FULL HD LCD. do 25 000Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PC 2. 3. 2009 18:07

Potřebuju full HD LCD. Cena do 25 000Kč

Zatím jsem se díval na

Sharp AQUOS, 94cm, MPEG 4 tuner, 30 000:1,Prý made in Japan a záruka tři roky.

LG Scarlet, 100MHz, 50 000:1 kontrast,101cm

Samsung 100MHz, 94cm.

Vzdálenost od televize cca 4-4.5m.

Co byste doporučili ?

Klidně i jinou značku ale ne za víc než je těch 25 000Kč. Díky.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 2. 3. 2009 18:21

Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 2. 3. 2009 19:18

Díky za typ. Co nějakou další ?
PC
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 3. 2009 20:57

http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lc ... l-7603d-10

buď tento philips, ale ja by som bral hore spomínaný Panasonic
anonymni

Odeslat příspěvekod PC 2. 3. 2009 21:01

Prý se za stejné peníze dá sehnat od Panáka i plazma ? A co nějaký te Šarp :D prý prodávají své obražovky i Pionnerům a je to Made in Japan.
PC
Junior

Odeslat příspěvekod PC 3. 3. 2009 14:47

Přiznám se že jsem z toho vedle jak ta jedle.
Každý tvrdí něco jiného...

Takže radši takhle.

Sledovací vzdálenost bude asi ty 4-4.5m.

Jedni tvrdí že na tuhle vzdálenost je lepší koupit televizi pod metr.
Druzí že na čtyři metry je to moc malá velikost.
Někdo tvrdí že stačí HD Ready
Jiný že se hodí Full HD
100Hz ano
100Hz ne...
Jedna teze zní - klidně i plazmu (lepší obraz a i ten prý ne moc kvalitní čs. signál vypadá líp.)
Jiný - plazmy končí, plazmu nebrat.

Laik který se v televizorech absolutně neorientuje (jako já) je pak z toho akorát zmatený jako Rákosníček když čučel na nebeský kolotoč...
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 3. 2009 15:41

Nazov tejto temy hovori: "FULL HD LCD. do 25 000Kč", preto kolegovia vyššie (cumel, alabama) vyberali iba z LCD. V predposlednom tvojom prispevku v ("Prý se za stejné peníze dá sehnat od Panáka i plazma ?") už uvažuješ nad plazmou. Ak by si to napisal už na začiatku, tak by ti aj oni veľmi pravdepodobne odporučili plazmu od Panaka, tak ako ja.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod djlooper 3. 3. 2009 18:02

Kdybys bral velikost úhlopříčky podle tabulkových vzdáleností, tak bys musel mít úhlopříčku jak kráva - určitě super na sledování filmů na DVD, hry, fotky, případně něco ve full HD z některých stanic, když je všechno krásně čisté a vyhlazené. Ale realita běžného vysílání TV stanic je někde jinde.....Záleží co preferuješ, ale podle mně stačí 101-2cm (už ale radši full HD).
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Junior

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 4. 3. 2009 00:56

kdybych měl 4m od TV tak 42" je dost tech co mají na tuhle vzdálenost i 50"
vždyt obraz je u 37" na výšku jak 4:3-72cm cca a časem bude 37" připadat malá a cena za 40 a 42 skoro stejná.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 8. 3. 2009 15:15

Takže na dívání se ze čtyř metrů je 37 malá ?
PC
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 8. 3. 2009 16:19

PC píše:Takže na dívání se ze čtyř metrů je 37 malá ?

Na štyri merte by som už kupoval 42".
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gomanek 9. 3. 2009 13:12

Tak asi tak, všeobecně je zažité toto tvrzení:
pozorovací vzdálenost by se měla rovnat čtyřnásobku velikosti úhlopříčky televize.
Další rady pro výběru televize můžeš nalézt zde a nebo i v prvním díle tohoto článku, který se zaměřil právě na volbu úhlopříčky.

Jinak nedávno u mně doma byl opravář televize a říkal, že rozhodně by spíše volil LCD. Navíc se dnes začínají údajně dělat i LCD, jenž jsou tzv. druhé generace. Jejich výhodou je mnohem věrnější podání barev, než u klasického LCD a to prý technologií, ve které svítí každý bod zvlášť.
Přesně tomu nerozumím, ale toto mi sdělil opravář televize, ale bohužel na internetu jsme o této informaci nenašel více podrobností.
gomanek
Junior

Odeslat příspěvekod jaluvkap 9. 3. 2009 13:25

2 gomanek: jedna se o oled ... ale ta se na trhu zdaleka jeste nevyskytuje ... a pokud, tak urcite ne v cene do 25kkc a pozadovane uhlopricce ...

2 PC: pokud chces opravdu LCD, tak bych se zameril na modely Philips 42pfl5603/42pfl7403 ... prvni nema 24p a 100Hz (ktery ale ma vetsina uzivatelu stejne vypnuty) anebo pak na Samsung 40le558 prip. 40le616 prip. 40le65(8)6 ... pokud ale nemas v planu na tv hrat hry/nehrozi, ze budes zobrazovat dele jeden staticky obraz apod., tak bych osobne sel urcite do plazmy od panaka ... at uz hd-ready 42px8(0) nebo full hd 42pz8/80/85 ... na tuhle vzdalenost staci klidne i hd-ready, pze detaily, ktere bude mit full hd navic uz proste neuvidis
jaluvkap
Junior

Odeslat příspěvekod spawouk 9. 3. 2009 15:05

gomanek píše:Tak asi tak, všeobecně je zažité toto tvrzení:
pozorovací vzdálenost by se měla rovnat čtyřnásobku velikosti úhlopříčky televize.
...
"věrnější podání barev, než u klasického LCD a to prý technologií, ve které svítí každý bod zvlášť"

četl jsem, že u 16:9 je poměr pozorovací vzdálenosti a úhlopříčky 2,5:1 a ne 4:1.
jinak od takového opraváře, co zmiňuješ, nás všechny ochraňuj ten nahoře - u LCD už z principu nebude svítit každý bod zvlášť, klasické LCD jsou podsvětleny jednou (!) trubicí s proměnlivým jasem (celého obrazu), nové generace mají množství LED segmentů, které září každý zvlášť, ale k tomu, aby svítil jeden jediný pixel, je pořád asi tak 1000x daleko. mimochodem je mi trošku záhadou, co asi na moderních tv ten borec může opravovat, když i v servisním manuálu se mluví o výměně jednotlivých modulů uvnitř TV, jednotlivé kondíky už se dneska nepájejí :)
spawouk
Junior

Další stránka