Vypalování obrazovky

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vanDave 10. 2. 2009 18:48

Řekl bych, že taky záleží na konkrétním modelu/značce.
čingis: Co máš za plazmu?

Taky je problém v tom, že filmy na Bluray můžou být ve formátu 21:9...
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čingis 11. 2. 2009 07:59

vanDave
Mám LG 42PG6000
čingis
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 2. 2009 09:51

Henry2 píše:2 Giggs: Neni to spis dukaz toho, ze jak pise Cingis, tak jsou tyto neduhy jiz potlaceny? Vsude se strasi, ze kdyz se podivas na fotbal, tak ti tam zustane skore a on na to kouka 2,5 mesice a nic a najednou je i 2,5 mesice malo...

Veď netvrdim, že to nie je aj tym. Ale musiš uznať, že 2,5 mesiaca je dosť malo na vynašanie nejakych zaverov. Navyše, určite človek nepozera futbal v jednom kuse a ak ho aj pozera, nie na každej stanici je napr. ukazateľ skore rovnaky a na rovnakom mieste. A za "jeden" zapas sa asi obraz nevypali.
Domnievam sa, že tie nove, použite technologie vypaľovanie celkom neriešia, iba predlžuju čas, za ktory sa tak stane. Ale vždy je to lepšie, ako vôbec.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čingis 11. 2. 2009 19:58

Samozřejmě že na fotbal nebo hokej nekoukám v jednom kuse a možná, že ty 2,5 měsíce je málo. Ale třeba pruhy (jak jsem psal, nepoužívám žádný zoom apod.) by se již mohly projevit, protože dost programů je bohužel pořád 4:3.
Myslím, že strašení vypalováním, jak to někteří neustále tvrdí, již není při běžném provozu aktuální.
Něco jiného asi bude, pokud někdo bude chtít používat plazmu s počítačem - tam by to možná bylo na pováženou.
čingis
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 11. 2. 2009 20:04

3 roky stara plazma Panasonic a uvnitr oblasti 4:3 ma obraz mensi kontrast a jas - vubec je trochu doseda a je to docela videt ... :-(
Nastesti to neni moje tv :-)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čingis 11. 2. 2009 20:16

Já netvrdím, že za několik let se něco neobjeví. Problém je, že jak píšeš, ta plazma je stará 3 roky. Možná že u nových je to zase o kousek lepší (možná ne, ale to si můžeme říct zase až za ty tři roky).
Na druhou stranu, když jsem viděl obraz na LCDčkách ve stejné ale i trochu vyšší cenové hladině, co jsem koupil plazmu, nebylo co řešit. Ten rozdíl byl opravdu velký.
čingis
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 11. 2. 2009 20:22

myslim, ze vyrobci plazem uz tak 10 roku tvrdi, ze problem vypalovani obrazu uz definitivne vyresili :-)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čingis 11. 2. 2009 20:36

To je stejnej argument, jako když výrobci LCD tvrdí, že dohnali plazmy v plynulosti rychlého pohybu.
Nikdo tady netvrdil, že vypalování je definitivně vyřešeno. Zejména u statického, dlouhodobě zobrazovaného (třeba ten počítač) obrazu, to jistě problém je. Nicméně při běžném sledování tv a filmů z DVD je to již z velké míry potlačeno.
A pokud chceš dnes o nové generaci plazem tvrdit, že ne, tak musíš být jasnovidec a vidět do budoucnosti. A o tom dost pochybuju.
Nechci tu vést polemiku o tom, zda je lepší plazma nebo LCD - každá technologie má své pro i proti, jako všechno v životě. Nic není dokonalé. Ať si každý pořídí co chce, jeho věc. Ale ať nikdo netvrdí něco, co se kvůli malému časovému odstupu nedá dokázat.
čingis
Junior

Odeslat příspěvekod čingis 11. 2. 2009 20:46

Kamarád v Mnichově si koupil plazmu Panasonic na jaře 08. Když jsem se na podzim rozhodoval, co koupit, při návštěvě u něj jsem ji prohlížel a nic vypáleného jsem neviděl. A to je jeho žena doma a ta televize tam naběhá opravdu hodně hodin. Koukal jsem na to asi z dvaceti centimetrů a nic. Pravda, oko jsem na sklo nepřiložil, tak možná proto.
Proto si dovolím tvrdit to, co jsem psal výše.
čingis
Junior

Odeslat příspěvekod Henry2 11. 2. 2009 21:32

videl jsem crt monitor k pc, kterej byl vypalenej tak, ze na nem slo videt vypaleny obraz, i kdyz byl vypnuty, takze opravdu zalezi jen na case (a nejen u plazmy)
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čingis 11. 2. 2009 21:42

Jo, s počítačem asi budou opravdu velké problémy. Naštěstí jsem počítačový antitalent a ani ho doma nemám, tudíž tohle riziko je u mě dokonale eliminováno!
čingis
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků