Sony & DLNA

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jannk 7. 1. 2009 13:37

Podle informaci ze Sony umi jejich televize pres DLNA prenaset jenom fotky a hudbu ... coz je trochu malo. Netusite nekdo, jestli je to pravda nebo jestli je mozne prenaset i video?? V showroomu Sony nic nevi - tvrdi mi, ze DLNA neni pro video standardizovane .... (coz je blbost - viz Samsung)
Naposledy upravil jannk dne 7. 1. 2009 20:05, celkově upraveno 1
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DaveDave 7. 1. 2009 19:34

a nemyslíš náhodou DLNA..?
jinak se stačí podívat na http://en.wikipedia.org/wiki/DLNA
DaveDave
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 7. 1. 2009 20:07

jo, moje chyba, opraveno
Ale ten odkaz na wiki nechapu - co to DLNA je celkem tusim, jen se mi nechce verit, ze by Sony nepodporovalo streamovani video (http://www.sony.cz/product/t32-w-series/kdl-40w4500) - coz DLNA umi (viz treba prave ten odkaz na wiki)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod safari 7. 1. 2009 20:31

ne aktuálně žádný LCD televizor sony neumí video přes DLNA, jdou pouze fotky a hudba. Sony ani nic takového neprodáva v Evropě. Pouze Amerika ma dle informací "stolní" PC které umí přes DLNA video.. jedna se o takovou kulatou desingovou mašinku. TV to zatím neumí .. :-l což byla první věc na kterou se někdo zepta... :)

- pracuji v SonyCenteru, informace přímo ze Sony, většina SC by měla mít sadu k předvedení DLNA instalovanou, můžete jít zkusit.

Připadně lze pořídit Playstation 3 který umí streamovat video ze sítě..
safari
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 7. 1. 2009 20:39

diky za info, uz jsem v SC byl a obsluze jsem to, ze Sony videostream pres DLNA neumi veril - az do okamziku, kdy mi rekli, ze zadny vyrobce video pres DLNA neumi, protoze DLNA na to neni navrzene ... (viz Samsung nebo popis DLNA ve wiki). Takze jsem znejistel jak moc vi o cem mluvi a patram jinde.

Mimochodem - staci libovolne PC + nainstalovany nejaky DLNA server software na streamovani ne? (aspon tak to prodava Samusung) Tj neni potreba zadny extra pocitac ne??
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod katrops 7. 1. 2009 20:51

No tak to je pěkně blbý. Po dlouhém váhání jsem se pevně rozhodl pro televizi LCD Sony 32W4000. Mají ho v kamenné prodejně za 20600 Kč. Zítra si pro něho mám jít. Naivně jsem předpokládal, že když televize má USB port, tak si na flashku nahraju film a ten si potom v televizi přehraji. To by snad televize v dnešní době měli umět. Prodavače jsem se ptal a ten mi potvrdil, že to není problém. Prý když se mně film na flashku vleze, tak si ho potom klidně mohu pustit. Komu mám potom věřit ?
katrops
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 7. 1. 2009 21:01

no DLNA nema s USB nic spolecneho, ale podstata asi bude stejna: je to o podporovanych formatech. Zatimco Samsung ruzna videa (divx apod) prehrajem tak Sony ne :-(
Coz me irituje, protoze Samsung mi neni extra sympaticky, ale proste si ho budu muset koupit, protoze Sony proste nema pro me zajimavou funkcionalitu ... :-(
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod katrops 7. 1. 2009 21:17

jannk píše:no DLNA nema s USB nic spolecneho, ale podstata asi bude stejna: je to o podporovanych formatech. Zatimco Samsung ruzna videa (divx apod) prehrajem tak Sony ne :-(
Coz me irituje, protoze Samsung mi neni extra sympaticky, ale proste si ho budu muset koupit, protoze Sony proste nema pro me zajimavou funkcionalitu ... :-(

No tak abych začínal s výběrem úplně znova. Tu Sony jsem chtěl hlavně proto, že mám kabelovou televizi a chtěl jsem se zbavit používání setoboxu tím, že bych si koupil CONAX CAS7 s párováním. Toto zase neumí Samsung protože nemá zabudovaný DVB-C tuner. Můžeš mi poradit nějaký Samsung s úhlopříčkou 82 cm, který má USB port a jde po zasunutí flashky přehrávat filmy ? Slyšel jsem , že údajně letos mají být na trhu nějaké Samsungy, které budou mít zabudovaný DVB-C tuner.
katrops
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 7. 1. 2009 21:38

ja mam jako alternativu Samsung LE40A756, ale ta v 32" myslim neni, v dvb-c se bohuzel neorientuji.
Podle me je uvazovani Sony takove, ze televize je jenom zobrazovaci nastroj a mene standardni zdroje signalu (filmy na USB apod) ma obstarat jine zarizeni, ktere je pripojene k tv pres HDMI. Coz taky asi dava smysl ... takze i ta Sony muze byt vhodne reseni - jen je k ni potreba jeste dalsi zarizeni (nejaky prehravac)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod katrops 7. 1. 2009 22:11

Tak jak nechci navíc pro mně zbytečnou "krabičku" setobox, tak nechci ani další "krabičku" tj. nějaký přehrávač. Nejedná se jenom o další energetické spotřeby, ale hlavně o estetiku. Bohužel z důvodu menšího prostoru nemám žádný televizní stolek, kam by se to všechno naskládalo. Mám televizi zabudouvanou v nábytku a ty krabičky kolem televize vypadají příšerně.
katrops
Junior

Odeslat příspěvekod safari 8. 1. 2009 23:43

Prodavač kecá, nebo neví co prodáva... Sony video neumí z USB ani DLNA u televizoru.
Ano, Sony je TV prostě tv a zdroj videosignálu do TV ideálně dostavat přes HDMI kde bude upscalovane třeba na 1080 což řeší třeba dvd rekordér, přehravač, nebo PS3. Tam nahrajete videa a šup s tím do TV. Osobně bych koupil raději kvalitní TV + nějakou krabičku na přehráváni

- nejen Samsung bude mít letos nové modely ( SONY - DLNA and USB photo, music and video player viz. první kousky z CES )
safari
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod katrops 10. 1. 2009 15:18

Pro laika je ta poslední věta španělská vesnice. To pojmy mně vůbec nic neříkají. Nevím co to je a co to umí.
katrops
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 10. 1. 2009 15:57

jenze prvni kousky z CES se realne budou dat koupit tak koncem leta (jestli vubec) a aspon trochu zlevni nekdy na podzim -> hodne daleko ...

katrops: vzdyt se presne o tomhle prave v tomhle vlakne vede diskuze ! :-)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Guli 12. 1. 2009 21:06

[quote]Slyšel jsem , že údajně letos mají být na trhu nějaké Samsungy, které budou mít zabudovaný DVB-C tuner./quote]Podle mne je te to stejne na nic protoze ten modul se testoval s tv Sony a v Samu te ten modul vubec nemusi jit.Vcera jsem koupila tu Sonku a objednala ten modul tak ze uvidim
Guli
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod typek3003 14. 1. 2009 09:54

to jannk: Nemas pravdu co sa tyka Samsungu tak 7-kova seria sa vyraba aj 32" prevedeni - 32A756 ale ma iba obycajny wiselink, nie wiselink pro to znamená,ze cez USB-cko iba hudba a fotky. DLNA tento model nema zabudovane. Plne funkcne DLNA A WISELINK.PRO / t.j. aj video/ je az od spominaneho 40A756
typek3003
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků