Sony & DLNA

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jannk 7. 1. 2009 13:37

Podle informaci ze Sony umi jejich televize pres DLNA prenaset jenom fotky a hudbu ... coz je trochu malo. Netusite nekdo, jestli je to pravda nebo jestli je mozne prenaset i video?? V showroomu Sony nic nevi - tvrdi mi, ze DLNA neni pro video standardizovane .... (coz je blbost - viz Samsung)
Naposledy upravil jannk dne 7. 1. 2009 20:05, celkově upraveno 1
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DaveDave 7. 1. 2009 19:34

a nemyslíš náhodou DLNA..?
jinak se stačí podívat na http://en.wikipedia.org/wiki/DLNA
DaveDave
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 7. 1. 2009 20:07

jo, moje chyba, opraveno
Ale ten odkaz na wiki nechapu - co to DLNA je celkem tusim, jen se mi nechce verit, ze by Sony nepodporovalo streamovani video (http://www.sony.cz/product/t32-w-series/kdl-40w4500) - coz DLNA umi (viz treba prave ten odkaz na wiki)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod safari 7. 1. 2009 20:31

ne aktuálně žádný LCD televizor sony neumí video přes DLNA, jdou pouze fotky a hudba. Sony ani nic takového neprodáva v Evropě. Pouze Amerika ma dle informací "stolní" PC které umí přes DLNA video.. jedna se o takovou kulatou desingovou mašinku. TV to zatím neumí .. :-l což byla první věc na kterou se někdo zepta... :)

- pracuji v SonyCenteru, informace přímo ze Sony, většina SC by měla mít sadu k předvedení DLNA instalovanou, můžete jít zkusit.

Připadně lze pořídit Playstation 3 který umí streamovat video ze sítě..
safari
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannk 7. 1. 2009 20:39

diky za info, uz jsem v SC byl a obsluze jsem to, ze Sony videostream pres DLNA neumi veril - az do okamziku, kdy mi rekli, ze zadny vyrobce video pres DLNA neumi, protoze DLNA na to neni navrzene ... (viz Samsung nebo popis DLNA ve wiki). Takze jsem znejistel jak moc vi o cem mluvi a patram jinde.

Mimochodem - staci libovolne PC + nainstalovany nejaky DLNA server software na streamovani ne? (aspon tak to prodava Samusung) Tj neni potreba zadny extra pocitac ne??
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod katrops 7. 1. 2009 20:51

No tak to je pěkně blbý. Po dlouhém váhání jsem se pevně rozhodl pro televizi LCD Sony 32W4000. Mají ho v kamenné prodejně za 20600 Kč. Zítra si pro něho mám jít. Naivně jsem předpokládal, že když televize má USB port, tak si na flashku nahraju film a ten si potom v televizi přehraji. To by snad televize v dnešní době měli umět. Prodavače jsem se ptal a ten mi potvrdil, že to není problém. Prý když se mně film na flashku vleze, tak si ho potom klidně mohu pustit. Komu mám potom věřit ?
katrops
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 7. 1. 2009 21:01

no DLNA nema s USB nic spolecneho, ale podstata asi bude stejna: je to o podporovanych formatech. Zatimco Samsung ruzna videa (divx apod) prehrajem tak Sony ne :-(
Coz me irituje, protoze Samsung mi neni extra sympaticky, ale proste si ho budu muset koupit, protoze Sony proste nema pro me zajimavou funkcionalitu ... :-(
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod katrops 7. 1. 2009 21:17

jannk píše:no DLNA nema s USB nic spolecneho, ale podstata asi bude stejna: je to o podporovanych formatech. Zatimco Samsung ruzna videa (divx apod) prehrajem tak Sony ne :-(
Coz me irituje, protoze Samsung mi neni extra sympaticky, ale proste si ho budu muset koupit, protoze Sony proste nema pro me zajimavou funkcionalitu ... :-(

No tak abych začínal s výběrem úplně znova. Tu Sony jsem chtěl hlavně proto, že mám kabelovou televizi a chtěl jsem se zbavit používání setoboxu tím, že bych si koupil CONAX CAS7 s párováním. Toto zase neumí Samsung protože nemá zabudovaný DVB-C tuner. Můžeš mi poradit nějaký Samsung s úhlopříčkou 82 cm, který má USB port a jde po zasunutí flashky přehrávat filmy ? Slyšel jsem , že údajně letos mají být na trhu nějaké Samsungy, které budou mít zabudovaný DVB-C tuner.
katrops
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 7. 1. 2009 21:38

ja mam jako alternativu Samsung LE40A756, ale ta v 32" myslim neni, v dvb-c se bohuzel neorientuji.
Podle me je uvazovani Sony takove, ze televize je jenom zobrazovaci nastroj a mene standardni zdroje signalu (filmy na USB apod) ma obstarat jine zarizeni, ktere je pripojene k tv pres HDMI. Coz taky asi dava smysl ... takze i ta Sony muze byt vhodne reseni - jen je k ni potreba jeste dalsi zarizeni (nejaky prehravac)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod katrops 7. 1. 2009 22:11

Tak jak nechci navíc pro mně zbytečnou "krabičku" setobox, tak nechci ani další "krabičku" tj. nějaký přehrávač. Nejedná se jenom o další energetické spotřeby, ale hlavně o estetiku. Bohužel z důvodu menšího prostoru nemám žádný televizní stolek, kam by se to všechno naskládalo. Mám televizi zabudouvanou v nábytku a ty krabičky kolem televize vypadají příšerně.
katrops
Junior

Odeslat příspěvekod safari 8. 1. 2009 23:43

Prodavač kecá, nebo neví co prodáva... Sony video neumí z USB ani DLNA u televizoru.
Ano, Sony je TV prostě tv a zdroj videosignálu do TV ideálně dostavat přes HDMI kde bude upscalovane třeba na 1080 což řeší třeba dvd rekordér, přehravač, nebo PS3. Tam nahrajete videa a šup s tím do TV. Osobně bych koupil raději kvalitní TV + nějakou krabičku na přehráváni

- nejen Samsung bude mít letos nové modely ( SONY - DLNA and USB photo, music and video player viz. první kousky z CES )
safari
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod katrops 10. 1. 2009 15:18

Pro laika je ta poslední věta španělská vesnice. To pojmy mně vůbec nic neříkají. Nevím co to je a co to umí.
katrops
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 10. 1. 2009 15:57

jenze prvni kousky z CES se realne budou dat koupit tak koncem leta (jestli vubec) a aspon trochu zlevni nekdy na podzim -> hodne daleko ...

katrops: vzdyt se presne o tomhle prave v tomhle vlakne vede diskuze ! :-)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Guli 12. 1. 2009 21:06

[quote]Slyšel jsem , že údajně letos mají být na trhu nějaké Samsungy, které budou mít zabudovaný DVB-C tuner./quote]Podle mne je te to stejne na nic protoze ten modul se testoval s tv Sony a v Samu te ten modul vubec nemusi jit.Vcera jsem koupila tu Sonku a objednala ten modul tak ze uvidim
Guli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod typek3003 14. 1. 2009 09:54

to jannk: Nemas pravdu co sa tyka Samsungu tak 7-kova seria sa vyraba aj 32" prevedeni - 32A756 ale ma iba obycajny wiselink, nie wiselink pro to znamená,ze cez USB-cko iba hudba a fotky. DLNA tento model nema zabudovane. Plne funkcne DLNA A WISELINK.PRO / t.j. aj video/ je az od spominaneho 40A756
typek3003
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubbY 23. 4. 2010 07:59

Ahoj,

minulý týden jsem si pořídil http://www.sony.cz/product/t46-ex-series/kdl-46ex505 a musím uznat, že DLNA je luxus. Jako DLNA server používám Wild Media Server, TV nemá problem s přehráváním videa i ve Full HD rozlišení. Jediné co nefungovalo bylo přehrávání MKV, ale to lze v serveru vyřešit nastavením transkódování do použitelného formátu, který TV zvládá přehrávat.

DLNA hodně pokročilo a jistě je to budoucnost. Zkušenější uživatel si nakonfiguruje server sám a už dnes lze pomocí TV ovládat celé PC a naopak.
Ou tů - ken dů
KubbY
Junior

Odeslat příspěvekod remark3d 15. 5. 2010 15:08

Televizor Sony Bravia KDL-40Z5500, ktery vyuzivam a pokud vim i ostatni Sony vyrobky s certifikaci DLNA podporuji audio + video + fotky. Jinak by to preci nebyla certifikace. je ovsem zapotrebi dobre fungujici server pro konverzi medii do certifikovynych formatu. Vyzkousel jsem jich celou radu - free i komercni. Nejrozsirenejsi a cenove prizniva volba, je vyse zminovany Wild Media Server (freeware). Mival jsem ovsem casto problemy, ze byl na serveru/PC spusteny, ale televizor ho ne vzdy korektne "videl". Nakonec jsem tedy zakotvil u komercniho PlayOn (cena kolem 900kc (nyni je dokonce akce o polovinu levnejsi)), jeho nabidka scriptu a pluginu je pestra pro sledovani internetovych televizi a nebo videopodcastu. Nejvetsim duvodem, proc jsem si ho vsak zakoupil, byla rychla a bezproblemova detekce prave mym televizorem, kdykoli byl server zapnut, nebo resetovan, Sony Bravia, ho ihned detekovala. Na 14 dni muze plne funkcni trial verzi vyzkouset kazdy a overit si tak dostatecne, zda mu vyhovuje. V mem rozhodovani sehral roli i system Windows Vista (PC vyuzivam tedy jako server i pro dalsi vyuziti), ijsem si vsak vedom, ze LINUX nabizi v tomto ohledu mnohem vetsi a lepsi mmoznosti reseni distribuce DLNA medii. Samozrejme klasicke sdileni souboru pres windows media centrum umoznuje DLNA televizor take, avsak soubory museji byt ve spravnem formatu (viz certifikace DLNA). DLNA vyuzivam takrka denne a vidim v nem budoucnost reseni domaci site, a vpravde se dnes uz pri vyberu novych vyrobku soustredim prave na jejich DLNA certifikaci.
remark3d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quapor 17. 5. 2010 09:28

remark3d píše: Nakonec jsem tedy zakotvil u komercniho PlayOn (cena kolem 900kc (nyni je dokonce akce o polovinu levnejsi)), jeho nabidka scriptu a pluginu je pestra pro sledovani internetovych televizi a nebo videopodcastu..

to ze ma zdielanie adresarov podporovane len ako beta ti nevadilo?
ved to je zakladna vec
to ze stoji teraz 1/2 bude tym, ze ho valcuje free trojka
TVersity , PS3 MEdia Server a Wild media server
quapor
Junior

Odeslat příspěvekod pemar 22. 5. 2010 06:07

Poradil by mi někdo, jak do wild media server dostat stream.cz, jsem lama, nikde jsem to nenašel. Předem děkuji.
pemar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ajman 26. 5. 2010 17:09

KubbY píše: Jako DLNA server používám Wild Media Server, TV nemá problem s přehráváním videa i ve Full HD rozlišení. Jediné co nefungovalo bylo přehrávání MKV, ale to lze v serveru vyřešit nastavením transkódování do použitelného formátu, který TV zvládá přehrávat.

MKV mi ide ak je v rozliseni 720, ked je 1080 tak seka.
Poradis ako nastavit WMS?
ajman
Junior

Odeslat příspěvekod KubbY 27. 5. 2010 07:32

Co máš za PC? Ono transkodování do FullHD je hodně náročné.

Na 4jádru s 8GB RAM a Win7 64bit není problem :-)
Ou tů - ken dů
KubbY
Junior

Odeslat příspěvekod ajman 27. 5. 2010 09:44

Prehravanie Full HD v prehravaci MPC mi ide hladko. Inak mam Athlon X2 5000+, 2GB RAM, VGA ATI3650 GDDR3
Skusal som uz rozne nastavenia vo WMS, bud to sem tam sekne alebo nejde vobec spustit.
ajman
Junior

Odeslat příspěvekod KubbY 27. 5. 2010 10:08

Prehravani a transkodovani je podstatny rozdil, zkus spustit dva prehravace a dve full hd videa naraz zda se to bude trhat, pokud ne, tak bych zkusil preinstalovat WMS...nebo napsat na jejich forum, odpovidaji celkem rychle.
Ou tů - ken dů
KubbY
Junior

Odeslat příspěvekod ajman 28. 5. 2010 22:13

Skusal som, netrha. Preinstaloval som a je to rovnake, 720 ide a 1080 seka. Aj tak planujem nejaky player, takze som to vyskusal a viem, ze to ako tak ide.
ajman
Junior