TV-nové trendy, technologie a inovace [Už jste četli toto?]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2009 20:34

AV novinky Samsung pro rok 2009 + 3× video

http://avmania.zive.cz/Titulni-strana/s ... fault.aspx

Váš názor nás zajímá ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 1. 4. 2009 09:16

Vítězství tenkosti, tedy marketingem vnuceného parametru krásy, nad technikou, funkčností a zdravým rozumem. Marketingoví odborníci od Samsungu zjevně chodili na stejné PR učiliště jako ti od Volkswagenu: Změníme tvar kapoty, přidáme přípojku na iPrd, turbo přejmenujeme na masturbo a prohlásíme to za nový model.

Čím víc se do tenké pixly nahňácá nesmyslů, tím větší je pravděpodobnost, že něco odejde (samozřejmě po záruce). Draze servisovat nebo vyhazovat TV za 50 tisíc Kč jen proto, že kvůli poruše vestavěného DivX/MP3 přehrávače TV odmítá nabootovat, se mi zdá dost úchylné. Smysl by to možná mělo snad jedině v případě, kdyby cena vybavenějšího modelu byla jen o málo vyšší než modelu bez přehrávače. V okamžiku, kdy model s vestavěným přehrávačem stojí stejně nebo víc než kombinace modelu bez přehrávače + externího přehrávače, to pro mě postrádá smysl a považuji to za řešení vhodné jedině pro Frikulíny (Free, Cool, In).

A co slušného napsat k "módnímu" ztenčování?
O další centimetr tenčí televizor? No to si sednu na zadnici. Běžně se na televizi dívám zboku. Bude se ještě víc přehřívat než starý a nemožně nemoderní loňský o centimetr silnější zastaralý televizor, tebo byly přidány "ultratiché" ventilátory?
Ultraplochá reproduktorová 2.1 sestava určená i pro zavěšení pod plochý televizor na zeď? Wow, placaté repobedničky zavěšené na zdi, to bude zvuková nirvána ...
Bez bezdrátového subwoofříku už nedokážu žít. Kablík do zásuvky 230V mi nevadí ani maloučko, ale ten koaxiálek od AV Receivříku už nesnesu, ne a ne a ne!
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2009 18:12

Tvůj názor je sice trošičku svérázně pojatý, avšak i tak za něj děkuji :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 1. 4. 2009 18:47

Je smutnou pravdou, že jsem elektrotechnickým vzděláním zdeformovaný staromilec. Jsem si toho vědom, své názory nepovažuji a neprezentuji jako obecně platnou pravdu a nikomu je nevnucuji.
Osobně pokud si mohu vybrat mezi funkčně a cenově srovnatelnými produkty, vyberu si samozřejmě ten pro mě pohlednější. Ale vzhled je pro mě jen a pouze přidaná hodnota, která nesmí mít negativní vliv na funkčnost. Nejsem Frikulín, který si na Fábii 1.2 HTP nechá namontovat čtvrt metru široké nízkoprofilové pneumatiky a pak se diví, že to drncá, žere, nejede rovně a na mokru nebrzdí.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod theo2 2. 4. 2009 20:29

Podle mě je lepší koupit "jen" dobrou placku a ten přehrávač divx/mkv - ibrowser sólo, takovej eGreat nebo Popcorn A-110 je už za 6 kolíků- a umí to ještě fůru věcí navíc. Nechci být škarohlíd, ale už teď vidím první testy, jak se budou odvolávat na příští firmware, který určitě vyřeší, že to neumí zdaleka přehrát " prakticky všechny audio a video soubory "
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 4. 4. 2009 23:22

Je to po elektronický stránce pravda , ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je síla a tak je dobrý si zvážit co potřebuji co mi udělá radost a kolik je moje reálná cena a kolik si mohu dovolit. tak jsem v roce 2002 řešil co za DVD aby to nebyl krám a tak jsem chtěl k SONY TV SONY ale tenkrát to neumělo MP3 a tak padla volba na Pioner nebyl nejlevnější za 10000,- ale funguje dodnes a nebyl v oprave dnes bych za TV nedal víc jak 35000,- již nemám takový příjem jako dřív .
Dnes je problém že se každý rok jde nová řada a tak se nepozná jestli konstruktér nebo výroba neudělala chybičku a jak manažeři tlačí náklady dolu a času na prověření taky nebude nazbyt je otázka jak se jim to zrovna povede třeba u mobilů je dobrá třeba až třetí verze SW okolo r2004 to u některého modelu pilovali i rok nebo se na to vykašlali byl nový model.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S-Tony 5. 4. 2009 21:08

Já se v životě naučil jednu věc. Nekupovat předražené novinky.
Protože:
1) nikdo neví co je šmejd a co stojí za to
2) lepší je si koupit levnější časem ověřenou kvalitu i když o 3 generace starší
3) lepší je koupit to, co se časem ukáže jako opravdu užitečné

Jinak můj názor je:
Všechno to jsou ********
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 4. 2009 20:26

Novinky od Panasonicu a VIERA CAST.
A přidávám další link - co vy na to? :-)


http://avmania.zive.cz/Titulni-strana/s ... fault.aspx
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcelino 24. 4. 2009 09:10

Kozousch píše:Vítězství tenkosti, tedy marketingem vnuceného parametru krásy, nad technikou, funkčností a zdravým rozumem. ....!
:tleskani fantasticky napísané... pod to by som sa podpísal...
...je smutnou realitou, ze takmer všade víťazia technický analfabeti z marketingu, ktorý nanútioa a na trhu presadia po tech. stránke úplné absurdity... :-! technici celého sveta spojme sa a ZMASAKRUJME tú neuveritelne arogantnú a technicky nevzdelanú HÁVEĎ, ktorá si hovorí "marketing" :grr: ... len za posledných 20rokov, čo sa venujem technike, napáchali marketingoví špecialisti toľko škody, že sa to nedá ani vyčísliť... >:-(
...bože ako neznášam, keď niekto predáva techniku a pritom nemá o nej ani šajnu... :oboze
Marcelino
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 24. 4. 2009 09:53

to Marcelino: sice máš pravdu, ovšem boj proti marketingu vyhrát nelze a vlastně to ani není záhodno, protože "technici" by toho sami moc neprodali - leda zase technikům.

Jenže většina zákazníku se ve zboží, které nakupuje, vůbec nevyzná, ať jde o jakékoli zboží. Navíc je většina laiků líná si jakékoli informace před koupí zjistit, ale chce mít pocit, že si vybrali SAMI a NEJLEPŠÍ zboží na trhu. Pokud jim někdo nabízí AV Receiver s tím, že jde o "dobře hrající pětikanálový zesilovač s dekodéry prostorového zvuku" a někdo jiný "Hi-Tech ultramoderní centrum domácí zábavy nabušené nejmodernějšími technologiemi a milionem funkcí", co si laici, tedy VĚTŠINA ZÁKAZNÍKŮ! vyberou?

Jsme v menšině a to musíme přijmout a přizpůsobit se tomu. Já to řeším osvětou ve svém okolí a většina mých známých se už naučila každý nákup elektroniky se mnou zkonzultovat a zatím se mi daří přehmaty při výběru minimalizovat. Jen musí člověk postupovat opatrně a "myslet politicky, Kefalín". Pokud někdo přijde s tím, že si chce koupit nějaký naprosto katastrofální výrobek, nesmím ho zprdnout, že se úplně zbláznil a ať si koupí tenhle výrobek a hotovo, ale vysvětlit mu přednosti a zápory různých variant a nejlépe mu dát vybrat ze dvou tří rozumných alternativ.

Spousta lidí (zejména nás ješitných "chlapů") se i stydí zeptat a tedy přiznat se k neznalosti. Proto je dobré, pokud má člověk známého zedníka, klempíře nebo automechnika, jim občas zavolat a požádat je o radu z jejich oboru, poděkovat a dodat něco ve stylu, že "když si nejsem jistý, zeptám se odborníka, děkuji ti moc". Samozřejmě existuje poměrně široká skupina lidí, která si nikdy poradit nenechá, protože čím je člověk primitivnější, tím se považuje za lepšího. Nikoho takového ale naštěstí ve svém okolí nemám.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 24. 4. 2009 09:56

Tak jsem včera na živo viděl a zkoušel nové LED TV od Samsungu. Jsou to všechno LEDy, kdy je klasické podsvětlení nahrazeno LEDkami po stranách. Čili žádné lokání snížení jasu. Uvidím, až mi dojdou na test. Subjektivně vypadaly dobře, spousta pokročilých nastavení pro vyladění obrazu včetně vyvážení bílé. MKV funguje dobře, bylo tam ale jen 720p, větší nebyl po ruce. Titulky to umí také.

Ještě mne napadá k tématu. Zajímavé, že porobnější články, kde více měřím a méně se zaměřuji na výčet funkcí (kterýžto si můžete přečíst na stránkách výrobce), mají menší ohlasy.
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod Kozousch 24. 4. 2009 10:02

to Jaromír Puk: Předpokládám, že to bylo nebo bude prezentováno jako "ta nová technologie s LED podsvícením", o které se už dlouho v médiích tvrdí, že až přijde na trh, že všechno spasí. Nebo lze očekávat, že bude v reklamích letácích JASNĚ uvedeno, že podsvícení je sice realizováno LED diodami, ale nejde o tu "zázračnou" technologii s LEDkou pod každým pixelem?

Hlavně, prosím, měřte dál, přestože je čtenářů zpitomělých marketingem většina. Děkuji
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 24. 4. 2009 11:29

Asi udělám článeček o LED podsvíceních a uvedu to na pravou míru. U tiskovek podobné fráze většinou automaticky vyhazuji, ale je pravda, že mi to někdy uteče.
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod Kozousch 24. 4. 2009 12:31

Já jsem to opravdu myslel jako upřímné poděkování za vaší práci, protože je mi jasné, že zjistit skutečnou "fyzikální" podstatu proklamované "nové technologie" není žádná sranda, protože to jsou většinou utajované informace a máte proti sobě armádu schopných marketingových mlžičů.

Většina "nových" technologií je samozřejmě jen PŘEJMENOVANÁ mírně upravená stará technologie a to se musí tajit, protože marketingovou fintu s novým názvem lze obhájit, ale lhát o fyzikální a tedy ověřitelné podstatě výrobků nelze. Vlastní podstata inovací se tedy nezveřejňuje většinou pod záminkou výrobního tajemství proto, aby nebylo možné jednoduše porovnat letošní "nový" model s tím "zastaralým" loňským.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yarda 19. 5. 2009 13:57

Nedávno jsem někde četl že inovační cyklus televizorů se zkrátil z jednoho roku na sedm měsíců a tudíž není čas vychytat všechny chyby z FW.
BTW: Dost se mluví o obrazovkách OLED. Tak uvidíme jak to bude vypadat až (jestli) to bude běžně dostupné.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků