SAMSUNG LE40A 756

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod paprucha 2. 4. 2009 13:27

JAKÉ S touto TV máte zkušenosti?
Naposledy upravil MgX dne 6. 4. 2009 18:59, celkově upraveno 1
Důvod: Oprava překlepu.
paprucha
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 3. 4. 2009 13:50

Kdyz ji zapnu, tak hraje, kdyz ji vypnu tak prestane. a takhle to mam uz par mesicu :-)
(tohle je myslim odpovidajici odpoved na takhle obecne polozenou otazku)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djlooper 3. 4. 2009 15:38

jannk píše:Kdyz ji zapnu, tak hraje, kdyz ji vypnu tak prestane. a takhle to mam uz par mesicu :-)

To je určitě neocenitelná zkušenost :-) Ale možná bych to trochu rozvedl....
Tak především design - ne každému sedí skleněný rám v kombinaci s červeným lemováním. Při umístění naproti oknům (bohužel ji tak musím mít) se v rámu při denním světle odráží kdeco, řešením jsou žaluzie + závěsy. Samotný LCD panel okolní odrazy docela dobře pohlcuje. Na skleněném podstavci se velice dobře usazuje prach a je to vidět. Řekl bych, že skleněný rám se dá dodávaným hadříkem docela dobře poškrábat - jde to vidět zblízka nejlíp při přímém slunci.
Pro běžné TV vysílání je potřeba LCD dodat co nejkvalitnější (digitální) signál. U analogového pokrytí a s analogovou anténou je obraz po určité korekci barev a různých nastavení docela slušný. Dokonce černá je solidní a není zase tak šedivá jak bývá u LCD zvykem. Pozorovací úhly jsou u LCD obecně horší, nejlépe se dívat na TV kolmo ;-] . Spousta nastavení barev, zvuku - dle libosti. SRS TruSurround - dobrá věc u filmů, na hudbu nepoužitelný. Dálkový ovladač na televizi je z horní strany z lesklého plastu - lehce upatlatelné, knoflíky gumové.
LCD nemám moc dlouho, takže čekám jestli budou nějaké problémy s ventilátorem - údajně po nějaké době (asi po usazení prachu) začíná vrčet...

......jo a ;-) SMASUNG to určitě nebude
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 3. 4. 2009 16:09

zrovna pozorovaci uhly bych rekl, ze jsou vyborne - mam jeste jednu Sony (asi 3 roky) - a SAM je vyrazne lepsi.
Ventilator mi trochu vrci, ale jde slyset jenom v noci pri vypnutem zvuku - jinak ani nahodou.
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paprucha 6. 4. 2009 08:01

SAMOZŘEJMĚ JSEM MYSLEL SAMSUNG ...PŘEKLEP SE OBČAS VYSKYTNE :-)

//Překlep opraven ... jsem původně nevěděl, zda to tak nemáš schválně. MgX ;-)
paprucha
Junior

Odeslat příspěvekod paprucha 6. 4. 2009 08:04

JINAK samozřejmě, že mě zajímá vaše spokojenost nespokojenost atd. jak vám jde zkombinovat s PC a jak její funkce fungují ... já jí mám zatím v kanceláři kde mám jen analogový signál, čekám na předání nového bytu tak jí zatím nemůžu zkoušet tak jen vyzvídám co vše mě čeká ...hlavně postřehy z praxe :-)
paprucha
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 6. 4. 2009 21:31

jako pc monitor jsou ve full hd ponekud mala pismenka (takze to moc nepouzivam), ale na pousteni filmu skvele. zvuk poustim separatne pres zesilovac
nakonec ani moc nepouzivam DLNA - i kdyz jsem to puvodne planoval.
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paprucha 9. 4. 2009 13:17

DLNA nepoužíváš protože je to blbý nebo spíš že nebaví ...
paprucha
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 10. 4. 2009 09:49

protoze to vlastne nepotrebuji - prijde mi jednodussi pripoji ntb jako monitor a zvuk do zesilovace (tj spise me to nebavi)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paprucha 11. 5. 2009 08:10

Tak jsem konečně začal zkoumat novou TV a zatím se mi zdá velmi dobrá, nemám jí ještě dopropojenou PC , ETHERNET, ale s HDD a Domácím kinem spolupracuje naprosto ideálně a to i s využíváním propojení Anynet+ velmi dobrá orientace, ovládání, nastavení a mnoho drobných vychytávek mě zaujalo.
Uvidíme časem jak a co vše budu vlastně využívat. Zvuk je překvapivě dost dobrý na to že jde o TV v podstatě je fakt že do našeho malého bytu by asi stačil :-) dost k tomu přispívá funkční ekvalizér a hlavně vlastní subwofery, i obraz (nevím asi nejsem náročný) ale mě po všech stránkách vyhovuje .. zatím shrnutě jsem moc rád že jsem jí nakonec koupil
paprucha
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 11. 5. 2009 09:08

paprucha píše:Zvuk je překvapivě dost dobrý na to že jde o TV v podstatě je fakt že do našeho malého bytu by asi stačil :-)

ehm ... tahle veta dost srazi zbytek toho prispevku :-)
doporucuji aspon vyzkouset zvuk pres AV + repro, fakt je to o necem jinem
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paprucha 11. 5. 2009 09:12

no to bylo myšleno jako kompliment pro TV já mám od Samsungu celý komplet jak LCD 40A756 tak i 320GB HDD i domácí kino ... samozřejmě je to jiné ale i základní zvuk TV je opravdu nestandardní :-)
paprucha
Junior