuje máš smolu je to len čisto tvoj subjektivny názor tak ako ten môj. Mimochodom musím podotknúť dosť podstatnú vec a to že pokiaľ som používal no name scart tak ten obraz bol utrpenie. Potom sa mi dostal do rúk plochý scart-scart od Bandrige a to bol rachot. Koniec interferenciám ,neostrosti, štvorčekovania a o sýtosti farieb ani nehovorím. A to sa neodvažujem ani pomyslieť aký prínos by to bol v prípade použitia hdmi-hdmi i keď len v sd kvalite.

edit: pokiaľ budeš mať s tým problém zmieriť sa s tým ,že sú aj spokojný ľudia so skylink-om pošlem ti foto z môjho zobrazovača
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod player 23. 11. 2008 12:38

Uvedom si, ze u novych TV dochazi k prepoctu rozliseni, klasicky signal ma stale PAL rozliseni, coz je temer 5x min bodu, nez maji fullHD zobrazovace, tudiz jsou cele 4/5 bodu "domyslene"!Vzdycky platilo a platit bude, ze optimalniho obrazu docilis tim, ze signal bude mit stejny pocet bodu, jako zobrazovaci zarizeni.Jeste by se dal do toho zapojit i datovy tok, respektive komprese signalu, protoze ta je u vetsiny DVBT kanalu vylozene otresna, ale zasadni problem je v rozliseni.Navic cim vetsi uhlopricka fullHD TV, tim bude obraz logicky horsi.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 23. 11. 2008 12:44

player píše:Uvedom si, ze u novych TV dochazi k prepoctu rozliseni, klasicky signal ma stale PAL rozliseni, coz je temer 5x min bodu, nez maji fullHD zobrazovace, tudiz jsou cele 4/5 bodu "domyslene"!Vzdycky platilo a platit bude, ze optimalniho obrazu docilis tim, ze signal bude mit stejny pocet bodu, jako zobrazovaci zarizeni.Jeste by se dal do toho zapojit i datovy tok, respektive komprese signalu, protoze ta je u vetsiny DVBT kanalu vylozene otresna, ale zasadni problem je v rozliseni.Navic cim vetsi uhlopricka fullHD TV, tim bude obraz logicky horsi.


taktak.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 23. 11. 2008 12:46

To ja viem ak tak to vysvetli iným. Ja som s tým čo mám spokojný a ak sa da v predajni dakto opiť rožkom ,že čím väčšie rozlíšenie kúpi tým lepšie je to len jeho problém. A pokiaľ sa nemýlim tak HD Ready plazma od Panasonic by z toho čo sa tu popíše až taký problém nemala mať v prepočte obrazových bodov. Opakujem znovu používam analóg zámerne som plazmu kupoval bez DVB-T a so skylinkom som spokojný.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Koby 23. 11. 2008 12:51

armaman píše:Nemá zmysel presviedčať ťa o opaku. Podľa mňa je crt už prežitok a menší panel ako 42" pre mňa nemá význam. A skylink je určite lepšia voľba ako digi tv. Pokiaľ ti to nevyhovuje máš smolu je to len čisto tvoj subjektivny názor tak ako ten môj. Mimochodom musím podotknúť dosť podstatnú vec a to že pokiaľ som používal no name scart tak ten obraz bol utrpenie. Potom sa mi dostal do rúk plochý scart-scart od Bandrige a to bol rachot. Koniec interferenciám ,neostrosti, štvorčekovania a o sýtosti farieb ani nehovorím. A to sa neodvažujem ani pomyslieť aký prínos by to bol v prípade použitia hdmi-hdmi i keď len v sd kvalite.

edit: pokiaľ budeš mať s tým problém zmieriť sa s tým ,že sú aj spokojný ľudia so skylink-om pošlem ti foto z môjho zobrazovača


crt je přežitek, kdo tu říká, že neni? jenomže je to takový přežitek, že v sd má pořád nejlepší obraz.

Skylini je určitě lepší volba, kdo to tu srovnává s nějakou digi tv? :-)

scart mám od profigoldu asi za 1500,- a přesto umím přiznat, že babička má na LG plazmě 82cm za 1/6 ceny toho panasonica - s rozlišením ani ne PAL ( a v tom to celý je )... a s cartem za 119,- nesrovnatelně lepší obraz než já. Oboje srovnáváno na skylinku... A pokud tam postavíš jakoukoliv crt střední třídy, tak bude mít ještě lepší obraz něž ta LG...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 23. 11. 2008 12:55

Halooo!

Ja som nikde nepovedal ,že crt nemá kvalitatívne lepší obraz na rozdiel od plazmy alebo lcd, tak ako som aj napísal že na daný typ zobrazovača si treba len zvyknúť tak ako som si zvykol i ja.
Páni občas treba aj čítať to čo iný píšu.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2008 13:28

Já jsem to tu už tuším psal. Když se doma podívám na 100Hz CRT Philips a jdu do obchodů s elektronikou na ,,čučku" a vidím LCDčka a plazmy, tak se vždycky vrátím pěkně v rozpacích.

Ona CRT TV jsou již minulostí, ale jak se tu psalo ... pro SD signál jsou z mého pohledu a pro mé oči nejlepším řešením - pakliže chceme hovořit o nej kvalitě obrazu. To, že CRT technologie má i svá negativa, to je jasné.

Super drahé propojovací kabely ... scart-scart (hdmi...) mají hlavní přínos v případě, že se jedná o potřebu, propojit dva přístroje na delší vzdálenost. U kratší vzdálenosti, se jejich výhody stírají. Nepopírám však, že za jistých okolností (třeba když někde je zdroj určitého rušení) bude mít dražší a lépe stíněný kabel výhodu, oproti nějakému obyčejnému. Avšak neznamená to, že se musíme orientovat jen na nejlevnější (kolem 100,-Kč), či na nejdražší (často i přes 1000,-Kč).
V každém případě, většina lidí, jenž si pořídí zcela novou aparaturu v ceně výrazně vyšší než 20t Kč, si stejně koupí i onen dražší, či skoro nejdražší propojovací kabel - řekněme pro jistotu.

Propojovací kabely Bandridge a ProfiGold jsou opravdu velmi dobrou volbou pro klid v duši, avšak mnohdy jejich kvalitu vůbec nevyužijeme a tak se tato investice stává skoro zbytečnou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 23. 11. 2008 13:29

http://ukazto.com/?id=6910629&klic=1DcTxGo4&overall=1

Plazma s sat signálom skylink

http://ukazto.com/?img=3458524~PB230250.jpg

signál analóg cez široko pásmovú anténu
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod armaman 23. 11. 2008 13:33

MgX píše:Propojovací kabely Bandridge a ProfiGold jsou opravdu velmi dobrou volbou pro klid v duši, avšak mnohdy jejich kvalitu vůbec nevyužijeme a tak se tato investice stává skoro zbytečnou.


tak to si vôbec nemyslím nakoľko rozdiel v mojom prípade bol priepastný. A dakedy treba mať aj šťastie tak ako ja keď som ho kúpil asi po treťom zlacnení z 800 na 200,-sk ;-)
armaman
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron