rusive bzucanie

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod salwio 3. 12. 2008 08:38

zdravim. Kupil som si plazmu th-42px80ea a nato ake su problemy s vykreslenim nekvalitneho tv signalu,si vedie tv celkom slusne.som s snu spokonny ,jedine co mi na nej vadi (vyuzivam iba tv signal a pc) je ,ze tv zacne vydavat neprijemne pistave zvuky.pistavy zvuk sa zosily pri bledsej scene ,pri tmavom obraze skoro nic nepocut. zvuk nevychada z repro ale zozadu z elektroniky. neviem ci z transformatora alebo dacoho ineho,ale je to dost rusive ,hlavne ked je ticho vecer a hlasitost je na skoro minime. mam vadny kus? alebo je tento problem s kazdym modelom?. co s tym mam robit,uznaju to ako reklamaciu? Dakujem za odpovede
salwio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2008 09:01

Je to nejspíš z cívek napájecího zdroje a už jsem od několika lidí o tomto problému slyšel. Bohužel určit, jaká hlasitost pískání (bzučení) je ještě "normální" a co už je na reklamaci je velice těžké a posoudit to může jen servisní technik.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Džanek 3. 12. 2008 09:20

Tak přesně toto se mi děje na LCD Philips 42pfl9732d. Částečně pomůže snížit kontrast, ovšem neni to řešení. Po konzultaci se servisem je to do jisté míry normální jev. Mám ale tyto LCD dvě a ta druhá je absolutně tichá. Tak s ní asi pojedu do servisu, protože je ten zvuk opravdu nepříjemný.
Džanek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 12. 2008 19:39

Pokud se nepletu, tak s něčím podobným měla problémy jedna řada honosných CRT TV značky Loewe - před několika lety.

Překvapující je, že je servis schopen říct - ,,nejedná se o závadu". Toto mě vždycky točí. Kupuji si TV, abych při případném tichém nočním dívání (při hodně zeslabené hlasitosti) poslouchal vrčení/bzučení/pištění? Já myslím, že ne :!: :grr:

Snažil bych se uplatnit reklamaci, a to zásadním způsobem. Tvrdil bych klidně, že onen zvuk je tak nepříjemný, že mně způsobuje určité zdravotní problémy, tudíž TV je po chvilce dívání se - pro mě nepoužitelná.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2008 20:10

Sice se to netýká TV, ale nedávno HP stáhlo celou sérii LCD monitorů kvůli vadným pískajícím zdrojům. Jak je vidět, kvalita je velmi kolísající i u lepších značek. Každopádně doporučuji reklamovat a tvrdě trvat na svém právu na bezvadný výrobek.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2008 21:59

Je to rušivý zvuk? Je! Má ho bezvadný výrobek vyluzovat? Nemá! Tak wo- wo- wo- wo co de? Mazej to reklamovat, než se to zhorší...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod salwio 4. 12. 2008 19:44

dik za rady, dam ho na reklamaciu a budem na nich tvrdy :),sak co mi ine zostava.ale aj tak,kupil som si tv pred sviatkamy stoho dovodu ze budem mat volno a kukat vela dobrych filmov a ked ho dam reklamovat tak budem o vianociach akurat tak kukat do steny.rozmyslam ze ho dam reklamovat na novy rok.je to trapne ...clovek si ide kupit telku a v predajni byva vecsinou na stojane alebo je tam hluk,clovek nic nepocuje a ked dostane cisto novu ta zacne bzucat az po 3 dnoch. zaujimave je ze to bzucanie nieje stale rovnake, niekedy pri bledych scenach bzuci menej niekedy skoro vobec a niekedy az tak,ze je to hroza. podla mna je to asi skrita zavada ktora pri testovani v skusobnych 3 dnoch nebola a vznikla az neskor.
A clovek musi trpet 30 dnovu reklamacnu lehotu....
salwio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 12. 2008 21:19

Klidně řekni, že jsi to zjistil až o svátcích, když byl klid a mír - a že Tě to rušilo při sledování filmů a při sváteční pohodě... Nevím, který prodavač by na tohle zareagoval odmítnutím reklamace...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod player 4. 12. 2008 22:18

Podle me si reklamaci nepomuzes.Jiny kus bude delat nemlich totez.Mel jsem PZ85 a rovnez pri jasnejsi scene zacla jakoby bzucet.Bud TV vrat a kup LCD, nebo se s tim holt smir.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Džanek 6. 12. 2008 10:43

S tím LCD to nevyřeší, protože jak jsem psal, mám LCD 42pfl9732d která mě stála bez mála 60tis. a po čase se mi tento problém taky vyskytnul. Při tmavých scénách to nedělá, ale pokud jsou světlejší scény, tak to vydává zvuk o různých frekvencích. Jde to ze zadu od trafa. U mě pomůže, když nastavím kontrast tak na 78% to už potom nedělá. Abych ale měl pro mě optimální obraz, potřeboval bych mít kontrast na 90% a to už je velmi rušivé.
Džanek
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 12. 2008 21:04

Někdy pomůže změřit povrchovou teplotu toroidních cívek v měniči a podle teploty za provozu na ně napatlat nějakou tlumicí hmotu - parafín, silikonový tmel, barvu apod, aby nekmitaly závity. Tohle celé vypadá na mizerně nebo vůbec neimpregnovanou indukčnost - trafo nebo tlumivku.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 8. 12. 2008 20:05

EKKAR to je výborná rada, jenže jde o to, zda záruční servis bude ochoten něco ,,patlat" :-/
V každém případě vím, že když kamarádovi začalo pískat jeho starší CRTčko - jeho známý servisák mu prý něco ,,sopelnatého" nakapal na jednu součástku a měl klid :-)) Je to sice už pár let zpět, ale .... EKKAR může mít pravdu. ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 12. 5. 2009 19:34

EKKAR píše:Někdy pomůže změřit povrchovou teplotu toroidních cívek v měniči a podle teploty za provozu na ně napatlat nějakou tlumicí hmotu - parafín, silikonový tmel, barvu apod, aby nekmitaly závity. Tohle celé vypadá na mizerně nebo vůbec neimpregnovanou indukčnost - trafo nebo tlumivku.
Nasel jsem na netu foto toho zdroje, ale fakt nevim co je toroidni civka, jsem ochotny LCD rozebrat aby nebzucelo, ale nejsem schopny teto upravy, nevis o nejakem servise idealne v Brne, ktery to muze udelat? Kolik to tak stoji?
Co kdybych prisel do dilerisu (zrejme sberna servisu samsungu) a rekl jim, ze chci aby to takhle upravili - tim zalepenim tlumivky - jsou toho schopny, nebo mi zas strci dalsi vadny zdroj ze stejne cinske tovarny a budou tvrdit, ze to splnuje normu? Tezko rict, ze :)

Jinak sem se dival a 22" ma v sobe zdroj pro 20", takze asi bzuci, protoze je poddimenzovan, holt chteli usetri, zase ...
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 5. 2009 19:51

Evlo, kdybys bydlel blíž, věř, že ten silikon Ti klidně na tu cívku naplácám sám osobně. Do Brna to ale mám skoro 100km, takže jediný, co ti můžu poradit je navštívit nějaký servis a tam říct, co ses dověděl tady ode mne - nepřeháněj to, řekni, že Ti tuhle diagnózu poradil člověk na fóru, ale že se spoléháš na ně - že ten renonc výrobce najdou a opraví - prostě namaž jim medu kolem huby... Nějakou pětku to bude stát, čas si servisy dávají zaplatit královsky, když ale dostanou slušně podanou takovouhle "navigaci", většinou to vezmou dost rychle.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod evlo 13. 5. 2009 08:04

No zkusim to.
Ale premyslel jsem o tom, ze bych to zkusil nejak sam - tech bzucicich veci mam doma vic - vlastne asi temer vse co meni napeti:
ztlumavaci lampa co je do zasuvky - divy, ze ta co se ztlumuje vypinacem to nedela
3 nabijecky na notebooky HP, nabijecka na notebook sony
projektor - tam me to vadi hlavne kdyz je vypnuty(!)
a urcite to budou delat i dalsi veci co si koupim

Takze by bylo pohodlnejsi a rychlejsi to zkusit sam - co kdybych tou veci zalil u te lampy treba cely plosnak ve zdroji - to by pomohlo, ne?
Takze hlavni otazka je jaky presne vyrobek mam v GME koupit :))
evlo
Mírně pokročilý

Další stránka